0

Zaproszenia na weekend

Globus Orbisu u zbiegu ulic Brackiej i Al. Jerozolimskich
Globus Orbisu – u zbiegu ulic Brackiej i Al. Jerozolimskich
fot. MPawlik

Tradycyjna paczka propozycji na zagospodarowanie czasu wolnego.
Nic nie polecamy wybierzcie sobie sami.

MOKOTÓW
11 listopada (sobota) w Stodole przy ul. Batorego 10 wystąpi zespół Acid Drinkers. Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Na swoim koncie mają 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną. Acid Drinkers to czterech charyzmatycznych muzyków, czyli Titus, Popcorn, Ślimak i Bobby.

PRAGA-PÓŁNOC
11 listopada (sobota) o godz. 13 na rogu ul. Targowej i 11 Listopada zacznie się spacer pt. „W Święto Niepodległości ulica 11 Listopada”. „Prześledzimy losy dawnej granicy między miasteczkiem Nowa Praga a terenem koszar najpierw 2. Orenburskiego Pułku Kozaków, a potem 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej. Stąd Józef Piłsudski wyruszył dokonać zamachu majowego, o budynki tych koszar toczyły się też dramatyczne walki w czasie Powstania. Będzie między innymi o infrastrukturze miejskiej, największej praskiej imprezowni czy modernistycznej architekturze dwudziestolecia międzywojennego” – zapowiadają organizatorzy. Opłata nie jest przewidziana, napiwki mile widziane.

ŚRÓDMIEŚCIE
11 listopada (sobota) o godz. 21 klubokawiarnia Znajomi Znajomych przy ul. Wilczej 58a będzie obchodziła szóste urodziny. „Świętujcie razem z nami kolejne urodziny ze specjalną kartą menu, w której wszystkie pozycje będą po 6 zł” – zachęca klubokawiarnia. O godz. 21 zagra Dj Spike (Break Da Funk).

WOLA
11 listopada (sobota) o godz. 21 w VooDoo Clubie przy al. Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65) odbędzie się Depeche Mode Party – Back to Violator. Muzykę puszczać będą: Endżi, James i Dj Hiro Szyma (Das Moon). Back to Violator to impreza, która odbywa się co miesiąc w VooDoo Club. Wejście: 10 zł.

ŚRÓDMIEŚCIE
11 listopada (sobota) w godz. 22–4 w Beero przy ul. Marszałkowskiej 99/101 odbędzie się zlot fanów Krzysztofa Krawczyka. „Jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, Król polskiej estrady. Za nim pójdziemy jak na bal! Wpadnijcie 11 listopada do Beero i popłyńcie z nami parostatkiem w piękny rejs” – zachęcają organizatorzy. Wstęp będzie kosztował 10 zł.

ŚRÓDMIEŚCIE
11 listopada (sobota) o godz. 23 w klubie Luzztro przy Al. Jerozolimskich 6 zaczną się 14. Urodziny klubu Luzztro. „W krótkim zaproszeniu, kierowanym do wszystkich ceniących sobie niezobowiązującą atmosferę i nieco bardziej zobowiązującą odpinkę spróbujemy nakreślić, jak długo jesteśmy obecni na polskiej scenie klubowej i jak wiele poświęciliśmy, aby dalej z dumą móc określić się «undergroundową mekką Warszawy». 14 lat to więcej niż trwała wojna między państwem zakonu krzyżackiego a Koroną Królestwa Polskiego, to ponad trzy razy więcej, niż trwała budowa jednego z warszawskich symboli – Pałacu Kultury i Nauki, nieco więcej niż czas emisji kultowego serialu „Na Wspólnej”, to także znacznie więcej, niż okres działalności wszystkich warszawskich klubów i to razem wziętych” – opisują pracownicy klubu.

ŚRÓDMIEŚCIE
12 listopada (niedziela) o godz. 10 w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie odbędzie się I Kongres Inicjatyw Pozarządowych. Ideą Kongresu jest umożliwienie spotkania się w gronie społeczników i badaczy społeczeństwa obywatelskiego. Wydarzenie stworzy przestrzeń do dyskusji oraz wymiany doświadczeń organizacji pozarządowych, którym bliskie są wartości łączące pomysłodawców Kongresu: oddolna aktywność obywateli, wspólnota, rodzina, patriotyzm, suwerenność i wolność.

ŚRÓDMIEŚCIE
12 listopada (niedziela) o godz. 10 w Instytucie Wyobraźni przy ul. Pańskiej 75 lok.14 zacznie się Dzień otwarty w Instytucie Wyobraźni. Goście będą mieli okazję poznać istotę procesu druku 3D, nauczyć się, jak zaprojektować i wydrukować niesamowite przedmioty, dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystywany jest druk 3D w inżynierii, architekturze, medycynie, stomatologii, nowoczesnym wzornictwie, marketingu, przemyśle modowym i wielu innych dziedzinach, obejrzeć wystawę najciekawszych wydruków czy skonsultować swój pomysł wynalazku i poradzić się ekspertów. Rejestracja: http://instytutwyobrazni.pl/dzienotwarty/.

PRAGA-PÓŁNOC
12 listopada (niedziela) o godz. 11 na pl. Hallera odbędzie się odsłonięcie tablicy upamiętniającej gen. Józefa Hallera. „Tablica, będąca jednocześnie kamieniem węgielnym pomnika powstała z inicjatywy Solidarności Walczącej i Społecznego Komitetu Organizacyjnego Obchodów Patriotycznych przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga-Północ, a artystą wykonującym prace jest Jan Kubicki” – opisują organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
12 listopada (niedziela) w godz. 11–19 w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 odbędzie się Grand Bazar. Będzie tam można obejrzeć i zakupić ubrania od ponad 130 projektantów i marek z Polski i zagranicy. Znajdą się tam ubrania, dodatki, biżuteria, kosmetyki oraz akcesoria do domu. Na odwiedzających będą czekać też: strefa relaksu, strefa beauty oraz warsztaty dla dzieci.

PRAGA-POŁUDNIE
12 listopada (niedziela) o godz. 12 na rondzie Waszyngtona przy bramie nr 2 ogrodzenia Stadionu Narodowego zacznie się „Wesoły spacer po Saskiej Kępie”. Dlaczego Saska Kępa była nazywana Holandią? Co z Agnieszką Osiecką ma wspólnego Coca-Cola? Jak Stadion Narodowy stawał się Basenem Narodowym? Gdzie znajdował się kiedyś Plac Paryski? Jak Pablo Picasso warszawskie syrenki malował? Kto stworzył najmniejszy obraz świata? – tego będzie można się dowiedzieć na spacerze. Cena: co łaska.

ŚRÓDMIEŚCIE
12 listopada (niedziela) w godz. 12–19 w klubokawiarni Znajomi Znajomych przy ul. Wilczej 58a odbędą się targi kwiatów. Znajdą się tam: najpiękniejsze kwiaty doniczkowe, donice i doniczki, kwiatowe akcesoria, rośliny owadożerne, rośliny zamknięte w słojach, roślinne dekoracje, kwiaty cięte, kwiaciarnie oraz -dodatkowo inne piękne rzeczy z motywami kwiatowymi: plakaty, tapety, biżuteria, ubrania itp.

PRAGA-PÓŁNOC
12 listopada (niedziela) o godz. 13 przy ul. Zamoyskiego 20 (róg ul. Zielenieckiej, przed teatrem Powszechnym) zacznie się spacer pt. „Tajemnice ulicy Targowej”. „Targowa to na Pradze ulica odwieczna, jedna z niewielu istniejących tu jeszcze przed rozbiorami. W piwnicach odnowionych budynków, mieszczących obecnie Muzeum Pragi, zachowały się jeszcze mury pamiętające I Rzeczpospolitą. Miała Targowa chwile wielkiej chwały, gdy tuż po wojnie była główną ulica i corso całego miasta. Były i inne czasy, gdy w pierwszej połowie XIX wieku przypominała rynek prowincjonalnego miasteczka, ze spacerującymi po piasku kurami i stadkami świń. Dziś piękne, reprezentacyjne kamienice sprzed I wojny światowej sąsiadują z budynkami z okresu peerelu, ale wszystkie mają pasjonujące historie, bo wśród ich mieszkańców byli ludzie nietuzinkowi” – opisują przewodnicy. Opłata nie jest przewidziana, napiwki mile widziane.

BIAŁOŁĘKA
12 listopada o godz. 16.30 i 19.30 w Białołęckim Ośrodku Kultury (Scena Głębocka 66) Warszawska Scena Varieté zaprasza na najnowszy spektakl „Warszawska Scena Varieté. Z Pamiętniczka Wampira Wertera”. Na scenie pojawią się między innymi znani z Programu Mam Talent Vincent Grotesque, Julian Waglewski i grupa MultiVisual, a także zwycięzcy V edycji programu – Delfina i Bartek. „To spektakl (kolejny już darmowy dla warszawiaków i mieszkańców okolic), jakiego jeszcze nie widzieliście! Szalone połączenie cyrku, teatru, musicalu, komedii i horroru” – zapowiadają organizatorzy.

BEMOWO
12 listopada (niedziela) o godz. 18 w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Warszawa-Bemowo Legia Warszawa podejmie Polski Cukier Toruń. „Po 14 latach Ekstraklasa znowu w hali przy ulicy Obońców Tobruku 40, tym razem nasza drużyna podejmie zespół wicemistrza Polski! Liczymy na Wasze wsparcie w walce o dwa ligowe punkty” – napisali koszykarze Legii.

ŚRÓDMIEŚCIE
12 listopada (niedziela) o godz. 21 w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki zacznie się 6. Pokaz Niezależnych Teledysków na Cinemaforum. „To już szósta edycja wydarzenia promującego polskie teledyski ilustrujące najnowsze propozycje muzyczne niezależnych polskich zespołów i solistów – jak dotąd wywodzących się z klimatów od electro przez hardcore i klasyczny punk rock do metal-core. Nie ma, oczywiście, sztywnej definicji niezależności, więc w tej kwestii polegam na własnych doświadczeniach i odczuciach” – opisują organizatorzy.

Warszawski Serwis Prasowy

10 listopada 2017 08:37
[fbcomments]