0

Zaproszenia na weekend

Dzień jazdy Metrem bez portek . Na zdjęciu: No Pants Subway Ride in Mexico City 2015
Dzień jazdy Metrem bez portek – Na zdjęciu: No Pants Subway Ride in Mexico City 2015
fot. AlejandroLinaresGarcia (Wikimedia)

Oczywistym wydaje się być widowisko z orszakiem Trzech Króli, ale inne zaproszenia też brzmią ciekawie.

Sobota 6.01.2018

WAWER 6 stycznia (sobota) po mszy o godz. 12 w Auli Parafii Św. Karola Boromeusza przy ul. Kadetów 33 będzie można posłuchać świątecznego koncertu charytatywnego w osiedlu Las. Wystąpią soliści, duety i zespoły z parafii. W Nowym Roku macie okazję wesprzeć potrzebujące dzieci z Syrii – zapraszają organizatorzy.

WOLA 6 stycznia (sobota) o godz. 17 w hali przy ul. Rogalińskiej 2 zacznie się mecz MOS Wola – BAS Białystok. Wolscy siatkarze zagrają z drużyną BAS Białystok, która zdecydowanie prowadzi w rozgrywkach drugiej ligi mężczyzn. Emocji na pewno nie zabraknie – zapowiadają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE 6 stycznia (sobota) w godz 18–21 w Paradox Cafe przy ul. Anielewicza 2 świętować będziemy urodziny Sherlocka Holmesa. Wielkimi krokami zbliżają się urodziny Sherlocka Holmesa, najlepszego człowieka, jakiego mamy przyjemność znać. W związku z tym Wasz Sherlockon Polska organizuje imprezę urodzinową z tortem, pogaduszkami o Holmesie, zabawami, grami i nawiązywaniem (lub podtrzymywaniem) przyjaźni –zapowiadają organizatorzy.

URSYNÓW 6 stycznia (sobota) o godz. 18 w Akademii SaberArts przy ul. Bekasów 6 odbędzie się trening mieczem świetlnym. Treningi przeznaczone są dla osób od 15. roku życia. Nie wymagane jest żadne wcześniejsze doświadczenie. Na treningu wystarczy wyposażyć się w zwiewne ubranie. Ćwiczymy bez obuwia na miękkich matach – informują organizatorzy. Koszt zajęć: 25 zł.

OCHOTA 6 stycznia (sobota) o godz. 22 w klubie Dekada przy ul. Grójeckiej 19/25 zacznie się impreza pt. „Trzech Króli 80’s”, gdzie królować będą: George Michael, Michael Jackson i Prince. Ale nie zapomnimy o tych którzy wolą coś świeższego – zapewniają organizatorzy i zapowiadają również nowości z list przebojów. Zagra DJ Spooky Kid.

ŚRÓDMIEŚCIE 6 stycznia (sobota) od godz. 22 w barze Studio w Pałacu Kultury i Nauki (pl. Defilad 1) świętowane będą 71. urodziny Davida Bowiego. Utwory legendarnego wykonawcy puszczać będą Double Trouble.

PRAGA Sobota (6 stycznia), godz. 13:00: Street art i pracownie artystyczne Szmulowizny. Wycieczka Praskiej Ferajny. Spotkanie: ul. Ząbkowska 27/31, róg ul. Markowskiej (główna brama Monopolu). Przewodnik: Karol Bulski

Niedziela 7.01.2018

ŚRÓDMIEŚCIE Dla dzieci. 07 Stycznia 2018, niedziela, godfz. 11:00. „Leniwa niedziela z gwarą warszawską”. Warsztaty o gwarze warszawskiej to podróż w czasie do Warszawy, jakiej już nie ma. Zagramy w berka-dzyndzaja, nauczymy się kilku warsiaskich słówek i porzekadeł solidnej wartości, a na koniec z syrenki wymalujemy razem galant lalunię. Warsztaty poprowadzi Maria Bulikowska – Mroux – rysowniczka, autorka książek dla dzieci o Warszawie: „Mała książka o gwarze warszawskiej”, „Jak bum-cyk-cyk! Powiedzonka warszawskie”. Fotoplastikon Warszawski, al. Jerozolimskie 51

BŁONIE 7 stycznia (niedziela) w godz. 10–18 w Gym-Slim przy ul. Modlińskiej 15 odbędą się darmowe warsztaty „Podstawy kettlebell”. Kettlebell to wciąż zyskujące na popularności narzędzie treningowe, coraz częściej pojawiające się na salach ćwiczeń i siłowniach. Nieocenione w treningu funkcjonalnym, uniwersalne, kompaktowe i niezwykle efektywne. Uczestnicy nauczą się, jak poprawnie i bezpiecznie wykonać: swing, przysiad, zarzut, podrzut, tureckie wstawanie i wiatrak.

ŚRÓDMIEŚCIE 7 stycznia (niedziela) o godz. 20 w klubie Harenda przy ul. Krakowskie Przedmieście 4/6 odbędzie się koncert „Tribute to Amy Winehouse w Warszawie”. Największe przeboje Amy wykona Lena Romul / Marti Brown. Lena Romul Występowała ze swoimi projektami na Bukarest International Jazz Festival, Slot Art Festiwal, Jazz Juniors, Krokus Jazz Festival, No Border Festival. Bilety: 15 zł

TARGÓWEK 7 stycznia (niedziela), godz. 13:00: Najstarsze domy i drewniaki Bródna. Wycieczka Praskiej Ferajny. Przewodnik: Jarek Spacerolog Praski. Początek spaceru w niedzielę 7 I 2018 o godz. 13:00 ul. Bolesławicka 3A (róg ul. Matki Teresy z Kalkuty) (to jest w połowie drogi między przystankami tramwajowymi Budowlana i Julianowska)

OKOLICE 7 stycznia 2018, niedziela. Aktywni+ serdecznie zapraszają na wycieczkę pieszą, przejdziemy VII etap Warszawską Obwodnicą Turystyczną – 22 km (Pogorzel Warszawska PKP- Góra Kalwaria PKS). Wycieczka dla osób z dobrą kondycja (osoby które bez problemu mogą przejść 25 km).Spotkanie na dworcu Śródmieście Warszawa PKP – peron 1. o 9:30.

METRO Międzynarodowy Dzień Jazdy Metrem Bez Spodni 2018. 7 tycznia 2018, niedziela, godz. 16:00, Metro Wilanowska, pasaż. Kolejny już raz ludzie na całym świecie przed wejściem do metra zdejmują spodnie. W Warszawie od kilku lat także odbywa się taka impreza’No Pants Subway Ride’ odbywa się co roku na całym świecie. Akcja została zapoczątkowana w Nowym Jorku w 2002 roku.

Warszawski Serwis Prasowy

5 stycznia 2018 08:36

Komentarze