0

Zaproszenia na weekend

Plac Zamkowy - 11 X 2018
Plac Zamkowy – 11 X 2018
fot. MPawlik

Złota Polska Jesień nie zawodzi, więc nie ma co siedzieć w domu.  Podpowiadamy kilka miejsc, które warto odwiedzić.

SOBOTA

OCHOTA

Mecz rugby na Skrze

13 października (sobota) w godz. 11–16
Zapraszamy na mecz Rugby SKRA Warszawa – Juvenia Kraków!
Po emocjonującym meczu z Rugby Club Arka Gdynia, mamy przyjemność zaprosić na kolejne spotkanie w którym podejmiemy drużynę Juvenia Kraków.
Z uwagi, na system rozgrywek, w którym drużyny wcześniej będące w jednej grupie nie rozgrywają kolejnych spotkań o punkty będzie to tak zwany mecz testowy, nie mający wpływy na pozycję w tabeli.
Oczywiście emocji nie zabraknie! W poprzednich dwóch spotkaniach górą była drużyna SKRY.
Juvenia wygrała wszystkie spotkania w bieżącej rundzie i na pewną będzie chciała zatrzeć wrażenie z ostatnich porażek.
Zapowiada się dobry mecz, MOCNO SKRA!
PRAGA-PÓŁNOC

Promocja książki o Pradze II

13 października (sobota) w godz. 11–16
na pl. Hallera odbędzie się premiera książki „Historia osiedla Praga II”. „Historię osiedla Praga II od plejstocenu do czasów dzisiejszych można już zdobyć w wersji książkowej. Napisał ją radny dzielnicy Praga-Północ Kamil Ciepieńko, który planuje rozdać książki mieszkańcom” –informują organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Festiwal na Krakowskim Przedmieściu

13 października (sobota) w godz. 16:00-17:30
Fundacja Jeden Muranów (ul. Miła 22, klatka II) zaprasza na powakacyjne spotkanie pod hasłem „Osiedle-pomnik. O upamiętnieniach na terenie Muranowa”, które poprowadzi Michał Fijka, przewodnik miejski i przewodnik Muzeum POLIN.
Michał Fijka zdradzi, jakimi szlakami pamięci można odkrywać Muranów. Porozmawiamy o upamiętnieniach w tej części Warszawy. Zastanowimy się, co to znaczy, że Muranów jest „osiedlem-pomnikiem”. Dowiemy się, jakie wydarzenia historyczne bądź postacie zostały tutaj upamiętnione – i dlaczego właśnie te. Czy pamięć to tylko pomniki? O czym na Muranowie się pamięta, a o czym się zapomniało?
Udział bezpłatny.

ŚRÓDMIEŚCIE

Festiwal na Krakowskim Przedmieściu

13 października (sobota) w godz. 12–20
na Krakowskim Przedmieściu i pl. Zamkowym odbędzie się festiwal „Przestrzeń wolności”, przygotowany z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na gości będą czekały liczne atrakcje, nawiązujące zarówno do przeszłości, jak i ukazujące perspektywy rozwoju stolicy. Przy pomniku Kopernika w strefie Starej Warszawy w godz. 12–18 publiczność do zabawy zapraszać będzie grupa Warszawiaki, propagująca gwarę warszawską i wszystko, co łączy się z czasami przedwojennymi, m.in. Kabaret Wiecha i Kapelę Czerniakowską – informuje urząd miasta.

PRAGA-PÓŁNOC

Spacer z przewodnikiem

13 października (sobota) o godz. 15
przy ul. Targowej 41 rozpocznie się spacer „Najpiękniejsze kamienice Pragi”. Słowo „kamienica” kojarzy się mocno, jednym pozytywnie, innym raczej negatywnie. Czym kamienica była i jest? Skąd się wzięła? Dlaczego w Warszawie groziło jej wyginięcie? Budowane w różnych czasach, stylach, zmieniające się jak ich lokatorzy i rozmaicie traktowane przez historię kamienice Pragi pomogą odpowiedzieć na te i inne pytania – informują organizatorzy.

TARGÓWEK

Piknik z treningiem piłkarskim

13 października (sobota) w godz. 10–14
na terenie OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20 odbędzie się piknik sportowo-rodzinny. Dodatkowo oprócz gier i zabaw dzieci będą mogły wziąć udział w treningu z udziałem byłego zawodnika klubu Legii Warszawa – z Panem Tomaszem Sokołowskim.

NIEDZIELA

PRAGA-PÓŁNOC

Spacer po Szmulkach

14 października (niedziela) o godz. 15
przy ul. Ząbkowskiej 27/31, przed bramą Konesera, rozpocznie się spacer „Niesamowita Szmulowizna”. Miejsce, gdzie zachowane kwartały kamienic poprzecinane są blokowiskiem jak dwie konkurencyjne rzeczywistości równoległe. Bazylika w stylu neowczesnochrześcijańskim, której kolumny jechały z Rzymu koleją wśród zawieruchy I wojny światowej, bloki z różnych epok, kamienica w rzadkim w Warszawie stylu empirowym, miejsca, gdzie nie zwykli się zapuszczać nawet obeznani z Pragą spacerowicze. Będzie o folwarku Szmula Zbytkowera, tu wychowanym Wiesławie Ochmanie czy o wódce, której sto lat trwająca produkcja w Monopolu obrastała w anegdoty. Legenda Szmulowizny, jako najbardziej niebezpiecznego przedmieścia, ciągle żyje, ale warto poznać jej architektoniczne rodzynki, osobliwą urbanistykę czy mocno osadzone w lokalności przyjazne genius loci – opisują organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Festiwal wegański

14 października (niedziela) w godz. 12–19
w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się Wege Festiwal. „Wege Festiwal”, tym razem w wersji 100 proc. wegańskiej, zawita do Pałacu Kultury i Nauki zrzeszając kilkudziesięciu mistrzów roślinnej sztuki kulinarnej z całej Polski. Zero mięsa i produktów odzwierzęcych, wyłącznie roślinne produkty i potrawy. Co więcej – na uczestników czekać będzie potężna dawka wiedzy na temat diety wegańskiej, a także inne atrakcje. To najlepsza sposobność, żeby poznać nowe potrawy i zainspirować się barwną i zdrową kuchnią roślinną” – informują organizatorzy.

URSYNÓW

Otwarcie toru rowerowego

14 października (niedziela) o godz. 10
w okolicy Górki Kazurki nastąpi uroczyste otwarcie placu zabaw (Trzech Szczytów) – Pumptrack Kazura. W ramach wydarzenia przewidziano m.in. pokazy jazdy, otwarte szkolenia rowerowe, minizawody oraz warsztaty pierwszej pomocy.

URSYNÓW

Koncert orkiestry z Ursynowa

14 października (niedziela) o godz. 16.30
w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. Komisji Edukacji Narodowej 101 wystąpi Ursynowska Orkiestra Kameralna – złożona z mieszkańców Ursynowa, a przy tym artystów reprezentujących instytucje muzyczne: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Teatr Wielki-Opera Narodowa, Sinfonia Varsovia i Camerata Vistula.

WOLA

Giełda modelarska

14 października (niedziela) w godz. 10:00 – 14:00
Serdecznie zapraszamy na giełdę modelarską w Stacji Muzeum w Warszawie (dawniej Muzeum Kolejnictwa na dawnym Dworcu Głównym przy ul. Towarowej).
Giełda jest wspaniałą okazją nie tylko do dokonania zakupów w korzystnych cenach, ale także do spotkań i rozmów z prawdziwymi pasjonatami kolejnictwa i modelarstwa kolejowego.
Giełda odbędzie się w Sali Lustrzanej w godz. 10:00-14:00.
Zapraszamy wszystkich, nie tylko miłośników modeli kolejowych, ponieważ tego dnia wstęp do Stacji Muzeum wynosi tylko 6 zł. Dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny.

12 października 2018 13:11
[fbcomments]