0

Zaproszenia na weekend

Centrum Warszawy - Widok w osi ulicy Złotej
Centrum Warszawy – Widok w osi ulicy Złotej
fot. MPawlik

Choć zimy jeszcze 3 tygodnie, weekend trzeba spędzić modnie.

SOBOTA

ŚRÓDMIEŚCIE

Międzynarodowe zawody jeździeckie

Od 1 do 4 marca 2018 w hali Torwar odbędzie się jedna z największych i najważniejszych imprez jeździeckich w tej części Polski – Cavaliada Warszawa 2018. Podczas wydarzenia odbędzie się finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Na żywo, w centrum wydarzeń, będzie można obejrzeć zwycięzców, którzy zakwalifikują się do finału Pucharu Świata

PRAGA-PÓŁNOC

Szydełkowanie w ZOO

3 marca (sobota) w godz. 11:00–14:00 w warszawskim zoo odbędą się wielkanocne warsztaty szydełkowania „Ale jaja!” z wolontariuszką Eweliną. W ptaszarni warszawskiego zoo będziecie mogli stworzyć piękny i oryginalny koszyczek wielkanocny oraz samodzielnie zrobione na szydełku ozdoby wielkanocne. Najmłodsi wykonają natomiast ozdoby wielkanocne z papieru. Dodatkowo wolontariusze będą opowiadać o jajach gadów i ptaków.

PRAGA POŁUDNIE 

Zajęcia sportowe dla Pań

3 marca (sobota) w godzinach 11:00 – 15:00. Bezpłatne zajęcia i niespodzianki dla Mieszkanek Pragi-Południe w OSiR Praga-Południe przy ul. Siennickiej 40. Zaprasza Tomasz Kucharski, Burmistrz Pragi Południe. Będzie moc atrakcji sportowych: fitness (fit jump), zumba, nauka tańca, pokaz gimnastyczny, nauka samoobrony, zajęcia na siłowni oraz na ściance wspinaczkowej. Dla seniorek o 12:30 zajęcia w siłowni. Dla najmłodszych organizujemy animacje, malowanie buziek, skręcanie balonów, przygotowywanie kolorowych laurek i pokaz sumo. Opiekę dzieciom w trakcie zajęć zapewnią animatorzy i instruktorzy z So Berry i UKS Niedźwiadek. Będą również bezpłatne wejściówki na basen i kręgielnię (od OSir) oraz na siłownię (od Corefitness) które będzie można wykorzystać w dowolnym dniu! Po zajęciach i wysiłku sportowym będzie można spotkać się z twórcami ceramiki i biżuterii oraz wypróbować kosmetyki NU SKIN, Forever oraz wziąć udział w pokazie satynowych ust MARY KAY. Zapraszamy również na spotkanie z Praskim Stowarzyszeniem Kobiet po Mastektomii. Odbędą się wykłady, zachęcamy do korzystania z porad jak się badać i jaką dobierać bieliznę po mastektomii.

WOLA

Gry planszowe

3 marca (sobota) w godz. 11–13 w Sali Małego Powstańca w Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79 odbędzie się rodzinne spotkanie z grami. Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety. Tym goręcej zapraszamy więc rodziny z dziećmi powyżej siódmego roku życia do spędzenia aktywnego przedpołudnia z ciekawymi planszówkami w Muzeum Powstania Warszawskiego – zachęcają organizatorzy. Wstęp wolny po rejestracji: turniejgier@1944.pl.

MOKOTÓW

Bazarek charytatywny

3 marca (sobota) w godz. 11–20 w Miau Cafe przy ul. Naruszewicza 30 odbędzie się bazarek charytatywny dla podopiecznych grupy ProFelis. Do kupienia będą m.in. książki, zakładki do książek, biżuteria, ręcznie robione gadżety, w tym poduszki i posłanka dla kotów oraz wiele, wiele innych. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na działalność grupy, w tym przede wszystkim na karmę, kastracje/sterylizacje oraz leczenie i rehabilitację podopiecznych. ProFelis to grupa wolontariuszy działająca w ramach Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Opiekuje się kotami wolno żyjącymi i bezdomnymi na terenie Warszawy i okolic.

ŚRÓDMIEŚCIE

Wykłady warszawskie w Archikatedrze

3 marca (sobota) o godz. 10 w Archikatedrze Warszawskiej rozpocznie się jubileusz 200-lecia Archidiecezji Warszawskiej. Kardynał Kazimierz Nycz wygłosi słowo wprowadzające, ks. prałat dr Andrzej Gałka wygłosi wykład pt. „Geneza i historia Archidiecezji Warszawskiej”, a bp Michał Janocha opowie o Warszawie czasów Aleksandra I. O godz. 11 odbędzie się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer po Muranowie

3 marca (sobota) o godz. 13 przed kinem Muranów przy ul. Andersa 1 zacznie się spacer po Muranowie i jego okolicach. Podczas wycieczki spacerowicze dowiedzą się o historii Muranowa – osiedla na gruzach, królewskim Arsenale, pomniku Nike, obszarze przedwojennej dzielnicy północnej oraz o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej. Koszt: 10 zł od osoby. Dzieci do lat 10 idą bezpłatnie.

WOLA

Mistrzostwa modeli latających

3 marca (sobota) w godz. 10–19 i 4 marca (niedziela) w godz. 8.00-15.30 w hali sportowej „Koło” przy ul. Obozowej 60 odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Halowych Mistrzostw Akrobacyjnych. W programie widowiskowy konkurs latających modeli wyścigowych, akrobacje freestyle do muzyki i warsztaty dla dzieci, które będą mogły zbudować model latający szybowca.

URSYNÓW

Konferencja sokolnicza

3 marca (sobota) w Auli I Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW przy ul. Ciszewskiego 8 odbędzie się V etap ogólnopolskiej konferencji „Świat szponiastych łowców”. Tematyka konferencji będzie obejmowała zagadnienia związane z sokolnictwem, hodowlą i chowem, żywieniem, chorobami, aspektami prawnymi oraz ochroną ptaków szponiastych. Szczególny nacisk kładziony będzie na sokolnictwo i ptaki szponiaste oraz sokołowe Polski oraz świata, rozmnażanie ptaków szponiastych, kształcenie w zakresie sokolnictwa w Europie, program reintrodukcji sokoła wędrownego, aspekty prawne posiadania i hodowli ptaków szponiastych oraz najczęstsze choroby i pierwszą pomoc tym ptakom.

NIEDZIELA

ŚRÓDMIEŚCIE

Międzynarodowe zawody jeździeckie

Od 1 do 4 marca 2018 w hali Torwar odbędzie się jedna z największych i najważniejszych imprez jeździeckich w tej części Polski – Cavaliada Warszawa 2018. Podczas wydarzenia odbędzie się finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Na żywo, w centrum wydarzeń, będzie można obejrzeć zwycięzców, którzy zakwalifikują się do finału Pucharu Świata

MOKOTÓW

Bazarek charytatywny

4 marca (niedziela) w godz. 11–20 w Miau Cafe przy ul. Naruszewicza 30 odbędzie się bazarek charytatywny dla podopiecznych grupy ProFelis. Do kupienia będą m.in. książki, zakładki do książek, biżuteria, ręcznie robione gadżety, w tym poduszki i posłanka dla kotów oraz wiele, wiele innych. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na działalność grupy, w tym przede wszystkim na karmę, kastracje/sterylizacje oraz leczenie i rehabilitację podopiecznych. ProFelis to grupa wolontariuszy działająca w ramach Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Opiekuje się kotami wolno żyjącymi i bezdomnymi na terenie Warszawy i okolic.

BIAŁOŁĘKA

Historie inspirujących kobie

4 marca (niedziela) o godz. 16 i 18 w Białołęckim Ośrodku Kultury (Scena Głębocka 66) Warszawska Scena Varieté przedstawi show „Super-Bohaterki”. To historie inspirujących kobiet, które zmieniły i zmieniają świat. Na scenie zobaczymy między innymi absolwentki szkoły cyrkowej, ale też Matyldę Górską – zwyciężczynię Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje, znane z programu Mam Talent Red Heels, a także Karolinę Banaszek i Martę Kuczyńską ze stowarzyszenia Kejos The-At-Er. Wstęp na podstawie darmowej wejściówki.

URSYNÓW

Zagraj w inteligencję!

4 marca (niedziela) w godzinach 17:00 – 19:00. Turniej gry „Państwa Miasta”. Klubokawiarnia KEN54, Al. Komisji Edukacji Narodowej 54 lokal U-1.
Pierwszy, ursynowski, rodzinny i międzypokoleniowy turniej towarzyskiej gry “Państwa – Miasta” (inaczej Inteligencja). Państwa, Miasta to gra towarzyska polegająca na wyszukiwaniu słów z różnych dziedzin rozpoczynających się na daną literę. To legendarna gra, w którą na kartkach papieru grały całe pokolenia. Gwarantowane nagrody dla zwycięzców oraz świetna atmosfera i zabawa dla wszystkich uczestników.

ŚRÓDMIEŚCIE

Wystawa kwiatów w BUWie

4 marca (niedziela) w godzinach 10:00 – 18:00. Ogólnopolska Wystawa Storczyków „Orchidea 2018”. Zaprasza Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. BUW, ulica Dobra 56/66,

ŚRÓDMIEŚCIE

Spektakl z dzieckiem na scenie

4 marca (niedziela) w godzinach 18:30 – 19:30. Spektakl „Instynkt Macierzyński”, TEATR ME/ST, Pałac Zamoyskich, pawilon SARP, ul.Foksal 2. Hipnotyzująca, grana na żywo muzyka, ciekawa inscenizacja, wciągająca i emocjonująca narracja… monodram Magdaleny Engelmajer inspirowany doświadczeniami związanymi z okresem ciąży, porodem oraz pierwszymi miesiącami spędzonymi z dzieckiem. Na scenie obok aktorki pojawi się jej synek Maksymilian, który od pierwszych tygodni życia współuczestniczy w próbach oraz działaniach artystycznych twórców TEATRU ME/ST.
BILETY: rezerwacja.bilet@gmail.com. Wpisanie w temacie hasło MEST daje możliwość zakupu biletów w przedsprzedaży.

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer śladami Złego

4 marca (niedziela) w godzinach 11:05 – 13:00. Spacer śladami „Złego” Leopolda Tyrmanda. Zaprasza Warszawski Przewodnik i Warszawy historia ukryta. Start pod pomnikiem Wincentego Witosa przy Placu Trzech Krzyży 4 marca o godzinie 11:05, zakończenie na ulicy Próżnej. Spacer poprowadzi warszawski historyk i licencjonowany przewodnik miejski Adrian Sobieszczański. Za udział w wycieczce nie jest przewidziana żadna opłata, jeżeli natomiast uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek…
Na spacerze dowiedzą się Państwo :

 • gdzie Marta Majewska kupowała leki dla chorej matki?
 • gdzie znajdował się komisariat milicji na ulicy Wiejskiej?
 • gdzie można zobaczyć oryginalne skarpetki Leopolda Tyrmanda ?
 • który warszawski budynek dawał odpocząć oczom ?
 • czy w powieści odnajdziemy pościgi rodem z amerykańskich westernów?
 • gdzie była kryjówka Kudłatego?
 • dlaczego Tyrmand miał zawsze modne koszule?

ŚRÓDMIEŚCIE

Dla marzących o aktorstwie

4 marca (niedziela) w godzinach 10:00 – 18:30. Dzień otwarty Wydziału Aktorskiego. Zaprasza Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie ul. Miodowa 22/24.
Program

 • 00 – 10.30 – spotkanie informacyjne
  Rektor Wojciech Malajkat, Prorektor Waldemar Raźniak,
  Dziekan WA Marcin Perchuć, Prodziekan WA Anna Serafińska,
  Kanclerz Beata Szczucińska
 • 30 – 11.30 – prezentacja ćwiczeń wymaganych na egzaminie rytmiczno-ruchowym
  Magdalena Wajzner-Barska, Krystian Biłko, Leszek Bzdyl,
  M. Tylkowski, Przemysław Wyszyński
 • 30 – 12.00 – informacje dotyczące egzaminu teoretycznego
  Barbara Osterloff-Gierak, Patryk Kencki
 • 00 – 13.15 – emisja głosu
  Anna Grabowska, Anna Serafińska, Katarzyna Winiarska
 • 00 – 13.15 – technika mowy
  Małgorzata Kaczmarska, Agata Piotrowska-Mastalerz, Katarzyna Skarżanka
 • 30 – 15.15 – pokaz egzaminacyjny przedmiotu
  Elementarne zadania aktorskie
  pod opieką Macieja Wierzbickiego
  (Aktorstwo, I rok)
 • 30 – 15.15 – pokaz egzaminacyjny przedmiotu „piosenka”
  pod opieką Ewy Bułhak
  ORAZ „Projekt Step”
  pod opieką Agnieszki Brańskiej (Aktorstwo Teatru Muzycznego, I rok)
 • 15 – 17.15 – ćwiczenia aktorskie
  Wojciech Malajkat, Marcin Perchuć, Olga Sawicka, Waldemar Raźniak, Maciej Wierzbicki
 • 30 – 18.30 – piosenka
  Mateusz Dębski, Beata Fudalej, Anna Sroka-Hryń, Marek Stefankiewicz, Andrzej Strzelecki, Konrad Wantrych

WOLA

Baśnie dla dorosłych

4 marca (niedziela) w godzinach 18:00 – 19:30. Baśnie skandynawskie. Spotkanie dla dorosłych. Karawana Opowieści zaprasza na Chłodną 25. Usłyszycie tu historie, które przydarzyły się chłopu, królowi, mądrej gęsiareczce. Poznacie krzepkiego Juhana co spluwa tytoniem i dowiecie się jak Św. Olaf zbudował kościół. Będzie też o czarownicach, ale to informacje niepotwierdzone. Opowiada: Szymon Góralczyk. Ilustracja muzyczna: Katarzyna Płocińska (skrzypce, bęben, drumla). Wstęp : 20 zł płatne przy wejściu.

BIELANY

Koncert folkowy

4 marca (niedziela) w godzinach 17:00 – 18:20. Bielański Ośrodek Kultury przy ul. Goldoniego 1 zaprasza na koncert zespołu Kożuch. Bilety: 15 zł. Kapela gra muzykę tradycyjną z serca Polski – okolic Łodzi, obfitujących w różnorodne muzycznie regiony: łęczyckie, łowickie, opoczyńskie, rawskie, sieradzkie. Zespól zagra w składzie: Joanna Gancarczyk – basy, śpiew, Maria Stępień – skrzypce, Marcin Lorenc – skrzypce, Jakub Korona – baraban, śpiew, Mikołaj Kubicki – trąba.

WOLA

Spektakl o flirtach

4 marca (niedziela) w godzinach 19:00 – 21:00. Ekipa Bez Klepki zaprasza na Marcowe koty do Klubokawiarni Jaś & Małgosia przy al. Jana Pawła II 57. Wstęp: 15 PLN (płatne na miejscu). Marcowe koty – to spektakl o flirtach, uczuciach, budzącej się do życia przyrodzie i takich tam międzyludzkich harcach. Będzie darcie kotów, chodzenie swoimi ścieżkami, może nam też jakiś kot napłacze, a my za to wykręcimy go ogonem. To wszystko okaże się na miejscu!

2 marca 2018 09:57

Komentarze