0

Zaproszenia na weekend

Święto
Wisła
fot. MPawlik

Tego w weekend nie oblecisz. 40 imprez, a to i tak wybrane z przepastnego worka propozycji na sobotę i niedzielę.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 września (sobota) przez cały dzień odbywać się będzie Święto Wisły. Program obejmuje szereg wydarzeń na wodzie oraz na lądzie, a punktem kulminacyjnym będzie, tradycyjna już, wieczorna parada łodzi. Atrakcje czekać będą przez cały dzień, a rozpoczną się we wczesnych godzinach porannych od rejsów i spływów po Wiśle. W programie wydarzenia znalazły się m.in. rejsy drewnianymi łodziami, motorówkami oraz innymi jednostkami pływającymi, na co dzień po rzece, ale nie zabraknie również wiślanych animacji. Te odbywać się będą na bulwarze generała George’a Smitha Pattona i rozpoczną się o godz. 13.

WILANÓW
9 i 10 września (sobota i niedziela) odbywać się będą Dni Wilanowa. ”Podczas tegorocznych obchodów zaprosimy Was na fantastyczne koncerty polskich gwiazd: Sylwii Grzeszczak i zespołu Lady Pank. Zagra także DJ Adamus” – zapowiadają urzędnicy. Wśród atrakcji znalazły się: królewski festiwal biegowy, Wielka Parada Orkiestr Strażackich, wege targ oraz inscenizacja narady wojennej króla Jana III w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 września (sobota) w godz. 8–20 w szkole języka angielskiego u Metodystów przy pl. Zbawiciela odbędzie się I Warszawski Kiermasz Antyczny. „Kiermasz to nie tylko miejsce gdzie można kupić antyki, to miejsce gdzie ty i twoje dzieci mogą dotknąć historię. Na miejscu około 15 wystawców u których możecie państwo kupić: porcelanę, wyroby ze srebra, odznaczenia, medale, asortyment numizmatyczny, wyroby platerowane i wiele innych przedmiotów z duszą” – tłumaczą organizatorzy. Wstęp wolny.

WESOŁA
9 września (sobota) w godz. 8–18 w Hipodromie Stara Miłosna (Stara Miłosna, ul. Szkolna 14) odbędzie się XXIV Klubowa Wystawa Molosów. Jak zapowiadają organizatorzy, na wystawie nie będzie bokserów, cane corso, dogów niemieckich, nowofundlandów, rottweilerów ani szwajcarskich psów pasterskich. Bilet wstępu kosztuje 15 zł. Dzieci, młodzież szkolna i emeryci wchodzą za darmo.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 września (sobota) w godz. 9–18 w klubie Remont przy ul. Waryńskiego 12a odbędzie się warszawska edycja Giełdy 80/90. „Dzięki naszemu wydarzeniu będziesz miał niepowtarzalną okazję sentymentalnego powrotu do lat 80. i 90. – poczucia się tak, jak na legendarnej giełdzie komputerowej przy ul. Grzybowskiej” – zapowiadają organizatorzy. Na giełdzie będzie sprzedać lub kupić elektronikę z lat 80. i 90., jak np. mikrokomputery Atari, Commodore, ZX Spectrum, telewizory i monitory Neptun, Rubin i inne z epoki, magnetofony kasetowe i szpulowe wraz z kasetami, radia tranzystorowe oraz lampowe, adaptery i płyty winylowe, odtwarzacze CD, gry telewizyjne (konsole), gierki elektroniczne i kartridże do nich, magnetowidy, odtwarzacze i kasety z filami VHS oraz gry i oprogramowanie na mikrokomputery (takie jak River Raid). Będzie można też kupić i sprzedać komiksy, książki, plakaty, obrazy, płyty, kasety itp.

URSYNÓW
9 września (sobota) w godz. 10–14 na terenach sportowo-rekreacyjnych przy ul. Koncertowej 4 odbędzie się druga odsłona Ursynowskiego Festiwalu Wolontariatu. W programie m.in. pokazy, warsztaty, wystawy, zabawy dla dzieci i całych rodzin, targi wolontariatu i loteria. „Zaplanuj dzień z rodziną wśród ciekawych ludzi, zainspiruj się do czynienia dobra na pikniku organizacji pozarządowych” – zachęcają ursynowscy urzędnicy.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 września (sobota) W godz. 10–18 z okazji 25. Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Łazienki Królewskie Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria z Teatrem Królewskim, Pałac Myślewicki i Biały Domek udostępnione zostaną zwiedzającym bezpłatnie. W Pałacu na Wyspie zobaczyć można będzie wystawę jednego obrazu, na której prezentowane jest dzieło „Portret holenderskiego patrycjusza i jego rodziny” Abrahama van den Tempela. Ponadto pracownicy Łazienek Królewskich oprowadzą zwiedzających po ekspozycji poświęconej Janowi Bogumiłowi Plerschowi, nadwornemu malarzowi Stanisława Augusta.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 września (sobota) o godz. 11 w Pałacu na Wyspie prof. Andrzej Pieńkos wygłosi wykład „Łazienki Królewskie – niedokończone terytorium Stanisława Augusta”. W jego trakcie spróbuje odpowiedzieć m.in. na pytania, czy Łazienki były intelektualno-zmysłowym rebusem, a jeśli tak, to jakimi sposobami możemy próbować go odczytywać? Wyjaśni ponadto, czym różni się dzisiejszy odbiór łazienkowskiego zespołu od jego pojmowania w epoce, w której powstał, a także po, co europejskiemu władcy w XVIII w. potrzebna była taka rezydencja. Po wykładzie uczestnicy spotkania wezmą udział w spacerze, podczas którego obejrzą letnią rezydencję ostatniego władcy Polski.

WOLA
9 września (sobota) o godz. 11 w EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 zaczną się dwudniowe targi fitness FIWE 2017. W czterech halach wystawienniczych pojawić się ma ponad 200 wystawców z Polski i z zagranicy. Odbyć się tam mają też: zawody kulturystyczne międzynarodowej rangi organizowane przez PZKFiTS, międzynarodowe zawody CrossFit, międzynarodowe zawody Street Workout, konferencja motywacyjno – szkoleniowa: dieta, trening, suplementacja, konferencja dla trenerów personalnych i konferencja biznesowa dla branży fitness, a także treningi na scenie z gwiazdami.

WŁOCHY
9 września (sobota) w godz. 11–15 przed Schroniskiem Na Paluchu przy ul. Paluch 2 odbędzie się I Piknik Charytatywny „Podaj Łapę Człowieku”. To akcja mająca na celu pomoc zwierzętom przetrwać zimę. W pikniku udział wezmą dziennikarze, artyści oraz sportowcy m.in. Ewa Piątkowska – mistrzyni świata w boksie, Dorota Godzina – wielokrotna mistrzyni świata w kickboxingu, Jan Błachowicz – zawodnik UFC, najlepszej federacji MMA na świecie, Marcin Różalski – mistrz KSW, Rafał Jackiewicz – mistrz Europy w boksie, Jan Lodzik i Kamil Ruta – mistrzowie DSF Kickboxing Challenge. Ciekawym pojedynkiem będzie starcie dwóch Jurasów. W jednym narożniku stanie Łukasz ”Juras” Jurkowski – znany zawodnik MMA, dziennikarz i komentator. W drugim, Jerzy ”Juras” Wroński – znany warszawski raper i kickboxer.

PRAGA-PÓŁNOC
9 września (sobota) w godz. 11–15 na polance obok placu zabaw w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym odbędzie się piknik promujący honorowe krwiodawstwo. Przewidziano m.in.: warsztaty zoologiczne, pokaz zwierząt, pokazowe treningi piłki nożnej, konkurs wiedzy o zwierzętach, zawody sprawnościowe, puzzle. Komenda Stołeczna Policji zaprezentuje radiowóz i zdradzi tajniki pobierania odcisków palców. Będzie można dowiedzieć się, kto może zostać krwiodawcą oraz jakie są przeciwwskazania do oddawania krwi. Organizatorzy będą edukować w zakresie udzielania pierwszej pomocy, zdrowego stylu życia, właściwego uprawiania sportu. Przed wejściem do zoo (parking od strony Mostu Gdańskiego) w godz. 9–15 będzie stał ambulans do poboru krwi. Każdy, kto tego dnia odda krew w ambulansie, dostanie bezpłatny bilet wstępu do zoo do wykorzystania do końca roku.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 września (sobota) w godz. 11–17 na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się Piknik Inicjatyw Pozarządowych. „W Warszawie działa około 7 tysięcy organizacji pozarządowych – fundacji i stowarzyszeń, które na co dzień wspierają różne sfery naszego życia. Ponad 70 z ich możecie poznać na Pikniku Inicjatyw Pozarządowych” – zapraszają organizatorzy. Warszawiacy i nie tylko będą mogli porozmawiać z przedstawicielami trzeciego sektora, zagrać w gry, wziąć udział w warsztatach, prelekcjach, obejrzeć występy.

MOKOTÓW
9 września (sobota) w godz. 12–23.55 w Afrykasach przy ul. Postępu 5 odbywać się będzie powitanie Nowego Roku Etiopskiego 2010. „Legenda mówi, ze jeden z Trzech Króli – Baltazar siedem lat niósł do Etiopii wiadomość o narodzeniu Chrystusa. Stad w Etiopii mamy rok 2010. Ale to legenda. Faktem jest, ze Etiopia ma inny kalendarz, a nowy 2010 rok zaczyna się we wrześniu. Z tej okazji robimy Sylwestra” – tłumaczą organizatorzy.

PRAGA-PÓŁNOC
9 września (sobota) w godz. 12–20 w Gwarku przy ul. Kłopotowskiego 11 odbędzie się dzień otwarty. O godz. 12 wystartuje pierwsza grupa dzieci chętnych do wzięcia udziału w specjalnej grze terenowej. Planowany czas gry to 1,5 h. Kolejne grupy startować będą odpowiednio o godz. 14 i 16. „Następnie zapraszamy na piknik i spotkanie z trenerami i organizatorami gwarkowych warsztatów” – zachęcają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 września (sobota) w godz. 12–19 na bulwarze Flotylli Wiślanej odbędzie się targ „From India with love”. „Na ten jeden dzień przeniesiemy się do Indii i wspólnie będziemy delektować się smakami tej niezwykle aromatycznej kuchni” – zapowiadają organizatorzy. Indyjskie restauracje mieszczącee się w Warszawie i okolicach zaserwują hinduskie dania, przekąski i desery, takie jak: curry, dhal, kofta, samosa, kurczak tandori, aloo gobi, dal makhani, ziemniaki w różnych odsłonach, mango lassi, kurczak tikka masala, butter chicken, pakora, naan, papadams. w których góruje kurczak, jogurt, ciecierzyca, fasola, soczewica, ryż.

ZĄBKI
9 września (sobota) w godz. 12.30–18 na stadionie Dolcan Ząbki (Ząbki, ul. Słowackiego 21) odbędzie się „Show Motoryzacyjne Ząbki 2017”. Po raz pierwszy w Ząbkach zobaczymy drift samochodowy w wykonaniu Aras Drift Team oraz freestyle, stunt motocyklowy w wykonaniu Ernesta Komorowskiego – Erniifreestyle Stunt Riding . Cena biletu to 20 zł, dzieci do 10 lat wchodzą bezpłatnie.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 września (sobota) w godz. 13–23 przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22 odbędzie się 27. Henschke Festival – „Gramy dla zwierzaków”. Henschke Festival to coroczne wydarzenie kulinarno–muzyczne promujące weganizm, wegetarianizm oraz polską muzykę alternatywną. Podczas festiwalu trwać będzie bazar z wegańskimi i ekologicznymi produktami oraz żywnością. W tym roku odbywał się tam będzie również charytatywny market dla zwierząt z Korabiewic.

BIELANY
9 września (sobota) w godz. 14–22 w parku Olszyna odbędzie się piknik pt. „Żegnaj Lato na Bielanach”. W strefie sportowo-rekreacyjnej będą prezentować się kluby sportowe działające na Bielanach, w strefie kulturalno-oświatowej zaprezentują się: Bielański Ośrodek Kultury i biblioteka publiczna, natomiast w strefie eko będzie wiele proekologicznych gier i zabaw. Wieczorem odbędą się koncerty Elektrycznych Gitar i Margaret.

PRAGA-PÓŁNOC
9 września (sobota) od godz. 15 na ul. Ząbkowskiej odbędą się obchody Nocy Pragi i Święta Ulicy Ząbkowskiej. Na największej imprezie na prawym brzegu Wisły zagrają m.in.: Margaret, Monika Lewczuk, Kapela Praska, Teatr Sabat Małgorzaty Potockiej i Zespół Muzyczny DEFIS. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

URSUS
9 września (sobota) o godz. 15 w parku Czechowickim zacznie się „Pożegnanie Lata 2017” w Ursusie. Imprezę zainauguruje Święto Latawca, które organizowane jest we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Ursusie. O godz. 16 zaczną się koncerty: Akcent, Top One i „Nocna Zmiana Bluesa”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Bracia”, którego występ rozpocznie się o godz. 20.30. Organizatorzy przygotowali też dodatkowe atrakcje, np. wioskę indiańską, malowanie buziek, stoiska gastronomiczne, stoiska z pamiątkami oraz specjalną „Rodzinną strefę zabawy”.

WAWER
9 września (sobota) w godz. 15–18 w Wawerskim Centrum Kultury Filia Anin (ul. V Poprzeczna 13) odbędzie się dzień otwarty połączony z zapisami na zajęcia. Będzie można wziąć udział w zajęciach, poznać instruktorów oraz obejrzeć spektakl „Emocje pod lupą”, w którym Detektyw Żyrafa wspólnie z publicznością przeprowadza śledztwo. Po spektaklu odbędą się warsztaty poświęcone emocjom i warsztaty artystyczne. Będzie też Zgrany Wawer z planszówkami. Wstęp wolny.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 września (sobota) w godz. 15–18.30 w Szkole Języka Norweskiego Zoozanko przy ul. Marszałkowskiej 87/81 odbędzie się dzień otwarty w Zoozanko. W programie: lekcja pokazowa, degustacja norweskich gofrów z brązowym serem Brunost oraz kącik norweskich gier planszowych. Wstęp wolny.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 września (sobota) o godz. 16.30 na bulwarze im. Gen. Pattona zacznie się Wielka Parada Syren. „Puśćcie wodze wyobraźni i na ten jeden dzień zamieńcie się w warszawskie syreny! Liczy się pomysł” – zachęcają organizatorzy. Do udziału w paradzie zaproszeni są również panowie w strojach warszawskich trytonów.

WILANÓW
9 września (sobota) w godz. 17–19 przed Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 odbędzie się widowisko rekonstrukcyjno-historyczne. „Przenieśmy się w czasie i weźmy udział w naradzie wojennej. Odwiedźmy XVII-wieczny obóz wojskowy i przekonajmy się, jak wyglądało żołnierskie życie codzienne. Scena Historyczna Teatru Wilanów przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na wyjątkowe widowisko plenerowe, podczas którego odtworzymy naradę wojenną w Tulln przed zwycięską bitwą pod Wiedniem” – zachęcają organizatorzy. Wstęp wolny.

WOLA
9 września (sobota) o godz. 22 w klubie Metronom przy ul. Chłodnej 35/37 zacznie się Daft Punk Party. W programie m.in. pokazy tańca electric boogie, popping, gadżety świetlne i wąyjątkowe sety z największymi sztosami, a do tego konkursy taneczne i didżejskie. „Na wejściu dostaniecie pamiątkowe wlepy od Daft Punk oraz specjalne opaski świetlne” – zapowiadają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 i 10 września (sobota i niedziela) w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20 odbędą się eliminacje do 2. edycji turnieju varsavianistycznego DSH. Zwycięzca turnieju otrzyma tytuł „Warszawiaka w rozumie” i nagrodę ufundowaną przez Aeroklub Warszawski (przelot samolotem Cessna 172 nad Warszawą). Turniej poprowadzi Janusz Weiss – gospodarz teleturnieju „Miliard w rozumie” w latach 1996-2005. Turniej jest otwarty dla publiczności.

OCHOTA
9 i 10 września (sobota i niedziela) w godz. 10–18 na Polu Mokotowskim odbędzie się piknik „Europa zmienia metropolię warszawską 2017”. Będzie tu można m.in. znaleźć praktyczne informacje na temat programów i inicjatyw Unii Europejskiej i dowiedzieć się więcej na temat projektów realizowanych w okolicy. W programie znalazły się też: gra miejska, prezentacja sprzętu strażackiego, nauka pierwszej pomocy, występy zespołu „Mazowsze”, prezentacja zwierząt z warszawskiego zoo i eksperymenty Centrum Nauki Kopernik.

OCHOTA
9 i 10 września (sobota i niedziela) w godz. 10–18 na Polu Mokotowskim odbędzie się europejski piknik rodzinny. Będzie to największe wydarzenie realizowane przez urząd miasta w ramach projektu UE i prezentujące sposób, w jaki Unia Europejska zmienia stolicę. Przez dwa dni w miasteczku namiotowym czekać będzie moc atrakcji: zabawy, konkursy, animacje, prezentacje i pokazy dla osób w każdym wieku. Podczas tegorocznej edycji, swoją obecność zapowiedziało ponad 60 instytucji, w tym także po raz pierwszy 19 gmin aglomeracji warszawskiej. Każda z nich nie tylko zaprezentuje swoją działalność i projekty związane z Unią Europejską, ale przede wszystkim przygotuje specjalne konkursy, animacje i działania edukacyjne.

ŻOLIBORZ
9 i 10 września (sobota i niedziela) w parku im. Stefana Żeromskiego odbędą się I Żoliborskie Targi Przedsiębiorczości. „Chcemy zgromadzić przedsiębiorców z dzielnicy i zapoznać z nimi mieszkańców Żoliborza. Żyj lokalnie! Nie marnuj czasu na poszukiwanie fryzjera, przedszkola, piekarni w innej dzielnicy. Wszystko co jest Ci potrzebne znajdziesz u siebie pod blokiem, warto tylko rozejrzeć się” – zapowiadają organizatorzy. Pierwszego dnia odbędzie się debata na temat lokalnej przedsiębiorczości z udziałem przedstawicieli władz miasta i dzielnicy.

BEMOWO
10 września (niedziela) w godz. 9–14 przy ul. Powstańców Śląskich 127 odbędzie się Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego. „Jeżeli interesujesz się motoryzacją w miniaturze, chcesz powiększyć swoją kolekcję, kupić, sprzedać lub wymienić modele, spotkać starych znajomych lub poznać nowych to nie może Cię zabraknąć” – zachęcają organizatorzy.

URSYNÓW
10 września (niedziela) o godz. 10 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec (ul. Puławska 266) odbędzie się bieg Wielka Ursynowska. Tym razem po torze nie pobiegną konie, lecz ludzie. Będzie to bieg na dystansie 5 km po nawierzchni stuprocentowo trawiastej. Przewidziana jest specjalna klasyfikacja biegnących boso.

TARGÓWEK
10 września (niedziela) w godz. 10–15 przy ul. Wysockiego 11 odbędzie się dzień otwarty Domu Kultury „Świt”. „Zaprezentowane zostaną wszystkie nasze zajęcia, które przygotowaliśmy na sezon 2017/2018. Będzie możliwość porozmawiania z instruktorami poszczególnych grup zainteresowań oraz zapisania się na zajęcia. Oprócz naszych sprawdzonych i cieszących się dużą popularnością zajęć, które są prawdziwą wizytówką Domu Kultury Świt (m.in. Balet, «Mali Einsteini», Danceweek – taniec towarzyski «Alexia Dance Studio», «Grom Combat Kids» czy teatr «Gaffa»), zaprezentujemy całą gamę nowości” – zapowiadają organizatorzy.

URSYNÓW
10 września (niedziela) w godz. 10–16 na terenie zieleni obok parku Jurajskiego (przy ul. Puszczyka) odbędzie się VIII edycja pikniku rodzinnego „Ursynów dobry dla zwierząt”. Tu głównymi bohaterami są zwierzęta, piknik ma w przyjazny sposób edukować właścicieli, jak we właściwy sposób opiekować się pupilami oraz zaproponować różne formy spędzania z nimi czasu. W programie m.in.: pokazy agility, wspólne budowanie karmników dla ptaków, bezpłatne porady weterynarzy, dietetyków, behawiorystów oraz wybory najsympatyczniejszego pupila.

ŚRÓDMIEŚCIE
10 września (niedziela) w godz. 10.30–16 w Legia Fight Club odbędzie się XXV Warszawska Granda na Pięści i Giry. „Warszawska Granda” to impreza sportowa mająca charakter międzyklubowych sparingów szkoleniowych. Walki odbywać się będą z podziałem zawodników na trzy klasy: A – zawodnicy z walkami zawodowymi, B – zawodnicy średniej klasy, C – osoby początkujące i trenujące rekreacyjnie.

BIAŁOŁĘKA
10 września (niedziela) w godz. 11–15 w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1 odbędzie się dzień otwarty. Do dyspozycji odwiedzających będą instruktorzy z ofertą zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. „Tego dnia zaprosimy Państwa na wędrówkę po salach i zakamarkach naszej BOKolandii. Będą na Państwa czekały niespodzianki artystyczne, zabawy plastyczne, teatralne i taneczne. Będziemy poszukiwać „skarbów” na naszej wyspie kultury, która wcale nie leży na dalekich morzach, tylko tuż obok Waszego domu” – zapowiadają organizatorzy.

BIELANY
10 września (niedziela) o godz. 12 w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego przy ul. Marymonckiej 34 odbędzie się II Bieg Charytatywny Maccabi FUN RUN w Warszawie. „Społeczności na całym świecie wspierają organizacje żydowskie. Połączmy swoje siły, by stać się częścią tego wspaniałego, sportowego dnia i żeby zebrać pieniądze dla dalszej działalności” – zachęcają organizatorzy. Rejestracja: www.rejestracjafunrun.pl.

ŚRÓDMIEŚCIE
10 września (niedziela) w godz. 12–19 na Agrykoli odbędzie się plenerowy, ekologiczny piknik. Na warszawiaków czeka wiele atrakcji, w tym: warsztaty, konkursy, pokazy mody, koncerty muzyczne. Na scenie m.in.: pokaz mody autorstwa p. Katarzyny Koperkiewicz, która swoje kolekcje szyje z tworzyw wykonanych w 100% z recyklingu oraz koncert Recykling Band, który zagra na własnoręcznie wykonanych instrumentach także z odpadów (finaliści programu Mam Talent). Na zakończenie pikniku zagra Zjednoczenie Soundsystem z Pablopavo. Wstęp wolny.

WESOŁA
10 września (niedziela) o godz. 14 na boisku przy ul. Klimatycznej 1 zacznie się nowy sezon treningów z Legią. Zajęcia piłkarskich przedszkoli to projekt przeznaczony dla chłopców i dziewczynek w wieku 3-7 lat. Jego misją jest szerzenie sportu wśród najmłodszych i budowanie w nich prozdrowotnych nawyków, które w przyszłości zaprocentują w ich życiu.

WAWER
10 września (niedziela) w godz. 14–17 w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Nadwiśle” przy ul. Trakt Lubelski 67 odbędzie się Wawerski Dzień Sportu. W programie koncerty, pokazy treningu siatkarskiego z udziałem gwiazd siatkówki, pokazy taneczne, turniej piłkarski dla dzieci, mecz pokazowy urzędnicy-oldboye, pokazy sprzętu strażackiego, a także wiele atrakcji dla dzieci.

ŚRÓDMIEŚCIE
10 września (niedziela) w godz. 14–22 w Babim Lecie na bulwarze Flotylli Wiślanej odbędą się 10. urodziny rowerów Embassy i pierwszy w Polsce zlot cruiserów. Będzie można m.in. wygrać unikalny rower, przygotowany na dziesięciolecie „Embassy 10th Anniversary Cruiser”. „Zaprezentujemy również przedpremierowo nasz nowy rowerowy projekt zrealizowany we współpracy z Dunkin Donuts, który będzie można wygrać podczas otwarcia ich nowej lokalizacji w Galerii Północnej” – zapowiadają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
10 września (niedziela) o godz. 19.30 w klubie Harenda zaczną się 4. urodziny Niedzielnych Spotkań z Jazzem Tradycyjnym. Gospodarzem wieczoru będzie zespół The Warsaw Dixielanders, grający tradycyjne standardy jazzowe pochodzące z Nowego Orleanu i Chicago. Wykonuje również polskie standardy z lat 30. i 40. XX wieku oraz tematy nawiązujące do tego okresu. Wszyscy uczestnicy, jak i fani jazzu nowoorleańskiego będą mieli szansę posłuchać muzyki w najlepszym wykonaniu i przenieść się do czasów, kiedy swingujące sale taneczne pękały w szwach. Wstęp: 15 zł.

Warszawski Serwis Prasowy

8 września 2017 08:48

Komentarze