0

Zaproszenia na weekend

Sierpniowa Wisła
Sierpniowa Wisła
fot. MPawlik

No i po wakacjach… To ostatni już oddech przed zbieraniem wrześniowych kasztanów.

SOBOTA

KOPANA

Demobil pod Tarczynem

1 września (sobota) w godz. 8:00 – 16:00
odbędzie się Wyprzedaż Magazynów Wojskowych. Wyprzedaż organizuje firma TDM Electronics, która zajmuje się m.in. sprzedażą sprzętu z demobilu całego NATO. „Tu nie kupicie chińskich spódniczek w różowe moro, broni ASG, mieczy świetlnych czy breloczków z łuski od kałacha” – informują organizatorzy.
Adres: Kopana, ul. Ogrodowa 5, Tarczyn, tel. 22 727-71-62 lub 510-191-550
Mapa: [LINK]

URSUS

Malowanie muralu w Ursusie

1 września (sobota) o godz. 10:00
w Ośrodku Kultury „Arsus” przy ul. Traktorzystów 14 odbędzie się wspólne malowanie muralu na budynku Ośrodka Kultury „Arsus”. Po warsztatach z Anną Koźbiel-Walas (graficzką, ilustratorką, animatorką z kolektywu XOLOR), które odbyły się w ramach „Lata w mieście 2018”, organizator zaprasza chętne osoby, w szczególności dzieci w wieku szkolnym, na wspólne malowanie muralu na budynku Ośrodka Kultury „Arsus”. „Najlepiej przyjść ubranym w robocze rzeczy! Na pewno podczas malowania skapnie trochę farby na spodnie, buty, bluzki itp.” – ostrzegają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Zielenina w Centrum Nauki Kopernik

1 września (sobota) w godz. 11:00  – 15:00
w Pawilonie 512 odbędą się warsztaty „Kwitnąca Struktura”. „Nasturcje, lawenda, rumianek. Poziomki i truskawki. Pomidory, pietruszka, rukola, szpinak, sałata. Mięta, rumianek i bazylia. Przepis na letnią sałatkę? Tak, ale najpierw wyhodujemy wszystkie składniki! W zielonej przestrzeni »Kopernika« stanęła Kwitnąca Struktura – jadalna rzeźba, łącząca elementy architektoniczne z systemem hydroponicznej uprawy roślin. Zobacz ją, skosztuj i sprawdź, jak wykonać własną” – zachęcają organizatorzy. Zgłoszenie należy wysłać na adres: struktura@kopernik.org.pl do 27 sierpnia do godz. 10, wpisując w treści, dlaczego chce się wziąć udział w warsztatach.

PRAGA-POŁUDNIE

Spacer wokół grochowskiego Pekinu

1 września (sobota) o godz. 15:00
na przystanku Przyczółek Grochowski 04 (przy al. Stanów Zjednoczonych, w stronę Grochowa) rozpocznie sie spacer „Przyczółek Grochowski i okolice”. „Najdłuższy budynek w Warszawie, realizacja wizji Oskara Hansena, architekta w Skandynawii do dziś stawianego na równi z Le Corbusierem. Wijący się gmach o długości ponad półtora kilometra miał być małą realizacją Linearnego Systemu Ciągłego, utopijnej wizji przebudowy całej Polski i odejścia od miast koncentrycznych, w których ludzie zmuszeni byli gnieździć się od średniowiecza. Na Przyczółku projekt zrealizowano w warunkach tandetniejącej Polski Ludowej, co dało początek historiom lepszym niż te z »Alternatywy 4«. Zobaczymy też malowniczy, uwieczniany przez filmowców kawałek Gocławia oraz ostatnie pozostałości po wsi Gocław, której drewniane obejścia jeszcze siedem lat temu stały po obu stronach ul. Międzyborskiej” – informują organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Spotkanie z Indiami nad Wisłą

1–2 września (sobota–niedziela) w godz. 12:00 – 19:00
na bulwarze Flotylli Wiślanej, między klubami Pomost 511 oraz Cud nad Wisłą, odbędzie się Festiwal Indyjski. „Na jeden weekend przeniesiemy się do Indii i wspólnie będziemy delektować się smakami tej niezwykle aromatycznej kuchni” – informują organizatorzy. „Indyjskie restauracje z Warszawy i okolic zaserwują znane nam wszystkim hinduskie dania, przekąski i desery, takie jak: Curry, Dhal, Kofta, Samosa, Kurczak Tandori, Aloo Gobi, Dal Makhani, Mango Lassi, Kurczak Tikka Masala, Butter Chicken, Pakora, Naan, Papadams” – zapewniają.

WILANÓW

Zawody skaczących piesków

1–2 września (sobota–niedziela) w godz. 12:00 – 19:00
na Plaży w Wilanowie odbędą się się zawody „Latające Psy w Wilanowie ’18”. „Latające Psy” to seria zawodów dla miłośników dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006. Sezon 2018 inaugurujemy w Poznaniu w połowie maja, w czerwcu przenosimy się do Wrocławia, w lipcu do Gdyni, by we wrześniu zakończyć serię w Warszawie. W ramach zawodów zaplanowano konkurencje: Freestyle – pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw; ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów; Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra, podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund; Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot – wykonany w przydzielonym czasie – daje szansę walki o najwyższe miejsca. Każda z konkurencji jest rozgrywana na dwóch poziomach.

NIEDZIELA

PRAGA-PÓŁNOC

Zatrzymywanie lata

2 września (niedziela) o godz. 11:30
w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52 odbędzie się „Lato, zostań na Pradze!”. „Wakacje już się kończą – czas do przedszkola, szkoły lub pracy. Chcemy jednak zatrzymać je na trochę dłużej. Spróbujemy złapać letni, ciepły wiatr i zatrzymać trochę słońca dzięki własnoręcznie wykonanym latawcom i łapaczom promieni” – zachęcają organizatorzy. Wstęp kosztuje 10 zł. Rezerwacje telefonicznie – 22 518 34 16 lub e-mailowe: karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl.

ŚRÓDMIEŚCIE

Piknik na pl. Zamkowym

2 września (niedziela) w godz. 11:30–16:30
na pl. Zamkowym w Warszawie odbędzie się 11. Piknik z Klimatem. W tym roku strefę edukacji i zabaw dla mieszkańców i turystów zorganizowano pod hasłem: „Poznań – Warszawa – Katowice – od słów do dzieła”. Klub Gaja, jak co roku, we współpracy z Lasami Państwowymi zaprasza na stoisko „Od deski do deski”, gdzie każdy będzie mógł zmierzyć się z prostymi pracami stolarskimi i zrobić coś konkretnego dla środowiska. Uczestnicy razem będą budować schronienia i budki lęgowe dla ptaków, wiewiórek i dzikich zapylaczy.

MOKOTÓW

Spacer z przewodnikiem

2 września (niedziela) o godz. 15:00
przy ul. Nowoursynowskiej, róg Doliny Służewieckiej, rozpocznie się spacer „Dzieje Służewa: od wsi przez miasto ogród do blokowiska”. „Służew to część Warszawy o zaskakującej historii i wyjątkowe pod wieloma względami miejsce na mapie stolicy. Właśnie tędy przebiegał historyczny szlak handlowy wiodący z południowej Francji na Ruś, wywodzący się z czasów dawniejszych niż początki państwa polskiego. Najstarsze zapiski o osadnictwie w tej okolicy pochodzą z 1065 r., kiedy to na tych terenach osiedlili się benedyktyni, zakładając tam swój ośrodek misyjny. W 1238 r. erygowano we wsi Służewo parafię św. Katarzyny, która jest najstarszą na terenie Warszawy” – informują organizatorzy.

Warszawski Serwis Prasowy

31 sierpnia 2018 09:51
[fbcomments]