0

Zaproszenia na weekend

JRG 3 na ulicy Polnej w Warszawie
JRG 3 – na ulicy Polnej w Warszawie
fot. MPawlik

Spędzając wolny czas ze znajomymi nie zapomnijmy o poszkodowanych z okolic województw pomorskich.

WOLA
W sobotę i niedzielę na Woli od godziny 12:00 do 20:00 przy ulicy Syreny 14 trwać będzie zbiórka darów dla poszkodowanych. Serdecznie zapraszamy

PRAGA-POŁUDNIE
19 sierpnia (sobota) o godz. 10–20 na Stadionie Narodowym odbędzie się trzecia edycja imprezy „Drifterzy charytatywnie”. W programie m.in. pokazy driftu oraz drift taxi, gdzie doświadczeni kierowcy zabiorą uczestników na szalona przejażdżkę swoimi maszynami, giganci WipeOut Planet czyli kilkudziesięciometrowe tory przeszkód dla dorosłych i walka drużyn składających się ze znanych aktorów, sportowców, blogerów i nie tylko. Bilet dla dorosłych kosztuje 40 zł (w cenie jednorazowe przejście przez tor dla dorosłego WipeOut), a dla dzieci do 10. roku życia – 5 zł, w cenie 5–minutowe wejście na wybranego dmuchańca oraz do wyboru wata cukrowa lub popcorn.

URSYNÓW
19 sierpnia (sobota) o godz. 11 w Lesie Kabackim odbędzie się Bieg Pamięci Generała Pilota Andrzeja Błasika. Dla biegaczy przeznaczono sto pięćdziesiąt numerów startowych. Na każdego uczestnika czekać będą pamiątkowy medal i koszulka. Po biegu wszyscy będą się raczyć, jak to określają organizatorzy, typowym wojskowym posiłkiem regeneracyjnym. Start i meta będzie znajdować się na ul. Leśnej, na wysokości parkingu przed siedzibą jednostki wojskowej organizatora, czyli Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego (należy skręcić w prawo od ul. Kajakowej).

PRAGA-PÓŁNOC
19 sierpnia (sobota) w godz. 12–19 w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 odbędzie się dzień otwarty. Centrum Kreatywności to miejska instytucja, która wspiera artystów, twórców, rzemieślników. Otwarte soboty to okazja do spotkania w gronie twórców, wymiana myśli i wzajemne wspieranie się.

PRAGA-POŁUDNIE
19 i 20 sierpnia (sobota i niedziela) w godz. 12–20 na Stadionie Narodowym podczas Festiwalu Food Trucków odbędą się Czwarte Mistrzostwa Burgerowe. Niemal setkafood trucków zjedzie na Błonia PGE Narodowego by serwować dania z różnych stron świata – od burgerów, przez taco, zapiekanki, frytki, lody, ciastka, dania wege, aż po orientalne smaki z Azji czy Ameryki Południowej. Dwudziestka wystawców serwować będzie burgery i powalczy o tytuł Mistrza Burgerowego. Już po czwarty drużyny sędziowskie złożone z dziennikarzy, blogerów i postaci ze świata kulinarnego, wybiorą najlepszą mobilną burgerownię roku. [LINK]

BIAŁOŁĘKA
19 sierpnia (sobota) o godz. 13 spod Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52) wyruszy wycieczka „Niemcy czy Olędrzy czyli Białołęka wielokulturowo”. Będzie to wycieczka zabytkowym autobusem po Białołęce, zorganizowana w ramach cyklu spotkań poświęconego osobom i rodzinom w sposób szczególny związanym z prawobrzeżną Warszawą. W tegorocznej edycji organizatorzy opowiadają o korzeniach dawnych i współczesnych mieszkańców Pragi.

ŚRÓDMIEŚCIE
19 sierpnia (sobota) o godz. 13.30 w Green Caffè Nero w Pałacu Kultury i Nauki zacznie się gra miejska „Pałacowe gierki”.”Stworzyliśmy specjalną grę, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z faktami na temat pałacu, poznać postacie z nim związane oraz wszelkiej maści ciekawostki. W czasie gry czekać będzie na Was nie lada gratka – możliwość wejścia i zwiedzenia piwnic pałacu” – zapowiadają organizatorzy.

PRAGA-PÓŁNOC
19 sierpnia (sobota) w godz. 17–19 w Łysym Pingwinie przy ul. Ząbkowskiej 11 odbędą się warsztaty warzenia piwa. Uczestnicy poznają składniki niezbędne do samodzielnego przygotowania „zupy chmielowej”, proces powstawania domowego piwa oraz wpływ poszczególnych elementów na efekt końcowy. Spotkanie prowadzi Artur Pasieczny – piwowar domowy, zwycięzca V Warszawskiego Konkursu Piw Domowych i certyfikowany sędzia piwny Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

OCHOTA
19 sierpnia (sobota) o godz. 21 w klubie Proxima przy ul. Żwirki i Wigury 99a zacznie się Hard Rock Party. „Atmosferę imprezy nakręcać będą najlepsze szlagiery gwiazd rocka – bawimy się w klimatach hard rock, heavy metal, pop rock i rock’n’roll. W repertuarze m.in.: AC/DC, Aerosmith, Billy Idol, Black Sabbath, Bon Jovi, Deep Purple, Doors, Europe, Guns’N’Roses, Iron Maiden, Joan Jett, Judas Priest, Kiss, Led Zeppelin, Metallica, Motorhead, Ozzy, Queen, Scorpions, Survivor, Van Halen, ZZ Top i inni” – zapowiadają organizatorzy. Wstęp będzie kosztował 10 zł.

URSYNÓW
20 sierpnia (niedziela) o godz. 13.15 na Torze Służewiec odbędzie się Dzień Arabski. Warszawski tor wyścigów konnych zmieni się mekkę dla wielbicieli koni czystej krwi arabskiej. Podczas tego specjalnego mityngu w dziewięciu gonitwach, będą rywalizowały wyłącznie konie tej rasy. Punktem kulminacyjnym zmagań będzie bieg Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy. Do głównej gonitwy dnia, Nagrody Europy (godz. 17.15), zgłoszonych zostało sześć koni, w tym jeden zagraniczny.

Warszawski Serwis Prasowy

18 sierpnia 2017 17:56

Komentarze