0

Warsztaty fotografii smartfonowej

Grafika: Mariusz Stachowiak. Warsztat z fotografii mobilnej w Warszawie 5.10
Mariusz Stachowiak – Warsztat z fotografii mobilnej w Warszawie 5.10
fot. mat. prasowy

Zdjęcia ze smartfona są jakieś kulawe? Jest na to sposób!. Warsztat w Sklepie bez nazwy pomoże je uzdrowić.

Podróżnik i fotograf, ekspert w fotografii mobilnej, Mariusz Stachowiak wraz z Wonder Photo Shop w Warszawie (czyli popularnym Sklepie bez nazwy), pierwszym polskim fotograficznym concept store, zapraszają na warsztaty fotografii mobilnej, które odbędą się 5 października 2018 r.

Podczas warsztatów Mariusz Stachowiak, m.in. juror Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic 2017, podzieli się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem jak za pomocą smartfona uzyskać piękne zdjęcia. Pokaże co zrobić, aby w morzu zdjęć dostępnych w social mediach oraz na innych stronach internetowych, to właśnie nasze fotografie przyciągały wzrok i uwagę odbiorców.

Warsztaty w Wonder Photo Shop przeznaczone są dla osób, które chcą swoje smartfony zmienić w narzędzie świadomie wykorzystywane w każdej dziedzinie fotografii. Bo, jak przekonuje Stachowiak, znany w mediach społecznościowych jako „Oderwany”, dziś piękne zdjęcia ze smartfona są na wyciągnięcie ręki, a najlepszym aparatem jest ten, który mamy przy sobie, czyli nasz smartfon.

Podczas warsztatów Mariusz Stachowiak zaprezentuje również jak uatrakcyjnić zdjęcia wykonywane smartfonami dzięki zastosowaniu szklanych filtrów mobilnych NiSi, a uczestnicy będą mogli przetestować je ze swoimi smartfonami.

Program warsztatów:

 • Quiz Które zdjęcie zrobione jest smartfonem
  pokazujący, że dzisiaj może być trudno odróżnić zdjęcie zrobione smartfonem od tego, które zostało wykonane aparatem systemowym. Trochę podstaw fotografii tak samo ważnych, gdy fotografujemy lustrzanką jak i smartfonem;
 • Funkcje i aplikacje mobilne.
  Nieodzowny element w wykorzystaniu fotograficznego potencjału smartfona;
 • Historia i sposób powstania zdjęcia na przykładach;
 • Nowe możliwości kreowania obrazu przy użyciu filtrów mobilnych NISI;
 • Prezentacja podstawowej obróbki zdjęć przy użyciu aplikacji mobilnych.

Warunki uczestnictwa w warsztatach

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przysyłanie zgłoszeń na adres darek@wonderphotoshop.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 04.10.2018 r. Po przyjęciu zgłoszenia uczestnik otrzyma drogą elektroniczną numer konta, na który należy przelać 20 zł opłaty wpisowej, która uprawnia do odbioru książki Mariusza Stachowiaka Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu twojej ręki.

Czas i miejsce

 • Piątek, 5 października, w godz. 18.00 – 20.00;
 • Sklep Bez Nazwy – Wonder Photo Shop, Warszawa, plac Konstytucji 5
 • Prowadzący: Mariusz Stachowiak

Więcej informacji o warsztatach pod numerem tel. 691 05 06 74.

 

Mariusz Stachowiak,
znany w social mediach jako Oderwany, jest fotografem i podróżnikiem.
Propaguje ideę, że najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie.
Oderwany przekonuje do tej idei wszystkich, prezentując swoje zdjęcia zrobione smartfonem w social mediach, na autorskiej stronie internetowej, wystawach fotograficznych i publikacjach eksperckich. Jest jurorem Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic 2017.

3 października 2018 16:30

Komentarze