0

Zaproszenia na weekend

Pole Mokotowskie
Pole Mokotowskie
fot. MPawlik

Weekend przed majówką? A może już w trakcie? Ale i w Warszawie majówka może być miła.

SOBOTA

ŁOMIANKI

Mistrzostwa Polski w pływaniu

28 kwietnia (sobota) o godz. 11:30 na pływalni Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego w Łomiankach przy ul. Staszica 2 odbędzie się uroczystość otwarcia Mistrzostw Polski w Pływaniu „Sprawni razem”.

PRAGA PÓŁNOC

Bazar staroci

28 kwietnia (sobota) od godziny 10:00.
I edycja bazaru staroci wszelkich, który odbędzie się w dniach 28 – 29 kwietnia przy ul. Jagiellońskiej 88/93. Zbierzcie niepotrzebne Wam rzeczy, które mogą zyskać drugie życie i wpadajcie na warszawski Żerań. Książki, ubrania, sprzęty domowe, ozdoby, biżuteria, RTV, meble, militaria, dokumenty, odznaczenia, obrazy, stara technika, modelarstwo, instrumenty. Bazar jest częścią większej imprezy -> Nuklearny Piknik III (wstęp na piknik płatny). Będzie można odwiedzić nasze Muzeum, spotkać się z autorami literatury sci-fi, postrzelać na wirtualnej strzelnicy, obejrzeć prace artystów z Fundacji P1 czy też obejrzeć pokaz starego sprzętu wojskowego.

PRAGA PÓŁNOC

Spacer z przewodnikiem

28 kwietnia (sobota) o godzinie 13:00.
przed wejściem do kina Praha przy ul. Jagiellońskiej 26 odbędzie się pierwsza część spaceru pt. „Praski trójkąt bermudzki”. W trakcie dwóch dni zwiedzania uczestnicy poznają od A do Z ulice Targową, Ząbkowską i Brzeską, czyli słynny, szemrany „praski trójkąt bermudzki”. „Dzisiaj są prawdziwym symbolem dzielnicy i miejscem, gdzie przez setki lat kwitł handel i gdzie do dziś zachowały się dziesiątki przedwojennych kamienic, na czele z blisko 200-letnim domem będącym obecnie częścią Muzeum Pragi. W trakcie wycieczek zajrzymy na podwórka pełne okupacyjnych kapliczek, sprawdzimy, w jakiej kondycji znajduje się słynny »Różyc«, a ulice tworzące »praski trójkąt bermudzki« przejdziemy od pierwszego do ostatniego numeru” – informują organizatorzy. Udział kosztuje 10 zł. Dzieci do 10. roku życia idą bezpłatnie

SEROCK 

Hutnik gra w Serocku

28 kwietnia (sobota) o godzinie 15:00 – 18:00
Hutnik Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Serock, w meczu 22. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I.

ŚRÓDMIEŚCIE

Koncert

28 kwietnia (sobota) o godzinie 20:00
Worek Kości (ul. Bagatela 10) zaprasza na koncert Raz na milion lat. W hołdzie Grzegorzowi Ciechowskiemu. Muzyka legendarnego lidera zespołu Republika i Obywatela GC, Grzegorza Ciechowskiego. Kompozycje Ciechowskiego usłyszycie w wykonaniu tria: Tomasz Krzemiński – kontrabas, gwizd, głos. Karol Ludew – perkusja. Tomek Stawiecki – klarnet. W większości będą to instrumentalne wykonania piosenek Obywatela GC i Republiki, a dokładnie ich free jazzowe aranżacje. Do tego błyskotliwe muzycznie, klarnetowe popisy Stawieckiego, perkusyjne szaleństwa Ludewa oraz basowa baza instrumentu Krzemińskiego, okraszone gwizdaniem tego ostatniego. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Można rezerwować miejsca siedzące przez fan page Worka Kości. Rezerwacje miejsc mają ważność do godziny 19.30.

ŚRÓDMIEŚCIE

Koncert nad Wisłą

28 kwietnia (sobota) o godzinie 22:00
Start Sezonu 2018 w Hocki Klocki. Koncert zespołu GLASS Hunters. Impreza nad Wisłą czyli Bulwar Flotylli Wiślanej, ul. Wioślarska 6.

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer szlakiem powstania w getcie

28 kwietnia (sobota) o godz. 13:00.

Warszawa ja i Ty zaprasza na spacer szlakiem powstania w getcie. Zbiórka o 13.00 pod Arsenałem. Spacer potrwa ok. 90 minut i zakończymy go pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Będzie to spacer historyczny po dawnej dzielnicy żydowskiej Warszawy, zamienionej w 1940 roku w getto. Odszukamy miejsca ze starych fotografii i przywołamy wspomnienia świadków wielkiego zrywu zbrojnego 1943 roku. Dotrzemy do kwater powstańczych i poznamy losy dowódców. Staniemy w miejscach pamięci po „nieistniejącym mieście” i jego mieszkańcach. Monetarne wyrazy zadowolenia przyjęte zostaną z  wdzięcznością.

WILANÓW

Spotkanie bulterierowe

28 kwietnia (sobota) o godz. 10:00
w Pet Station przy ul. Klimczaka 13 odbędzie się spotkanie dla właścicieli bulterierów pt. „Ja, mój bulterier i kawa”. „Bulteriery proszone są o przybycie do Pet Station na poranną kawkę. Dawno Was u nas nie było i nie ma co ukrywać, stęskniliśmy się” – informują organizatorzy. Sunie w okresie cieczki, szczeniaki w okresie ochronnym i psy wykazujące agresję będą źle się czuły w grupie i w zamkniętym pomieszczeniu! Bezpieczeństwo i zdrowie naszych pupili jest najważniejsze” – przypominają.

WILANÓW

PRL na wesoło

28 kwietnia (sobota) o godzinie 10:00

Badet kluboksięgarnia dziecięca ul. Lentza 35a zaprasza rodziny z dziećmi od 5 lat w podróż w czasy młodości rodziców, kiedy na półkach królował ocet, a w telewizji „Czterdziestolatek” oraz „Alternatywy 4”. Zobaczymy, jak wyglądały niegdyś pokoje nastolatków, jakie były w nich sprzęty, co było wtedy modne wśród młodzieży. Rozwiążemy psychotest, który powie nam. jaki hit lat 80 jest nam najbliższy. Wymyślimy chwytliwe hasła reklamowe “nowoczesnej” maszyny do pisania, rosyjskiej gry elektronicznej, komputera spectrum czy piłkarzyków. Będzie też okazja do zrobienia własnych wlepek, które przeciwstawiają się cenzurze. Posłuchamy na magnetofonie Kasprzak muzyki, która była kiedyś modna i obejrzymy prawdziwe banknoty i monety z tamtych lat.  Chętni będą mogli pograć na elektronicznej grze: „Wilk i zając”. W przybliżaniu tamtych czasów pomoże nam multimedialna prezentacja ze zdjęciami Warszawy, fragmentami filmów i muzyką.  Zapraszamy rodziców, pokolenie dziadków i babć oraz oczywiście dzieciaki od 5 lat – mile widziane przebrania „z epoki” lub zabranie ze sobą znalezionych może gdzieś w piwnicy gadżetów, sprzętów z tamtych lat. Urządzimy sobie miniwystawę i pozgadujemy razem, do czego mogłyby służyć.
Wstęp WOLNY: zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.

ŻOLIBORZ

Tai Chi w parku

28 kwietnia (sobota) o godz. 10:00
na Skwerze Niegolewskiego przy ulicy Felińskiego odbędzie się Światowy Dzień Tai Chi i Qigong. Jest  to coroczne święto organizowane w ostatnią sobotę kwietnia, gdy ćwiczący spotykają się o 10 rano, by je wspólnie celebrować w parkach na całym świecie. Na warszawskim Żoliborzu odbędzie się ono nieopodal Placu Wilsona. Wydarzenie kierujemy do osób zainteresowanych wielorakimi korzyściami płynącymi z uprawiania tych dyscyplin. Zapraszamy absolutnie wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy stopnia sprawności ruchowej. Wcześniejsze doświadczanie i przygotowanie nie jest wymagane. Zajęcia poprowadzi Paweł Raszkiewicz, dyplomowany instruktor Tai Chi i Qigong, a odbędą się one na Skferze Niegolewskiego, niedużym parku na ulicy Felińskiego. Idąc od stacji metra ulicą Krasińskiego, skręcamy za Empikiem w lewo i mijając kościół jesteśmy u celu.

NIEDZIELA

JABŁONNA

Koncert w Pałacu

29 kwietnia (niedziela) o godzinie 13:00
Pałac PAN w Jabłonnie serdecznie zaprasza na koncert z cyklu Pałacowe spotkania z muzyką, który odbędzie się 29 kwietnia 2018r. o godz. 13.00 w sali balowej Pałacu. Wykonawcy: Patrycja Szymańska – skrzypce i Julia Laskowska – fortepian, W programie utwory m. in.: Christopha Willibalda Gluck’a, Fritza Kreisler’a, Henryka Wieniawskiego, Franza Schubert’a. Po koncercie (ok. godz. 14.30) zapraszamy również na spotkanie z cyklu „Pałacowy salon naukowy”. Wykład pt.: „Cervantes i Szekspir – poeci z wysp śpiewających” poprowadzi prof. Krzysztof Mrowcewicz z Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Wstęp wolny. Jabłonna, ul. Modlińska 105.

MOKOTÓW

Spotkanie z psychiatrą

29 kwietnia (niedziela) o godzinie 12:00
W Królikarni przy ul. Puławskiej 113a odbędzie się spotkanie z psychiatrą Cezarym Żechowskim i film Karoliny Breguły. W filmie Karoliny Breguły rzeźba ukryta na skwerze, ukryta jest również w umyśle bohaterów. Kiedy zaczyna o sobie przypominać i stawiać trudne pytania, wywołuje opór, bunt i społecznie niepokoje. O mechanizmach pamięci i wyparcia porozmawiamy z psychiatrą i psychoterapeutą – Cezarym Żechowskim.
Cezary Żechowski – psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta psychoanalityczny, superwizor, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy Rodzin i Par oraz Międzynarodowego Towarzystwa Neuropsychoanalitycznego. W latach 1994-2010 pracował w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii, aktualnie kieruje w Katedrą Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii UKSW, założyciel Ośrodka Psychoterapii i Badań nad Więzią, wykładał na UW, UJ, SWPS. Zainteresowania naukowe – neuroafektywne systemy emocjonalne, teoria przywiązania, neuropsychoanaliza, psychiatria antropologiczna, zaburzenia osobowości, zaburzenia odżywiania się.

OCHOTA

Warsztaty dla dzieci

29 kwietnia 2018, niedziela o godzinie 14:00
W restauracji Lolek impreza pod tytułem Tanecznym krokiem po Europie. Odbędą się kreatywne animacje taneczne i teatr lalek „Motylek Emilek”. Wstęp Wolny

PRAGA POŁUDNIE

Teatr dla dzieci

29 kwietnia (niedziela) w godzinie 12:00
w PROM-ie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 rozpocznie się Mały Teatr Kępa: Zaczarowane wycinanki. Pewien chłopiec otrzymuje od kolorowej rybki niezwykłe nożyczki. Za ich pomocą może wyciąć z papieru wszystko, o czym tylko zamarzy – opisują organizatorzy. Przedstawienie skierowane jest dla dzieci od trzeciego roku życia. Wstęp kosztuje 25 zł.

PRAGA-POŁUDNIE

Spacer z przewodnikiem

29 kwietnia (niedziela) o godzinie 13:00
przed wejściem do Teatru Powszechnego przy ul. Zamoyskiego 20 odbędzie się druga część spaceru pt. „Praski trójkąt bermudzki”. W trakcie dwóch dni zwiedzania uczestnicy poznają od A do Z ulice Targową, Ząbkowską i Brzeską, czyli słynny, szemrany „praski trójkąt bermudzki”. „Dzisiaj są prawdziwym symbolem dzielnicy i miejscem, gdzie przez setki lat kwitł handel i gdzie do dziś zachowały się dziesiątki przedwojennych kamienic, na czele z blisko 200-letnim domem będącym obecnie częścią Muzeum Pragi. W trakcie wycieczek zajrzymy na podwórka pełne okupacyjnych kapliczek, sprawdzimy, w jakiej kondycji znajduje się słynny »Różyc«, a ulice tworzące »praski trójkąt bermudzki« przejdziemy od pierwszego do ostatniego numeru” – informują organizatorzy. Udział kosztuje 10 zł. Dzieci do 10. roku życia idą bezpłatnie.

PRAGA POŁUDNIE

Spotkanie z rosyjskim bardem

29 kwietnia 2018, niedziela o godzinie 17:00

Salon Literacki: spotkanie z Aleksandrem Slepakovem w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2. Aleksander Slepakov to mieszkający w Polsce bard rosyjski, twórca własnych piosenek i aranżacji znanych już utworów. W spektrum jego zainteresowań znajdują się ballady, romanse, pieśni cygańskie i radzieckie utwory, w tym kompozycje z czasów wojny, piosenki filmowe i rosyjskie soul. Autor trzech powieści, w tym wydanej w 2014 roku, popularnej „Powieści o radzieckim wampirze” oraz wierszy i esejów. W Warszawie znany ze swojego autorskiego projektu „Pieśni mamy i papy” oraz koncertu „Piosenki Rosyjskich Cyganów”, którego autorska interpretacja odwołuje się do romantycznej duszy cygańskiej. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny

ŚRÓDMIEŚCIE

Trening biegowy

29 kwietnia (niedziela) o godzinie 10:00
Otwarte Treningi Biegowe w Łazienkach. Spotykamy się na Stadionie Agrykola pod zegarem. W zależności od tego co będziemy robić zostajemy na Stadionie lub wybiegamy nad kanałek, do Łazienek lub na podbiegi na Agrykolę. Jest to zajęcie dla wszystkich. Zarówno dla ultrasów jak i tych którzy marzą o przebiegnięciu swoich pierwszych kilometrów.

ŚRÓDMIEŚCIE

Komedia improwizowana

29 kwietnia (niedziela) o godzinie 18:45
Występ grupy warsztatowej „Kapitan Daniels” w Klubokawiarni Pożyteczna przy ul. Nowy Świat 58. Wpadnij zobaczyć drugi już pokaz grupy warsztatowej „Kapitan Daniels”! Zagrają dla Ciebie impro – najbardziej niezwykłą z komedii. Nie będą mieli scenariusza, ani przygotowanych dialogów. Wszystkie historie zaimprowizują na Twoich oczach. Wstęp wolny

ŚRÓDMIEŚCIE

Fotoplastikon dla dzieci

29 kwietnia (niedziela) o godzinie 11:00
warsztaty dla dzieci Leniwa niedziela z Canalettem – malarzem Warszawy. Fotoplastikon Warszawski, al. Jerozolimskie 51. Zajęcia przeznaczone specjalnie dla najmłodszych. „Leniwa niedziela z…” to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą, a także książką, programem i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników. Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat. Te warsztaty poświęcone będą twórczości Bernarda Bellotta zwanego Canalettem, który był nadwornym malarzem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na jego polecenie wykonał cykl dzieł poświęcony naszej stolicy. Podczas zajęć porównamy dwie Warszawy, zobaczymy jak wyglądała na obrazach Canaletta a jak wygląda dzisiaj. Na koniec zajęć stworzymy własny kolaż warszawski. Warsztaty poprowadzą założycielki projektu Sztuczki ze sztuką.
Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy zgłaszać chęć udziału pod numerem telefonu: 22 6296078 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

ŚRÓDMIEŚCIE

Międzynarodowy Dzień Tańca

29 kwietnia (niedziela) o godzinie 19:00
Międzynarodowy Dzień Tańca w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Jazdów 1. Odbędzie się prezentacja filmowa fragmentu choreografii Jacka Przybyłowicza, panel dyskusyjny o fenomenie choreografii i przede wszystkim pokazy taneczne. Wśród zaproszonych gości między innymi: Jacek Przybyłowicz, Anna Hop, Bartosz Zyśk, Ilona Gumowska i Zofia Tomczyk. Dyskusję poprowadzi Bożena Kociołkowska, orędzie wygłosi Jacek Przybyłowicz, a wystąpią uczestnicy konkursów tańca współczesnego. Wstęp wolny.

WOLA

Kino dla dzieci

29 kwietnia (niedziela) o godzinie 16:30
Kino na Poduchach dla dzieci od 4 roku życia. Film Muppety z 2011 roku. Przyciemniona sala, miękkie poduchy i dywan, a na dużym ekranie – ulubiona bajka. Natężenie dźwięku dostosowane do małych odbiorców, toaleta tuż obok. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy. Kawiarnia Nutka Café, ul. Obozowa 82A
Obowiązuje rezerwacja miejsc tel. 692 925 550, info@nutkacafe.pl.

27 kwietnia 2018 10:21

Komentarze