0

Zaproszenia na weekend

Praski gitarzysta z pomnika Praskiej Kapeli Podwórkowej dzielnicy Praga-Północ w Warszawie autorstwa rzeźbiarza Andrzeja Renesa.
Praski gitarzysta – z pomnika Praskiej Kapeli Podwórkowej dzielnicy Praga-Północ w Warszawie autorstwa rzeźbiarza Andrzeja Renesa.
fot. MPawlik

Jesień jeszcze nie straszna i złoci już liście, a w ten weekend imprez sporo i są nawet na Wiśle.

WESOŁA
30 września (sobota) w godz. 10–19 w Wesołej odbędzie się I Piłkarski Turniej Warszawskich Młodzieżowych Reprezentacji. Organizatorzy zapowiadają świetną zabawę, a także nagrody: bilety wstępu dla zawodników najlepszej drużyny na na mecz Legii Warszawa, puchary dla czterch najlepszych drużyn oraz statuetki dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika. Zgłoszenia na e-maila: mrwesola@gmail.com.

WAWER
30 września (sobota) w godz. 12–17 na plaży Romantycznej odbędzie się spływ All Boats Race w Dzielnicy Wisła.Wyścigi łodzi, a także wszystkich innych pływających obiektów, odbędzie się na odcinku rzeki pomiędzy Plażą Romantyczną Wawer, a plażą Poniatówka. Wyścigi rozgrywane będą w dwóch kategoriach: wiosło i żagiel. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, czy pływa na supie, łodzi, kajaku, łodzi tradycyjnej czy żaglówce. Każdy z zawodników i każda z załóg będą miały mierzony czas spływu i w ten sposób zostanie wyłoniony zwycięzca. Zgłoszenia: kontakt@infobarka.pl.

TARGÓWEK
30 września (sobota) o godz. 14 w parku Rzeźby odbędzie się „Finał IX rozdziału parku Rzeźby na Bródnie”, podczas którego nastąpi uroczyste odsłonięcie pomnika „Mieszczanie z Bródna”. Impreza finałowa podsumuje program tegorocznej edycji, która po raz pierwszy trwała całe lato. Złożyły się na nią dziesiątki wydarzeń: rekonstrukcje dzieł sztuki współczesnej, wykłady Latającego Uniwersytetu w Parku Rzeźby oraz w Areszcie Śledczym na Grochowie, spacery tematyczne po Bródnie i pikniki rodzinne przy Domku Herbacianym.

ŚRÓDMIEŚCIE
30 września (sobota) o godz. 14 w galerii Kordegarda przy ul. ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 odbędzie się pierwsza powakacyjna „Sobota z książką”. „Razem z Martą Szarejko porozmawiamy o książce „Korekty” Jonathana Franzena” – zapowiadają organizatorzy. Po spotkaniu, w godz. 16–18 w galerii będzie działać wymienialnia książek.

PRAGA-POŁUDNIE |
30 września (sobota) o godz. 15 przy ul. Zamoyskiego 20 (róg al. Zielenieckiej, przed Teatrem Powszechnym) rozpocznie się spacer „Praga w literaturze”. „Opis Pragi, od którego zaczyna się pierwszy, wierszem pisany przewodnik po Warszawie z 1643 roku, okazuje się być tak bardzo aktualny, że można by pomyśleć, iż Praga istnieje bardziej we własnej legendzie, niż w realnie istniejącym miejscu za Wisłą. Jakie historie praskie lub w praskiej scenerii się dziejące spisywali tacy pisarze, jak Nowakowski, Chmielewska, Kąkolewski, Masłowska, Tyrmand i inni – dowiemy się oczywiście w miejscach opisywanych przez autorów, zwykle w ciągle tej samej, co w książkach scenerii” – zapowiadają przewodnicy.

MOKOTÓW
30 września (sobota) o godz. 16 na pętli autobusowej Sadyba rozpocznie się spacer historyczny po Sadybie. „Warszawa przed II wojną światową była w jednej trzeciej miastem żydowskim, zasiedlonym i zamieszkiwanym przez Żydów (o różnym stopniu identyfikacji z narodem żydowskim i judaizmem). Nie ma dzielnicy w Warszawie, gdzie nie znajdziemy śladów żydowskiej obecności i aktywności” – opisują przewodnicy.

PRAGA-POŁUDNIE
30 września o godz. 19 w centrum handlowym Atrium Promenada odbędzie się zwieńczenie tegorocznej edycji konkursu FashionTV Model Search. W poszukiwaniu nowych gwiazd wybiegu międzynarodowa ekipa FashionTV przejechała całą Polskę. Pierwszy casting odbył się w Warszawie w Atrium Promenada. I to właśnie tutaj rozegra się Wielki Finał, na którym pojawią się zwycięzcy wszystkich lokalnych castingów wybrani w 20 miastach. Finaliści zawalczą o wyjątkowe nagrody – wyjazd na Paris Fashion Week podpisanie kontraktu z polsko-francuską agencją modelek Raise Your Life.

ŚRÓDMIEŚCIE
30 września i 1 października (sobota i niedziela) w godz. 12–18 w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się Sneakerness Warsaw 2017. „Sneakerness to największa europejska seria eventów poświęcona sneakersom, organizowana przez prawdziwych fanów. Sneakerness to więcej niż targi to miejsce spotkania z unikalną atmosferą w każdym mieście, w którym się odbywa” – opisują organizatorzy.

PRUSZKÓW
1 października (niedziela) odbędą się Obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc. Część pruszkowska obchodów rozpocznie się II Marszem Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc, który ruszy o godz. 14 sprzed kościoła św. Kazimierza w Pruszkowie. Marsz będzie zawierał w sobie elementy rekonstrukcji historycznej – w role wypędzanych warszawiaków wcielą się zarówno profesjonalni rekonstruktorzy jak i osoby, które przygotowywały się na naszych warsztatach. Osoby chętne mogą rozpocząć obchody w Warszawie o godz. 10 – z pl. Krasińskich ruszy wtedy IX Marsz Niepokonanych.

TARGÓWEK
1 października (sobota) o godz. 12 w Domu Kultury „Świt” przy ul. Wysockiego 11 w ramach Rodzinnego Poranka Teatralnego zobaczyć będzie można spektakl pt. „Mały Książę”. Historia Małego Księcia, tajemniczego przybysza z asteroidy B612, to ponadczasowa opowieść, która na pewno oczaruje tych najmłodszych, jak i dorosłych widzów. Tym razem historię z książki Antoine’a de Saint Exupery’ego, przenosimy w magiczny świat muzyki, sztuki lalkarskiej i bajkowej scenografii. Dzięki temu raz jeszcze spojrzymy na świat oczami dziecka, a za sprawą niezwykłych bohaterów, na nowo odkryjemy, co tak naprawdę jest w naszym życiu najważniejsze” – zapowiadają organizatorzy.

OCHOTA
1 października (niedziela) w godz. 12–19 w Klubokawiarni Medyka przy ul. Oczki 1a odbędzie się „Festiwal Pierogów Świata vol. 2”. „Będziecie mieli okazję spróbować pierogów dużych i małych, polskich, hiszpańskich, japońskich, tybetańskich czy hinduskich. Spróbujcie tradycyjnych, domowych polskich pierogów z sezonowymi farszami, indyjskich samos, chińskich baobao, tybetańskich momo, włoskich calzone i gruzińskich chinkali” – zapowiadają organizatorzy. Wstęp wolny.

Warszawski Serwis Prasowy

29 września 2017 12:29

Komentarze