0

Skoki spadochronowe nie tylko dla doświadczonych

Skoki tandemowe
Skoki tandemowe
fot. Organizator

Jeśli zawsze wydawało ci się, że skoki spadochronowe przeznaczone są tylko dla tych z odpowiednim do tego przygotowaniem, mylisz się!

Teraz z tej podniebnej rozrywki skorzystać może niemalże każdy, kto ma tylko na to ochotę – po prostu wybierz skoki tandemowe, które zostały stworzone właśnie w tym celu!

Skoki tandemowe dopiero w ostatnich latach zaczęły być tak bardzo popularne w Polsce. Teraz ma je w ofercie niemalże każda szkoła spadochronowa i jeżeli chcesz, możesz skorzystać z takiej oferty – do tego rodzaju przedsięwzięcia nie potrzebujesz żadnego szczególnego przygotowania, co wynika ze specyfiki skoku tandemowego. Skaczą w związku z tym kobiety i mężczyźni, młodsi i starsi – także ty możesz wypróbować swoich sił i zmierzyć się ze swoimi słabościami.

Skoki tandemowe

Jak odbywa się skok tandemowy?

Do skoku tandemowego nie trzeba żadnych specjalnych szkoleń, treningów, nawet badań lekarskich. To powoduje, że tę niezwykłą przygodę może przeżyć praktycznie każdy, kto ma na to ochotę. Jedyne ograniczenia dotyczą wagi powyżej 100 kilogramów ze względu na ograniczenia sprzętowe, a także ostrych stanów chorobowych, między innymi układu oddechowego, krwionośnego, epilepsji czy łamliwości kości.

W tandemie skacze się w dwójkę – uczestnikami skoku są tandem-pilot, czyli instruktor spadochroniarstwa, który na swoim koncie zwykle ma po kilka tysięcy skoków, a także pasażer, który nie musi posiadać przygotowania. Obaj spięci są ze sobą specjalną uprzężą, a na plecach instruktora znajduje się spadochron tandemowy wyposażony w automat.

Przed rozpoczęciem skoku, już po przybyciu na lotnisko, odbywa się 20-minutowe szkolenie, podczas którego uczestnik otrzymuje podstawowe informacje dotyczące całego wydarzenia. Następnie otrzymuje on gogle oraz kombinezon do skoku i po takim przygotowaniu może już wraz z innymi wejść do samolotu. Lot trwa około 15 minut i uczestnicy znajdują się po tym czasie na wysokości zwykle 4000 metrów – jest to najpopularniejsza wysokość, z której odbywają się skoki tandemowe – daje to około 60 sekund wolnego spadania. Można także skakać z wysokości 3000 metrów – wtedy czas spadania wynosi około 30 sekund. Jest to moment, gdy adrenalina buzuje, ponieważ spada się z prędkością nawet do 200 kilometrów w kierunku Ziemi. Gdy zostanie osiągnięty odpowiednia wysokość, wtedy instruktor otwiera spadochron i uczestnicy razem przez około 5 minut opadają aż do miękkiego lądowania.

Całe to niecodzienne wydarzenie może być także zarejestrowane przez dodatkowego skoczka, kamerzystę – wtedy pamiątką ze skoku będzie film oraz zdjęcia. Chociaż wiąże się to z większym wydatkiem, warto się na niego zdecydować.

Gdzie skoczyć niedaleko Warszawy?

Jeżeli interesują cię skoki tandemowe, masz do dyspozycji wiele szkół spadochroniarskich, które działają w branży od lat. Niedaleko Warszawy możesz skoczyć przede wszystkim w Przasnyszu, a także we Włocławku, na lotnisku Kruszyn – tutaj swoją siedzibę ma firma Skydive – jedna z najdłużej działających i największych w Polsce szkół spadochronowych. Z nią czekają na ciebie niecodzienne przygody! Możesz już teraz sprawdzić jej ofertę i wykonać rezerwację skoku na dogodny termin pod adresem strony internetowej: https://skydive.pl.

Ile kosztuje skok tandemowy?

Ceny skoków spadochronowych w tandemie, wbrew pozorom, wcale nie są wyjątkowo wysokie – za skok z 3000 metrów zapłacisz około 500-600 złotych, natomiast za ten z 4000 metrów około 700-800 złotych. Rejestracja skoku na wideo i jego fotografowanie to koszt około 250 złotych. Gdy chcesz zdecydować się na skok z rodziną lub ze znajomymi, wtedy możesz otrzymać dodatkowe rabaty.

Zatem jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na weekend dla siebie lub też prezentu, który będzie niecodzienną niespodzianką, wtedy skoki tandemowe to doskonały wybór – przeżyjesz coś, czego jeszcze nigdy nie doświadczyłeś, a do tego w miarę przystępnej cenie!

24 sierpnia 2015 09:00

Komentarze