0

Szkoła Humanitarna

Białobrzegi 2013
Białobrzegi 2013 – Uczestnicy konferencji podsumowującej projekt Szkoły Humanitarnej w roku szkolnym 2012/2013.
fot. Marek Pracz

Zaproszenie dla nauczycielek i nauczycieli, uczennic i uczniów do kolejnej edycji programu edukacyjnego.

Polska Akcja Humanitarna rekrutację kieruje do 15 szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z 7 województw w Polsce.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Codziennie jesteśmy odbiorcami i odbiorczyniami niezliczonej liczby wiadomości i obrazów. Informacje te nie są neutralne. Przekazują nam wycinek rzeczywistości, który może utrwalać i powielać stereotypy. My sami, będąc autorami i autorkami komunikatów, prowadząc lekcje w szkole czy rozmawiając ze swoimi przyjaciółmi, decydujemy jaki świat chcemy tworzyć. Które tematy są dla nas ważne i w jaki sposób o nich mówimy.  Czym kierujemy się wygłaszając nasze opinie, jakich argumentów używamy?

Zapraszając szkoły do udziału w programie Szkoły Humanitarnej, Polska Akcja Humanitarna chce wspierać nauczycieli i nauczycielki w wychowawczym procesie nauczania. Przygotowane materiały (scenariusze warsztatów, scenariusze lekcji, karty dyskusji czy karty samorefleksji), będą świetnymi narzędziami edukacyjnymi dzięki którym wzbogacicie i urozmaicicie lekcje godzin wychowawczych, podnosząc umiejętności prowadzenia i uczestniczenia w dyskutowaniu na ważne społecznie tematy.

Co PAH oferuje szkołom w ramach projektu?

  • stałą współpracę z 2 nauczycielami/kami z każdej szkoły przez cały rok szkolny (dostęp do kursu e-learningowego Jak mówić o większości świata, udział w 3 dniowym szkoleniu między 8 a 10 listopada wspólnie z 2 młodzieży, pakiet materiałów edukacyjnych dotyczących krytycznego myślenia, udział w webinarium, udział w seminarium dla nauczycieli, wsparcie przy organizowaniu wydarzeń w przestrzeni szkolnej)
  • stałą współpracę z młodzieżą (udział w warsztatach z trenerami/kami PAH, udział w 3 dniowym szkoleniu, pakiet materiałów edukacyjnych, udział w webinarium, spotkania ze stażystami programu GLEN)

Projekt skierowany jest do szkół z województw: pomorskie, kujawsko – pomorskie, łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie, śląskie, małopolskie.

Film

podsumowujący poprzednią edycję Szkoły Humanitarnej

Aby wiedzieć więcej, warto przeczytać przewodnik po projekcie: [LINK]
(szczegóły projektu, harmonogram, jak wypełnić zgłoszenie)

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 IX 2017 r. przez formularz: [LINK].

Dodatkowe informacje można uzyskać:

24 sierpnia 2017 23:05

Komentarze