0

Warszawskie Linie Turystyczne

Warszawskie Linie Turystyczne
fot. Mat. prasowe

Przy pięknej, słonecznej pogodzie 1 maja na Wisłę wyruszyły promy oraz statek do Serocka. Był jubileuszowy tort i tłumy ludzi, którzy odwiedzali stoisko Zarządu Transportu Miejskiego. Sezon WLT potrwa do 16 września.

Uroczystego otwarcia 10. sezonu Warszawskich Linii Turystycznych, organizowanych przez ZTM dokonali Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy Renata Kaznowska, Przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy Paweł Lech oraz Dyrektor ZTM Wiesław Witek.

Z okazji jubileuszu pokroili także tort, którym częstowali przechodniów, spacerujących po Bulwarze Jana Karskiego. Chwilę później w pierwszy, tegoroczny rejs do Serocka, z kompletem pasażerów na pokładzie, wyruszył statek „Zefir”. Od barki, zacumowanej przy nabrzeżu, odbił prom „Wilga”.

W ramach Warszawskich Linii Turystycznych brzegi Wisły łączą cztery bezpłatne przeprawy promowe, które kursują na trasach: Cypel Czerniakowski – Saska Kępa plaża (21 osób + 21 rowerów), Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy plaża (21 osób + 21 rowerów), Nowodwory – Łomianki (21 os. + 21 rowerów), Podzamcze – ZOO plaża (40 osób + 40 rowerów).

W maju i czerwcu promy pływać będą: w soboty, niedziele i święta, w lipcu i sierpniu – codziennie. Promy pływają przez całą majówkę (2-6 maja). Tak samo będzie w piątek po Bożym Ciele, czyli 1 czerwca.

Statek do Serocka w maju i czerwcu pływa w soboty, niedziele i dni świąteczne czyli przez całą majówkę (2-6 maja) oraz w piątek po Bożym Ciele (1 czerwca). W okresie lipiec-sierpień zabierać będzie pasażerów piątki, soboty i niedziele oraz 15 sierpnia; a we wrześniu: w soboty niedziele, czyli: 1-2 września, 8-9 września, 15-16 września.

W związku z niskim stanem wody na Wiśle i brakiem możliwości śluzowania, od 2 maja br. do odwołania rejsy statkiem „Zefir“ do Serocka będą odbywać się na trasie Żerań – Serock – Żerań.

W dniu rejsu pasażerowie dowiezieni zostaną autobusem z przystanku Podzamcze od strony Bulwaru (na wysokości Zamku Królewskiego). Przejazd odbywa się na podstawie biletu na rejs do Serocka.

Autobus odjeżdża o godz. 9.00 z przystanku Podzamcze 02, a po zakończonym rejsie wraca na Podzamcze. Na trasie powrotnej autobusu obowiązują przystanki warunkowe „na żądanie“.

2 maja 2018 12:20

Komentarze