Przedstawiamy: Fundacja Pociechom

Konie i dzieci na Golędzinowie w Fundacji Pociechom
Konie i dzieci – na Golędzinowie w Fundacji Pociechom
fot. Fundacja Pociechom

Konie i dzieci. Dzieci i konie. A gdzie? Prawie w środku Warszawy!

Pojeździć konno w Warszawie?
Chyba, że w konnej policji – powiedziałby niejeden niedowiarek.
Na dodatek terapeutycznie? Niemożliwe…

A tymczasem, nomen omen na Golędzinowie, działa ośrodek pod patronatem Fundacji Pociechom.

Fundacja Pociechom to organizacja pożytku publicznego, której głównym celem starań jest dobro dzieci. Od 1997 roku stale rozbudowuje swój profil terapeutyczny skierowany do osób niepełnosprawnych. Oprócz głównej formy rehabilitacji – hipoterapii – prowadzi także zajęcia Integracji Sensorycznej i Metody Dobrego Startu oraz terapii biofeedback i logopedii.

Dla dzieci zmagających się z niepełnosprawnością niezmiernie ważne są zarówno regularne ćwiczenia pod okiem specjalistów, jak i pozytywne doznania zmysłowe, rozwijanie ciekawości świata, kontakt z naturą. Dzięki wspaniałemu usytuowaniu ośrodka nad brzegiem Wisły, wśród łąk i drzew, podopieczni Fundacji mogą w środku miasta poczuć się częścią przyrody. Konie –czworonożni przyjaciele, pomagają dzieciom rozwijać motorykę, niwelować napięcia, wzmacniać mięśnie, pogłębiać kontakt z otoczeniem, nabierać odwagi.

Dzieci i konie na Golędzinowie z Fundacją Pociechom
Dzieci i konie – na Golędzinowie z Fundacją Pociechom
fot. Fundacja Pociechom

Każdego roku Fundacja obejmuje wsparciem ponad 200 dzieci.
Jest to niestety kropla w morzu potrzeb, dlatego robi wszystko, aby dzięki swojej działalności, darczyńcom i sponsorom, zdobywać fundusze na rozwój infrastruktury i pomagać kolejnym potrzebującym.

Mając na uwadze możliwości jakie stwarza prowadzony ośrodek poszerzono ofertę o naukę jazdy konnej, wycieczki dla szkół i przedszkoli, wydarzenia cykliczne w postaci wakacji oraz ferii w siodle, a także –cieszące się ogromnym powodzeniem –jubileusze i spotkania integracyjne dla grup.

W trakcie realizacji wybranego programu kształtowane są u najmłodszych nawyki aktywnego spędzania czasu , co z kolei wpływa na ich prawidłowy rozwój fizyczny i społeczny oraz edukuje w zakresie zdrowego trybu życia i ekologii.
A to wszystko w atmosferze wspanialej zabawy.

Obecnie trwają zapisy na wakacje w siodle.
Miłośnikom koni oraz tym, którzy chcieliby zaprzyjaźnić się z końmi Fundacja Pociechom oferuje niezapomnianą przygodę. Po uszy w zieleni, w towarzystwie zwierząt, pod okiem wykwalifikowanej kadry, a jednocześnie blisko domu każda Pociecha może spędzić wyjątkowy czas.
Więcej informacji na stronie www.pociechom.org.pl

Logo Fundacja Pociechom

A my będziemy wracać jeszcze na Golędzinów, by pokazać Czytelnikom jak wyglądają prowadzone zajęcia, dzięki którym Pociechy znajdują w koniach przyjaciół i zdrowie.
Bo według naszej wiedzy to jedyna stajnia i hipodrom tak blisko centrum miasta.

16 czerwca 2016 17:01

Komentarze