0

Zaproszenia na weekend

Plac Zamkowy - w Warszawie przy dzwonnicy kościoła św. Anny
Krakowskie Przedmieście – w Warszawie przy dzwonnicy kościoła św. Anny
fot. MPawlik

Propozycje weekendowe w środku maja. Pikniki, spacery, projekcje, zwiedzanie, wyścigi, prelekcje…

SOBOTA

BEMOWO

Wyprzedaż garażowa

12 maja (sobota) o godz. 12
w Amfiteatrze Bemowo w parku Górczewska przy ul. Raginisa, róg ul. Kryształowej, rozpocznie się Bemowska Garażówka vol. 9. „Sprzedajemy ubrania, książki, biżuterię – co tylko dusza zapragnie – pamiętajmy jedynie, by były to rzeczy używane lub wykonane własnoręcznie” – informują organizatorzy. Wystawcy mogą organizować swoje stoiska od godz. 11. Opłata za stanowisko wynosi 5 zł, a kupujący wchodzą za darmo.

PRAGA POŁUDNIE

Koncert rocznicowy na Pradze

12 kwietnia (sobota) w godzinach 19:00 – 23:30
Grunt to bunt Fest zaprasza na koncert. Zagrają Spirit of 84, Po Prostu, Cyganski Wiatr i Inhalators. Odbędiz esie w Znośnej Lekkości Bytu przy ul. Lubelskiej 30/32 na Pradze
XV lecie zespołu SPIRIT OF 84 z gośćmi. Bilety 18 zł.

MOKOTÓW

Wyścigi konne na Służewcu

12 maja (sobota) i 13 maja (niedziela) o godz. 15
na Torze Wyścigów Konnych Służewiec rozpoczną się gonitwy. „Podczas najbliższego weekendu na Torze Służewiec na starcie staną m.in. dwie służewieckie gwiazdy: Koń Roku 2017, trójkoronowany derbista i zwycięzca Wielkiej Warszawskiej Bush Brave, oraz rewelacyjna klacz arabska, zwyciężczyni 12 wyścigów w 13 startach Shannon Queen” – informują organizatorzy. „Ważnym wydarzeniem będzie pierwszy start po przerwie zimowej Busha Brave’a, który w ubiegłym roku wygrał w imponującym stylu wszystkie najważniejsze gonitwy (Rulera, Derby, St. Leger i Wielką Warszawską). Bush Brave będzie bitym faworytem Nagrody Golejewka (kat. B, 2000 m, niedziela, godz. 17). Natomiast Shannon Queen w gonitwie o Nagrodę Pamira (kat. B, niedziela, godz. 18) po raz pierwszy zmierzy się m.in. z ubiegłorocznym zwycięzcą tego biegu Shadwanem Al Khalediahem. Ponadto w sobotę czołówka koni o uzdolnieniach sprinterskich będzie rywalizować w wyścigu o Nagrodę Jaroszówki (kat. B, 1300 m, godz. 17), a osiem arabów zgłoszonych do Derby Arabskiego zmierzy się w Memoriale Stanisława Sałagaja (handikap I gr., 2000 m, godz. 17.30)” – dodają.

ŚRÓDMIEŚCIE

Zwiedzanie kościoła i klasztoru

12 maja (sobota) w godz. 14.30–16.30
w kościele pw. Matki Bożej Jerozolimskiej przy ul. Łazienkowskiej 14 zaplanowano zwiedzanie kościoła i klasztoru Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich pt. „Mnisi na pustyni miasta”. Po zwiedzaniu mniszki i mnisi zapraszają na herbatę w ogródku pod kolumnadą.

WILANÓW

Turniej Tańców Polskich

12 maja (sobota) w godz. 14–18 i 13 maja (niedziela) od godz. 10
w Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26A odbędzie się Królewski Turniej Tańców Polskich w Wilanowie. Zawody przyciągają tancerzy i widzów z całej Polski niepowtarzalnym klimatem związanym z królewską historią oraz urokiem Wilanowa, który w swych granicach łączy wielkomiejską nowoczesność i tradycję ludową. Ponad 100 par zaprezentuje polkę, krakowiaka, mazura, kujawiaka… A najlepsze z nich zdobędą „królewską szablę i broszę”. Wszystkie razem zatańczą też królewskiego poloneza, otwierając nim rywalizację finałową – informują organizatorzy.

WOLA

Festiwal Gier Planszowych

12 maja (sobota) o godz. 12 przy ul. Młynarskiej 35 odbędzie się 17. Rodzinny Festiwal Gier Planszowych. „Nawet jeśli przyjdziecie sami, to nie martwcie się – włączymy was do gry, wytłumaczymy zasady. Spośród naszych gier wybierzemy te, których reguły można poznać w kilka minut. Będą gry towarzyskie, logiczne, karciane, zręcznościowe. Jeśli chcecie zagrać w jakąś konkretną grę, to napiszcie do nas. Jeśli będziemy mieli ją wśród swoich zasobów, to weźmiemy ją ze sobą” – informują organizatorzy.

PRAGA PÓŁNOC

Juwenaliów Uczelni Niepublicznych

12 kwietnia (sobota) o godzinie 21:00
Organizatorzy Juwenali Uczelni Niepublicznych w Warszawie zapraszają do Hulakuli przy ul. Jagiellońskiej 82b. To już 3. edycja Juwenaliów Uczelni Niepublicznych. Jest to jedyna taka inicjatywa skierowana do środowiska studenckiego uczelni niepublicznych w Warszawie.W tym roku także bawimy się dwa dni. Z myślą o studentach niestacjonarnych zabawa odbywa się w sobotę i niedzielę ! W tym roku utrzymujemy także koncepcję sprzed dwóch poprzednich edycji.

W sobotę (dzień 1.)
Wielka Impreza Klubowa! Bawimy się podczas integracji klubowej podczas której czeka na Was wiele niespodzianek! Szykujemy coś naprawdę dużego! Stałym elementem tej imprezy jest losowanie nagród w tym m.in wyjazdu zagranicznego!

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer z przewodnikiem

12 kwietnia (sobota) w godzinach 15:00 – 17:00.
Warszawa spacery w czasie i przewodnik Piotrek zapraszają na spacer ulicą Piwną. Spotkanie na ul. Szeroki Dunaj obok studni przed Domem Kata.
Jeśli popatrzymy na plan Starej Warszawy, to okaże się, że najdłuższą jej ulicą jest właśnie ulica Piwna.  Położona niejako na zapleczu głównych szlaków, zapełniona oficynami kamienic położonych przy Rynku i ulicy Świętojańskiej kojarzy się przede wszystkim z piwem, któremu zawdzięcza swoją nazwę i gołębiami Jadwigi Karwowskiej, upamiętniającymi warszawską gołębiarkę. A jednak jest to ulica, która była nie tylko miejscem handlu ptakami czy wspomnianym napojem alkoholowym., Mieszkali przy niej zasłużeni dla Warszawy i Polski ludzie, była bardzo ważnym ośrodkiem na mapie politycznej Mazowsza, miejscem pierwszych obserwacji meteorologicznych i nie bez kozery znajduje się tu Muzeum Farmacji. Równie ciekawe jest to, co znajduje się pod naszymi stopami. I właśnie o tych osobach, miejscach i rzeczach opowiemy sobie na spacerze. Również o tym, czemu Piwną niektórzy mylnie nazywają Gołębią i gdzie się naprawdę taka ulica znajdowała. Spacer nie jest długi, skończymy na placu Zamkowym, ale potrwa około 1,5 godziny.
Spacer jest bezpłatny, ale jeśli stwierdzicie Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek …

ŚRÓDMIEŚCIE

Dla miłośników lodowisk

12 kwietnia (sobota) o godzinie 18:30
Ice Skating Warsaw zaprasza na Oficjalne Zakończenie Sezonu FIS POLAND 2017/2018 Vol. 2 na Lodowisko Torwar II
To będzie druga edycja oficjalnego zakończenia sezonu FIS POLAND!!!
Pojawią się najlepsze ekipy freestylowe z całej Polski.

URSUS

Piknik urodzinowy

12 kwietnia (sobota) o godzinie 9:00.
W Parku Czechowickim odbędzie się Jubileuszowy Piknik Rodzinny z okazji 50-lecia Osiedla Niedźwiadek i 60-lecia Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej.
W programie:

 • 9:00 – 14.00
  Spartakiada sportowa
  na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Keniga 20
  różne konkurencje sprawnościowe dla dzieci, turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa RSM „Ursus”, mecz towarzyski pracownicy RSM – pracownicy Urzędu Dzielnicy Ursus
 • 13:00 – 21:00
  Park Czechowicki
 • 13:00
  Młodzieżowa Grupa Musicalowa, Wesołe Nutki, Wiolinki, Kameleon, Tęczowe Nutki z SP 11
 • 15:00
  Podsumowanie Spartakiady
 • 16:15
  Akcent Polska
 • 17:15
  BOYS
 • 18:15
  Potańcówka z Zespół muzyczny FORTE

Na terenie parku: zamki dmuchane, wioska indiańska, obóz harcerski, bungee, ścianka wspinaczkowa, LEGO i wiele innych atrakcji. Wstęp wolny!

NIEDZIELA

PRAGA-POŁUDNIE

Spacer po parku Skaryszewskim

13 maja (niedziela) o godz. 14
na rondzie Waszyngtona przy popiersiu Ignacego Paderewskiego rozpocznie się wesoły spacer po parku Skaryszewskim. „Zapraszamy na wesoły spacer po jednym z największych warszawskich parków – parku Skaryszewskim im. Ignacego Paderewskiego. W 2009 r. otrzymał on tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce. W trakcie spaceru poznacie ponad 100-letnią historię tego parku. Zobaczycie najciekawsze obiekty znajdujące się w nim. Będzie sporo śmiechu, dużo ciekawostek i anegdotek. A do tego pokażemy liczne zdjęcia” – zapewniają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Pierwszy koncert w Łazienkach

13 maja (niedziela) o godz. 12
przy pomniku kompozytora w Łazienkach Królewskich rozpocznie się kolejny sezon plenerowych Koncertów Chopinowskich. Organizowany jest on po raz 59. Koncerty zainauguruje występ Ingolfa Wundera, zdobywcy II nagrody w 16. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2010 r. Pianista wykona „Nokturny” z opusu 9, „Poloneza-Fantazję” oraz „Andante spianato” i „Wielkiego Poloneza Es-dur”. Tego samego dnia o godz. 16 wystąpi Radosław Sobczak, laureat licznych konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Pianista z powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą. Jest również pierwszym polskim pianistą, który wystąpił w Maskacie (Oman) na zaproszenie Ambasady Polskiej w Rijadzie w 2010 r.

WOLA

Piknik charytatywny

13 maja (niedziela) o godz. 11 w klubokawiarni Kafka przy ul. Obozowej 3 rozpocznie się Charytatywny Piknik na 4 Łapach, czyli rodzinny piknik w Kafce. Czego można się spodziewać na pikniku: rękodzieł i unikalnych gadżetów z motywami zwierzęcymi w ramach sprzedaży charytatywnej, spotkań i możliwości rozmowy z behawiorystą zwierzęcym oraz możliwości rozmów o adopcjach z wolontariuszami, jeśli szuka się kota lub psa do adopcji.

MOKOTÓW

Spacer z ornitologiem wśród ptaków

13 kwietnia (niedziela) o godzinie 12:00.
Służewski Dom Kultury we współpracy z Warszawską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków zaprasza na Ptasi spacer w SDK.
Poznajmy razem skrzydlatych mieszkańców Dolinki Służewieckiej!
Przewodnikiem będzie Sławomir Kasjaniuk, ornitolog amator, członek WG OTOP, który ptaki w Dolince Służewieckiej obserwuje od ponad 10 lat.
Podczas spaceru opowie jakie ptaki przebywają w Dolince stale, a jakie odwiedzają park tylko w wybranych porach roku. Przedstawi mieszkańców stawów, dziupli i budek lęgowych oraz ich zwyczaje i głosy.
Wstęp wolny
Miejsce: Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15

PRAGA-PÓŁNOC

Juwenaliów Uczelni Niepublicznych

13 kwietnia (niedziela) o godzinie 21:00
Organizatorzy Juwenali Uczelni Niepublicznych w Warszawie zapraszają do Hulakuli przy ul. Jagiellońskiej 82b. To już 3. edycja Juwenaliów Uczelni Niepublicznych. Jest to jedyna taka inicjatywa skierowana do środowiska studenckiego uczelni niepublicznych w Warszawie.W tym roku także bawimy się dwa dni. Z myślą o studentach niestacjonarnych zabawa odbywa się w sobotę i niedzielę ! W tym roku utrzymujemy także koncepcję sprzed dwóch poprzednich edycji.

W niedzielę (dzień 2.)
Chill & Grill. W niedzielę zasiądziemy wszyscy razem nad wodą,aby móc delektować się darmowym piwkiem dostarczonym przez organizatorów oraz zabawą na dmuchańcach! Będą niezapomniane gry i rejestracja wydarzenia foto/video!

ŚRÓDMIEŚCIE

Piknik Studentów w BUW

13 kwietnia (niedziela) o godzinie 12:00.
W Ogrodzie Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 68/70 odbędzie się Wielki Piknik Studentów 2018. To nowa formuła zainicjowana przez uczelnie warszawskie zrzeszone w Porozumieniu. Podczas Pikniku wystąpią studenckie kapele z większości uczelni wyższych w Warszawie. Organizatorzy przygotowali również wiele niespodzianek nie tylko dla studentów, ale dla mieszkańców całego miasta – tych dużych i tych małych. Strefa chillu, gastronomiczna oraz stoiska uczelniane to tylko nieliczne atrakcje w Ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej.

ŚRÓDMIEŚCIE

Koncert Chopinowski w Łazienkach

13 kwietnia (niedziela) o godzinie 12:00.
Koncert Chopinowski w Łazienkach Królewskich. Wstęp wolny
Koncerty Chopinowskie są jednym z wydarzeń muzycznych o najdłuższej tradycji, którą łączą ze świeżością interpretacji w wykonaniu najciekawszych osobowości muzycznych. Organizatorzy zapraszają do współpracy zarówno największe sławy muzyki klasycznej, jak i młodych, uzdolnionych pianistów rozpoczynających dopiero swoją karierę. To właśnie występom wybitnych pianistów oraz czarującej scenerii Łazienek Królewskich Koncerty Chopinowskie zawdzięczają miano kulturalnej wizytówki Stolicy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer z przewodnikiem

13 kwietnia (niedziela) o godzinie 12:00.
Spacer po ulicach warszawskiego getta. W cyklu spacerów po ulicach warszawskiego getta opracowany na podstawie książki prof. Jacka Leociaka „Biografie ulic. O żydowskich ulicach Warszawy: od narodzin po Zagładę”.
Spacery poprowadzi Jagna Kofta – edukatorka i przewodniczka, od lat związana z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Spotkanie przy budynku Arsenału, ul. Długa.
Esencja żydowskiej Warszawy. Ulica – kosmos, z galaktykami kamienic, gwiazdami podwórek, wokół których krążyły oficyny, niezliczonymi układami planetarnymi sklepów, magazynów, warsztatów, hoteli, barów, restauracji i kawiarni, księgarni etc. Wszystko i wszyscy na tej jednej ulicy. Prawdziwe uniwersum. Nie było takiej drugiej i nigdy już nie będzie.

WOLA

Projekcja i prelekcja w Muzeum

13 kwietnia (niedziela) w godzinach 14:00 – 18:00.
o godzinie 12:00. Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na Ekran z dziadkiem: „Stawiam na Tolka Banana” do Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego.
Wstęp wolny
Kiedy książkę Adama Bahdaja Stawiam na Tolka Banana w 1972 roku przenosił na ekran Stanisław Jędryka, nie spodziewano się, że ta opowieść o grupce trudnej młodzieży, którą zajął się uciekinier z poprawczaka, wywrze taki wpływ na niejedno pokolenie. Zapraszamy na opowieść o potrzebie przyjaźni, akceptacji i o Warszawie, której już nie ma.
Na podróż do przeszłości zapraszamy całe rodziny. Udowodnimy, że bez pomocy efektów specjalnych, spektakularnych pościgów i wielomilionowych budżetów można nakręcić obraz opowiadający o fascynującej przygodzie w świecie dziecięcych marzeń, przyjaźni i dramatów.
Co wy tam w telewizji pokazujecie? Jakieś gangi młodzieżowe, margines społeczny, bazary… tak jakby nie było przyzwoitych organizacji młodzieżowych w naszym kraju„- taki telefon z KC PZPR odebrali twórcy filmu „Stawiam na Tolka Banana”, na którego projekcję zapraszamy w naszym cyklu „Ekran z dziadkiem”. Wtedy też wyjaśnimy co oznaczał skrót KC PZPR i dlaczego serial stał się tak popularny, że redakcja zasypana listami od widzów zdecydowała się bezpośrednio po emisji serialu wyemitować go ponownie.

URSYNÓW

Taneczne zawody sportowe

13 kwietnia (niedziela) o godzinie 9:30
W Sali Sportowej przy SP 313 przy ul. Cybisa 1, odbędą sie Dziecięce Zawody w Tańcu Sportowym 2018 to turniej Tańca Disco, Disco Freestyle Hip Hop i Performing Art Improvisation solo. Rozpoczęcie zawodów o godz. 9.30, część galowa planowana jest na godzinę 13.00, całość potrwa do godziny 18. Jest to turniej dla wszystkich tancerzy począwszy od tych początkujących do tych z tytułami Mistrza Świata, są oni podzieleni na wiele kategorii w zależności od wieku i poziomu zaawansowania. Zawody odbędą się dzięki współfinansowaniu ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Ursynów.

11 maja 2018 14:07

Komentarze