0

Zaproszenia na weekend

Ulica Puławska - przejście dla pieszych przy ul. Naruszewicza
Ulica Puławska – przejście dla pieszych przy ul. Naruszewicza
fot. MPawlik

Pierwszy weekend listopada ciągle wieje oraz pada. Zawsze można siedzieć w domu, ale przyda się to komu?

WOLA
4 i 5 listopada (sobota i niedziela) w godz. 11–18 Angry Birds przylecą do Wola Parku. Najmłodsi spędzą czas w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów – Reda, Bomby i Chucka. W Wola Parku stanie megaproca czyli gra zręcznościowa polegająca na wystrzeliwaniu świnek. Każde trafienie to dla dzieci możliwość zdobywania punktów, które później zamienią na nagrody. Na uczestników czekają konkursy z nagrodami, możliwość zrobienia sobie zdjęć z postaciami i wiele zabawy.

MOKOTÓW
4 listopada (sobota) o godz. 20 w DziKu przy ul. Belwederskiej 44A zacznie się otwarcie sezonu snowboardowego „IsayMikey & Heights Beats”. O godz. 22 odbędzie się warszawska premiera filmu snowboardowego Method Movie 2, a około północy zorganizowana zostanie loteria. Bilet wstępu z dołączonym losem kosztował będzie 20 zł.

BIELANY
4 listopada (sobota) o godz. 21 w Gnieździe Piratów przy ul. Ogólnej 5 zacznie się VIII Święto Taniego Wina i koncert zespołu Menele. Zespół Menele gra folklor warszawski, w którym pełno jest nawiązań alkoholowych. „W trakcie koncertu rozdawane będą alpagi w ilościach powodujących kaca w dniu następnym” – zapowiadają organizatorzy. Wstęp będzie kosztował 10 zł.

MOKOTÓW
5 listopada (niedziela) o godz. 11 w Big Book Cafe przy ul. Dąbrowskiego 81 odbędzie się spotkanie pt. „Śniadanie z prasą. Jesienny Kwartalnik «Przekrój» czyta się sam”. Będzie to improwizowany przegląd jesiennego numeru kwartalnika „Przekrój”. Wybrane fragmenty czytać będą – na głosy – autorzy i współtwórcy kwartalnika: MIłada Jędrysik, zastępczyni redaktora naczelnego; Katarzyna Sroczyńska, redaktorka działu zdrowie oraz Marek Raczkowski, główny rysownik.

ŚRÓDMIEŚCIE
5 listopada (niedziela) o godz. 12 przed muzeum Sue Ryder przy pl. Unii Lubelskiej 2 zacznie się „Elegancka przechadzka ul. Marszałkowską”. Kim była Lady of Warsaw i co jej zawdzięczamy? W którym z warszawskich kościołów znalazła się cudownie uratowana mozaika z rozebranego Soboru Aleksandra Newskiego na Placu Saskim? Skąd się wziął kolejarz na Marszałkowskiej i co zamiast kandelabrów miało stanąć na Placu MDM? – odpowiedzi na te pytania padną na wycieczce.

PRAGAPOŁUDNIE
5 listopada (niedziela) o godz. 15 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 zacznie się Festiwal Kultury Japońskiej „Polska i Japonia. Przed Niepodległą”. Impreza zacznie się spacerem po Pradze-Południe pt. ”Śledź po japońsku, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni na Pradze”. Zbiórka: ul. Mińska 25 (na wprost wylotu ul. Głuchej). W programie festiwalu m.in. wykłady, warsztaty itp.

ŚRÓDMIEŚCIE
5 listopada (niedziela) o godz. 15 w klubokawiarni Babel przy ul. Próżnej 5 odbędzie się spotkanie promocyjne książki Peretza Hochmana „Mieć odwagę, by żyć”. Książka opowiada o wojennym dzieciństwie Peretza Hochmana, słynnego papierosiarza z placu Trzech Krzyży, który zdołał wydostać się z piekła, jakim było warszawskie getto i przetrwał Holokaust. Podczas niemieckiej okupacji wraz z bratem sprzedawał gazety i papierosy na placu Trzech Krzyży, a po wybuchu Powstania Warszawskiego bohatersko walczył w szeregach Armii Krajowej. Za swą postawę odznaczony został przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP. Wstęp wolny

WOLA
5 listopada (niedziela) o godz. 18 w VooDoo Clubie przy al. Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65) zacznie się koncert charytatywny na rzecz Schroniska na Paluchu. Cały zysk zostanie przekazany na kupno niezbędnych rzeczy (koce, szare gazety, posłania dla psów i kotów, szelki typu guard, zabawki, karma specjalistyczna weterynaryjna dla psów chorych) dla podopiecznych Schroniska na Paluchu. Tego dnia wystąpią: Red Colt, Night Drunkard, The Breeze i Aquilla. Wstęp: 15 zł.

WOLA
5 listopada (niedziela) o godz. 20 w Jasiu & Małgosi przy al. Jana Pawła II 57 zacznie się spektakl teatru Bez Klepki pt. „Przegląd prasy”. „Rzeczywistość prasowa czasem przeraża, momentami bawi, miejscami ciekawi. Sprawdzimy, jak wygląda ona pod lupą improwizacji. Zaimprowizujemy sceny do «wycinków z gazet» – nagłówków, fragmentów, ogłoszeń – do tego, co dla nas wybierzecie” – zapowiadają organizatorzy.

Warszawski Serwis Prasowy

3 listopada 2017 09:18

Komentarze