0

Zaproszenia na weekend

Świąteczne Aleje Jerozolimskie
Świąteczne Aleje Jerozolimskie
fot. MPawliik

Wybrać zaproszenia na weekend to trudne zadanie gdy weekend jest świąteczny. Ale coś mamy!

SOBOTA

MOKOTÓW

Wystawa fotografii

31 marca (sobota) w godzinach 12:00-18:00. Ernesto Bazan. Trylogia kubańska. Instytut Fotografii Fort (Raclawicka 99, Warszawa) zaprasza na wystawę Ernesto Bazana, który przez blisko ćwierć wieku dokumentował życie codzienne na Kubie.Wybór blisko 70 fotografii otwiera „Cuba Bazan” – seria zrealizowana w okresie niepokojów związanych z rozpadem bloku komunistycznego, nazwanym przez Fidela Castro „El Periodo Special”.

MOKOTÓW

Wystawa fotografii

31 marca (sobota) w godzinach 14:00-18:00. Wystawa fotografii „Atypical” w Pawilonie Sztuki ERGO Hestia przy ul. Franciszka Kostrzewskiego 1. Wystawa to interdyscyplinarny projekt zainspirowany połączeniem architektury i fotografii, szerzący ideę bycia wrażliwym na otaczający nas świat. Ukazuje personalną relację pomiędzy artystami a miastem, z którym my wszyscy stanowimy całość i które pomaga nam zdefiniować nas samych jako mieszkańców i twórców. Miejskie przestrzenie, architektura, abstrakcja; na zdjęciach zobaczycie najbardziej osobiste przemyślenia młodych fotografów o miejscu, które nazywają domem – Warszawie.

ŚRÓDMIEŚCIE

Wystawa malarstwa

31 marca (sobota) w godzinach 9:00 – 19:00. Liryzm abstrakcji w obrazach Majrowskiego – wystawa malarstwa. Zaprasza Art in House Dom w Al. Jerozolimskich 107. Wystawa stanowi przekrój twórczości Zdzisława Majrowskiego, autora emocjonalnych, abstrakcyjnych obrazów. Jej kluczowym aspektem są zmiany, jakie zachodziły w jego indywidualnej formie przekazu artystycznego na przestrzeni ponad 40 lat pracy artystycznej.

ŚRÓDMIEŚCIE

Zwiedzanie po angielsku

31 marca (sobota) w godzinach 14:00 – 15:00. Guided tour in English: Edi Hila. Painter of Transformation. Zaprasza Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie do Muzeum nad Wisłą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22.

ŚRÓDMIEŚCIE

Koncert świąteczny

31 marca (sobota) w godzinach 21:00 – 23:00. Triduum Wokalne. Zaprasza Duszpasterstwo Środowisk Twórczych w Warszawie na Plac Teatralny 20.

NIEDZIELA

ŚRÓDMIEŚCIE

Otwarcie Ogrodu Botanicznego

1 kwietnia (niedziela) w godzinach 10:00 – 17:00. Otwieramy Ogród Botaniczny UW. Zaprasza oczywiście Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego w Aleje Ujazdowskie 4. To nie żart! Od 1 kwietnia zapraszamy do Ogrodu Botanicznego UW. Jak co roku otwiera się dla zwiedzających wczesną wiosną. W tym roku otwarciu Ogrodu towarzyszy również początek wystawy w szklarniach Szachownica (Fritillaria) – różnorodność w kratkę, a chodzi o rośliny o pięknych dzwonkowatych kwiatach.! Serdecznie zapraszamy!

MOKOTÓW

Wielkanoc u chrześcijan

1 kwietnia (niedziela) w godzinach 11:00 – 13:00. Niedziela Wielkanocna w Społeczności Chrześcijańskiej. Społeczność Chrześcijańska przy ul. Puławskiej 114 zaprasza do wspólnego przeżycia Niedzieli Wielkanocnej.

ŚRÓDMIEŚCIE

Wystawa malarstwa

1 kwietnia (niedziela) w godzinach 9:00 19:00. Liryzm abstrakcji w obrazach Majrowskiego – wystawa malarstwa. Zaprasza Art in House Dom Aukcyjny w Al. Jerozolimskich 107. Wystawa stanowi przekrój twórczości Zdzisława Majrowskiego, autora emocjonalnych, abstrakcyjnych obrazów. Zdzisław Majrowski, czyli Constantin Meyro, to wybitny przedstawiciel polskiej sztuki współczesnej.

TARGÓWEK

Wystawa malarstwa

1 kwietnia (niedziela) w godzinach 17:00 20:00. Wystawa: Stanisław Baj. Moja rzeka. Zaprasza Dom Kultury Zacisze ul. Blokowa 1. Autorem jest prof. Stanisław Baj, wykładowca wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tematem prac jest rzeka Bug, znad której pochodzi.

WAWER

Niedziela z biskupem

1 kwietnia (niedziela) o godzine 11:00. Wielka Niedziela w KDW z biskupem Markiem Kamińskim. Zaprasza Kościół dla Warszawy przy ul. Goździków 29/31. Odbędzie się specjalne, świąteczne nabożeństwo, gdzie wspominać będziemy wydarzenia Wielkiej Nocy! Mówcą będzie biskup Marek Kamiński

PONIEDZIAŁEK

PRAGA PÓŁNOC

Cicha dyskoteka dla dzieci

2 kwietnia (poniedziałek) w godzinach 12:00-15:30. Dziecięce Silent Disco. Zaprasza Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta, ul. Jagiellońska 82 b. Wstęp bezpłatny. Cicha dyskoteka, to zabawa przy najlepszej muzyce, tyle że… w zupełnej ciszy. Wasze pociechy będą bawić się wspólnie, słuchając ulubionych dziecięcych przebojów na bezprzewodowych słuchawkach. Jeśli zaś zmęczy je taneczne szaleństwo wystarczy, że zmienią kanał muzyczny i przeniosą się w świat baśniowych bajek.

PRAGA PÓŁNOC

Potańcówa

2 kwietnia (poniedziałek) o godzinie: 16:00. Prywatka z DJ Wiką. Zaprasza Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta, ul. Jagiellońska 82b. Bohaterka niezliczonej ilości wywiadów, nieprzeciętna i charyzmatyczna postać polskiej muzyki tanecznej. Wirginia Wika Szmyt – najstarsza DJ’ka w Polsce wypełni parkiet muzyką łączącą pokolenia! Wstęp bezpłatny!

ŚRÓDMIEŚCIE

Wystawa

2 kwietnia (poniedziałek) o godzinie: 19:00. Józef Robakowski. O Witkacym. Zaprasza Fundacja Profile, ul. Franciszkańska 6. Józef Robakowski o Witkacym mówi w filmie, w swoich pracach fotograficznych, realizacjach wideo i instalacjach. Wystawa prezentowana w ramach drugiej edycji cyklu „Archiwa sztuki” przedstawia prace czołowego współtwórcy neoawangardowej rebelii widziane w odniesieniu do nowatorskiej praktyki artystycznej Stanisława Ignacego Witkiewicza, „wielkiego ekscentryka” i jednej z kluczowych postaci XX-wiecznej sztuki. Zgromadzone na wystawie fotografie, archiwalia, filmy i instalacja pokażą prace czołowego twórcy sztuki nowych mediów realizowane w dialogu z odkrywaną i ożywianą przez niego tradycją obrazoburczych poczynań Witkacego.

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer warszawski

2 kwietnia (poniedziałek) w godzinach 12:00 – 13:40. Świąteczny spacer wokół murów Starej Warszawy. Zaprasza Warszawa Na Wyrywki i przewodnik warszawski Piotr Wierzbicki. Zbiórka o 12.00 pod Kolumną Zygmunta. Spacer potrwa około 90 minut. Udział, jak zwykle, co łaska.
Doskonała propozycja na świąteczny spacer z rodziną. Klasyka, czyli Stare Miasto, ale jednak trochę inaczej. Spojrzenie bardziej z zewnątrz, czyli spacer wzdłuż murów miejskich, choć fragmenty tego co wewnątrz murów też oczywiście się pojawią.

  • Jak powstawały mury obronne i czy tylko po to żeby bronić?
  • Gdzie była Brama Krakowska?
  • Jak wyglądały warszawskie baszty i wieże?
  • Jak odróżnić mur średniowieczny od zrekonstruowanego?
  • Co się wyprawiało na „piekiełku”?
  • Dokąd biegnie Kiliński?
  • Barbakan – dlaczego wygląda jak wygląda?
  • Do jakiego mostu prowadziła ul. Mostowa i co z niego zostało?
  • Gdzie był szpital św. Łazarza i co ma wspólnego z brzozami?
  • Która ulica powstała na nasypie ze śmieci i gruzu?
  • Skąd się wzięły Kamienne Schodki, kto się o nich nieparlamentarnie wyraził, a co o nich śpiewał Jarema Stępowski?
  • Jak kiedyś nazywała się ulica Celna i jaki relikt przeszłości na niej znajdziemy?
  • Co zobaczymy ze szczytu wielkiego śmietnika?
  • Gdzie dawno temu był cmentarz i co tam robi wielki dzwon?
  • Gdzie jest najwęższa kamienica w Europie?
  • Gdzie Piekarski zaatakował króla Zygmunta III?
30 marca 2018 12:47
[fbcomments]