0

Zaproszenia na weekend

Rodzinne Ogrody Działkowe 'Waszyngtona'
Rodzinne Ogrody Działkowe 'Waszyngtona'
fot. MPawlik

Jesień już poważnie strąca liście z drzew, wybory samorządowe za pasem, ale nie tylko tym warszawiak żyje.

SOBOTA

OCHOTA

Ekstraklasa rugby na Skrze

6 października (sobota) o godz. 14
Zapraszamy w sobotę na Wawelską gdzie w rewanżowym meczu spotkają się Skra Warszawa i Arka Gdynia. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców, z Waszym wsparciem na pewno uda się zatrzymać 5 punktów w Warszawie.

PRAGA POŁUDNIE

Prasko Południowe Prezentacje

6 października (sobota) w godz. 11-17
Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy oraz Ewelina Bartosik Przewodnicząca Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego Praga-Południe zapraszają do udziału w IX edycji Pikniku Lokalnych Organizacji Pozarządowych „Prasko-Południowe Prezentacje”. Prasko-Południowe Prezentacje to nie tylko okazja dla NGO na przedstawienie mieszkańcom swojej działalności, ale także mnóstwo wspaniałej zabawy podczas pikniku :)
Pawilon Koncertowy Sinfonii Varsowvii, ul. Grochowska 22. Na tyłach budynku.

PRAGA PÓŁNOC

Knapik czyta Wiecha

6 października (sobota) w godz. 18-21
PragaGada i Muzeum Warszawskiej Pragi zapraszają do Muzeum Warszawskiej Pragi, przy ul. Targowej 50/52, na interpretację felietonów Wiecha. Wykonane beda na żywo przez jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich lektorów filmowych Tomasza Knapika oraz krewkich prażan! Tego nie można przegapić! Podczas wydarzenia promowane będą komiksy z serii Praga Gada, które będzie można wygrać w konkursie wiedzy o Pradze.
Wstęp wolny!

ŚRÓDMIEŚCIE

Kandydaci na prezydenta w SDP

6 października (sobota) o godz. 11
w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie przy ul. Foksal 3/5, Sala B, piętro I, odbędzie się konferencja pt. „Kandydaci na prezydenta Warszawy a reprywatyzacja”. „Nasz punkt widzenia na sprawy nieruchomości warszawskie odbiega od tego, co dowiedzieć się można z mediów, i czujemy się w obowiązku poinformować o nim szerszy krąg osób, szczególnie przed wyborami na prezydenta miasta. Chcielibyśmy postawić na tej konferencji pytania kandydatom na prezydenta Warszawy, z których jedno brzmi: »Czy jako prezydent wykona Pan/Pani niezwłocznie wszystkie prawomocne wyroki sądowe ciążące na urzędzie miasta oraz usunie z urzędu wszystkie osoby, które temu w przeszłości aktywnie przeciwdziałały?«. Wiemy, że odpowiedź nie jest prosta, czym tłumaczymy fakt, że nie otrzymaliśmy jej do tej pory. Niemniej bez pozytywnej odpowiedzi mieć będziemy nadal stan anarchii w urzędzie, dlatego kandydat, który się w tej sprawie nadal waha, nie ma naszym zdaniem kwalifikacji do sprawowania tego urzędu” – informują organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Konwencja wyborcza Jacka Wojciechowicza

6 października (sobota) o godz. 11:30
w klubie Hybrydy przy ul. Złotej 7/9 odbędzie się konwencja wyborcza KWW Akcja Warszawa. Wstęp dla mediów (instalacje etc.) od godz. 10.30. Potwierdzenie obecności na adres: d.drozd@akcjawarszawa.pl.

URSYNÓW

Festiwal w Lasku Brzozowym

6 października (sobota) w godz. 12–15
w parku Lasek Brzozowy odbędzie się III Festiwal Ursynowskich Organizacji. Na mieszkańców czekają: zabawy dla dzieci i całych rodzin, warsztaty plastyczne i kulinarne, konsultacje ze specjalistami, tajniki uśmiechu seniorów, zalety hipoterapii, wystawy naszych całorocznych działań, propozycje dla wolontariuszy, festiwalowa loteria, zdrowe jabłka i wiele innych atrakcji. W tym dniu w jednej przestrzeni odwiedzający będą mogli porozmawiać z organizatorami spotkań, zajęć, warsztatów i innych działań realizowanych w dzielnicy. W ramach wolontariatu będzie można zapoznać się z ofertami lub wybrać miejsce dla spożytkowania własnych talentów i odrobiny czasu.

TARGÓWEK

Wycieczka po cmentarzu

6 października (sobota) o godz. 15
przy ul. św. Wincentego 81 odbędzie się spacer Najważniejsze miejsca cmentarza Bródnowskiego. Cmentarz Bródnowski – dawniej cmentarz dla ubogich, teraz – prawobrzeżne Powązki. Przez długi czas była to główna nekropolia Warszawy. Znajdziemy tu oczywiście groby Mieczysława Fogga i Romana Dmowskiego oraz abp. Aleksandra Kakowskiego, ale zobaczyć tu można jednak groby osób o bardzo interesujących życiorysach, takich jak Tony Halik, Stanisław Strójwąs albo Wanda Lurie. Jest tu także dużo interesujących nagrobków – jedne z nich są piękne, inne kiczowate, lecz wzruszające. Cmentarz znany jest także z zakrapianych romskich uczt rodzinnych odbywających się z okazji świąt na grobach zmarłych i dlatego obyczajowym ciekawostkom związanym z tym cmentarzem poświęcona będzie część wycieczki – informują organizatorzy.

WŁOCHY

Koncert CelloManiax

6 października (sobota) o godz. 18
w Okęckiej Sali Widowiskowej przy ul. 1 Sierpnia 36A odbędzie się koncert zespołu CelloManiax. Grupa powstała w 2014 r. Tworzy ją czterech wiolonczelistów, z fascynacją zgłębiających tajniki gry na instrumencie. Rozrywka z klasą, czyli pomost pomiędzy muzyką klasyczną a rozrywkową w wykonaniu czterech wiolonczelistów.

NIEDZIELA

BIELANY

Bieg przeszkodowy w Hucie Warszawa

7 października (niedziela) od godz. 8:00
W Hucie Warszawa rozegra się bieg z przeszkodami. Organizatorem Biegu jest klub sportowy Hutnik Warszawa, zaś partnerami Huta ArcelorMittal Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Bielany. Więcej: [LINK]

BEMOWO

Latawce na Bemowie

7 października (niedziela) w godz 9:00 – 15:00
Aeromodelklub Artbem zaprasza na Latawcowe Mistrzostwa Warszawy w konkurencji latawców płaskich i skrzynkowych pn. 21. Latawce na Bemowie. Mistrzostwa są eliminacjami do Mistrzostw Polski. Oprócz konkursu latawców płaskich i skrzynkowych, dla dzieci do lat 14, przeprowadzimy też konkursy latawców akrobacyjnych i „Open”. To konkurencje dla starszych zawodników Zawody latawcowe w Polsce, powszechnie zwane „Świętem Latawca”, mają ponad 50-letnią historię i odbywają się pod patronatem Aeroklubu Polskiego.
Sześć godzin w latawcowych klimatach, to ogromna radość i sporo emocji – wszak to poważna walka o tytuł Mistrza Warszawy. Słowem, to wspaniała impreza rekreacyjna na świeżym powietrzu z elementami prawdziwego sportu. Będą puchary, nagrody i dyplomy. Oprócz świetnej zabawy, postaramy się o kilka atrakcji dodatkowych.
Będą też pokazy latawców sportowo-rekreacyjnych, sylwetkowych i reklamowych. Nie zabraknie też FABRYKI LATAWCZYKA tzn. warsztatów, na którch będzie można zbudować latawiec z bambusa i kawałka papieru, pokolorować kredkami i cieszyć się jak świetnie lata.
Wejście od ul. Piastów Śląskich – brama naprzeciw ul. Żołnierzy Wyklętych. Wszystkich fanów latawcowej zabawy serdecznie zapraszamy na lotnisko (fot. Jacek Owczarczak).
Wstęp wolny.

BIELANY

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego

7 października (niedziela) w godz. 10:00 – 15:00
Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Dewajtis 3, zaprasza na Rodzinny piknik ekologiczny Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego, który odbędzie się już po raz 7 na terenie Dobrego Miejsca przy Kościele Pokamedulskim. Zapraszają: Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Parafia p.w. bł. E. Detkensa oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany. Imprezie będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła. Swoje produkty wystawią rękodzielnicy z całej Polski. Tradycją tego dnia stało się wspólne sprzątanie Lasu Bielańskiego, dostępne będą worki i rękawiczki.
Program:

  • 11:00 Msza Święta
  • 10-15 Kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła
  • od 12:00 Koncert warszawskiego zespołu na scenie plenerowej
  • ok 13:30 Z cyklu Niedzielne Bajeczki na scenie plenerowej około godz. 13 odbędzie się przedstawienie w wykonaniu Teatru Lalek Igraszka pt. „Magiczny Miód”.
  • Dmuchaniec dla dzieci
  • Przejazdy kucykami dla dzieci
  • Animatorzy gier i zabaw
  • Swoje stoisko z atrakcjami przygotuje Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich Warszawa – gry, zabawy, warsztaty
  • Przejazdy bryczką po ul. Dewajtis.
  • Wiele innych atrakcji.

Ponadto kolejny raz włączymy się w akcję Sprzątania Świata: Sprzątamy ścieżki Lasu Bielańskiego! Worki rękawice dostępne na miejscu.

PRAGA PÓŁNOC

Impromitacja

7 października (niedziela) w godz. 19:00 – 21:00
Centrum Zarządzania Światem przy ul. Okrzei 26 zaprasza na Impromitację.
Piotr Boruta, który przedstawi autorski projekt improwizowanej próby z publicznością spektaklu, który nigdy nie będzie miał premiery, bowiem rutyna niszczy zdrowy śmiech i spontaniczne reakcje. Celem projektu jest istnienie na scenie, a także przełamanie barier, karier, różnic i Kuźnic. Projekt realizowany jest przy współudziale publiczności. Zakłada możliwość wzięcia udziału w poszczególnych scenkach, scenach i etiudach. Dla nieśmiałych jest opcja pantomimiczna, bez użycia słów i wulgaryzmów.
Przewidywane rezultaty:

  • Zmniejszenie poziomu kortyzolu we krwi.
  • Zwiększenie znaczenia poczucia abstrakcji.
  • Możliwość znalezienia pointy.

Piotr Boruta – Artysta. Wychowany na filmach z Luisem de Funes, podążał wytyczonym przez niego szlakiem, aż zdał egzamin na aktora lalkarza przed Pinokiem, Kubusiem Puchatkiem i Kulfonem. Po nie udanych próbach w dramatach szekspirowskich został brzuchomówcą. Podkładał głos w etiudach pantomimicznych u Elżbiety Pasteckiej. Milczał na seansach spirytystycznych i procesie Kafki. Po nieudanym przemycie poczucia humoru do Chin, nawrócił się na Narcyzm. Jego hobby to patrzenie w sufit, eksploracja pustych kieszeni i poszukiwanie wygód. Stan cywilny – w związku frazeologicznym.

ŚRÓDMIEŚCIE

Konwencja wyborcza Janusza Korwina-Mikke

7 października (niedziela) w godz. 13–15
w hotelu Sofitel Victoria przy ul. Królewskiej 11 odbędzie się konwencja wyborcza ogólnopolskiego komitetu Wolność w samorządzie. Udział wezmą m.in. prezes Janusz Korwin-Mikke, kandydat na prezydenta Warszawy; poseł Piotr Liroy-Marzec, kandydat na prezydenta Kielc, oraz parlamentarzyści i samorządowcy. „Zapewniamy warunki techniczne. W programie liczne atrakcje” – zachęcają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer śladami Barei

7 października (niedziela) w godz. 15:05 – 17:00
Warszawski Przewodnik zaprasza na drugą część spaceru śladami filmów i seriali Stanisława Barei, niezapomnianych scen i bohaterów, aktorskich kreacji obok których nie można przechodzić obojętnie. To dzięki niemu wiemy że istnieje prawda czasu i prawda ekranu. Jeśli chcą państwo dowiedzieć się:

  • Czy robota idzie z gazem?
  • Czy znasz tego gościa?
  • Czy ja palę?
  • Czy tu jest al. 3 maja?
  • Czym się różni dziecko Chińczyk i dziecko Japończyk?
  • Gdzie rzucali kangura?
  • Ile waży syn?
  • Kto ma wsiąść w 125?
  • Kogo nie wzięła taksówka z WPT?

Spotykamy się przed pomnikiem Charles’a de Gaulle’a róg al. Jerozolimskich / ul. Nowy Świat. Spacer poprowadzą warszawscy przewodnicy miejscy: Adrian Sobieszczański i Bartłomiej Wancerz. Za udział w wycieczce nie jest przewidziana żadna opłata, jeżeli natomiast uznają Państwo, że przewodnicy zasłużyli na napiwek…

TARGÓWEK

Wycieczka po cmentarzu

7 października (niedziela) o godz. 15
przy bramie cmentarza od ul. Odrowąża (blisko rogu ul. Matki Teresy z Kalkuty) rozpocznie się wycieczka Rzadziej odwiedzane miejsca cmentarza Bródnowskiego. Na kolejnej wycieczce po cmentarzu Bródnowskim odwiedzimy głównie miejsca od strony ul. Matki Teresy z Kalkuty (d. Budowlanej), czyli te, do których nasze coroczne spacery rzadziej docierają. Zobaczymy najstarszy grób cmentarza, pomnik żołnierzy podziemia niepodległościowego, kwaterę żołnierzy sowieckich oraz groby Konrada Nałęckiego (reżysera „Czterech pancernych”); Mariana Pozorka, twórcy pierwszego praskiego muzeum, oraz Wacława Jankowskiego – wspaniałego aktora, który zagrał najlepszego warszawskiego przewodnika amatora. Będzie tez nieco o cmentarnym folklorze i zwyczajach pogrzebowych – informują organizatorzy.

5 października 2018 14:24
[fbcomments]