Wieczór z fotografem

Marek Czarnecki
- Magic doors – Marek Czarnecki
fot. Mat. prasowe

5 marca 2018 (poniedziałek) odbędzie się w Warszawie kolejne spotkanie z cyklu „Wieczór z fotografem”, organizowane przez Fotograficzny Program Bez Nazwy.

Tym razem gościem będzie Marek Czarnecki – znany i doceniany na całym świecie twórca zdjęć panoramicznych. Spotkanie odbędzie się w Śródmiejskim Domu Kultury w Warszawie przy al. Jerozolimskich 2 (wstęp wolny). Osoby, które nie mogą pojawić się osobiście zapraszamy na transmisję na żywo: youtube.com/programbeznazwy

Pana Marka nie znałem wcześniej osobiście, kilka razy widziałem jego fotografie. Przygotowania do spotkania sprawiły, że nabrałem więcej respektu do pracy i osiągnięć naszego gościa. Żałuję, że tak świetny artysta jest bardziej znany i doceniany na świecie niż w Polsce. Mam nadzieje, że nasze spotkanie zmieni tę sytuację – mówi Szymon Glonek, prowadzący Fotograficzny Program Bez Nazwy.

Fotografia, na którą patrzymy nie zawsze zdradza jaki jest trud fotografa włożony w jej stworzenie. Panoramy są atrakcyjną formą, którą fajnie się ogląda, a w odpowiednim rozmiarze robią olbrzymie wrażenie. Rzadko jednak zastanawiamy się jak dochodzi do ich powstania. Mam nadzieję, że przybliżenie postaci Marka Czarneckiego pozwoli poznać tę trudną technikę od kuchni. Liczymy na odkrycie, jak wygląda praca na tym poziomie od kuchni – mówi Paweł Duma, współprowadzący program.

dr Marek Czarnecki, artysta fotografik

Znajduje się w czołówce najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie. Posiada tytuł Artist Digigraphie przyznany przez Radę EPSONA. Należy do: The Master Photographer Association (UK), British Institute of Professional Photography (UK), International Association of Panoramic Photographers (USA). Autor wielu projektów artystycznych, m.in: „Wojna Mediów”, „Nasz Bezpieczny Świat”, „Największe elektrownie …”, „Przestrzenie Kujawsko – Pomorskie 3D”, „Kujawsko-Pomorskie panoramy Wisły”, „2000 lat przed – 2000 lat po”, „Żaglowce świata” „Zagubiony Świat”, „Wieloportrety”. Laureat wielu prestiżowych nagród, kilkudziesięciu medali na międzynarodowych konkursach fotograficznych oraz ośmiokrotny zdobywca brytyjskiej statuetki OSKARA, prestiżowej nagrody przyznawanej przez Master Photography Association w Wielkiej Brytanii. Vice Prezes Zarządu Głównego oraz Prezes Zarządu Okręgu Kujawsko- Pomorskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.

Partnerem cyklu „Wieczór z Fotografem” jest producent monitorów graficznych EIZO.

Fotograficzny Program Bez Nazwy

Jest to kanał na YouTube prowadzony przez Pawła Dumę i Szymona Glonka. W Programie poruszane są wszystkie tematy związane z fotografią. Twórcy przedstawiają testy sprzętu, praktyczne porady jak z niego korzystać, dzielą się swoja wiedzą i pasją fotograficzną. Nie brakuje też tutaj miejsca do prezentacji fotografów, zaproszeń na ciekawe wystawy czy wydarzenia fotograficzne.

„Wieczór z fotografem” to cykl organizowany przez Fotograficzny Program Bez Nazwy. Spotkania z fotografami są organizowane raz w miesiącu od lutego do czerwca w Śródmiejskim Domu Kultury przy al. Jerozolimskich 2. Cykl ma za zadanie przybliżyć szerokiej publiczności czołowych polskich fotografów, ich fotografie, przebytą drogę do sukcesu, a także pokazać skąd czerpią inspiracje.

28 lutego 2018 23:30

Komentarze