0

Zaproszenia na weekend

Gepardzica Wilma i jej dzieci: Jasmina i Jafar, które przyszły na świat w Warszawskim ZOO 13 kwietnia 2018 - Rodzinę w komplecie można podziwiać na wybiegu przy Alei Głównej w Warszawskim ZOO.
Gepardzica Wilma i jej dzieci: Jasmina i Jafar, które przyszły na świat w Warszawskim ZOO 13 kwietnia 2018 r. – Rodzinę w komplecie można podziwiać na wybiegu przy Alei Głównej w Warszawskim ZOO.
fot. ZOO Warszawa

Przypominamy, że w niedzielę jest Dzień Kota. W paczce zaproszeń jest też coś dla sierściuszków.

Nasze warszawskie kiciusie, które pokazujemy na powyższym zdjęciu to najszybsze zwierzęta na świecie. Potrafią biegać nawet z prędkością do 120 km/h. Nawet nie ma co uciekać.

Gepard to gatunek chroniony, europejskie ogrody zoologiczne zrzeszone w WAZA (ang. World Association of Zoos and Aquariums) prowadzą jego skoordynowaną hodowlę w ramach programu EEP . Sytuacja gepardów nie jest łatwa. Z powodu kłusownictwa, zmniejszających się naturalnych terenów, konkurencji w zdobywaniu pożywienia oraz bardzo dużej umieralności młodych, liczba gepardów w naturze wynosi około 7100 osobników – najmniej wśród dużych kotów Afryki!

Tym bardziej nas cieszą młode gepardy, które przyszły na świat w Warszawskim ZOO 13 kwietnia 2018 r. Na zdjęciu samica Wilma i jej dzieci: Jasmina i Jafar.
Rodzinę w komplecie można podziwiać na wybiegu przy Alei Głównej w Warszawskim ZOO.

Zapraszamy!

 

Sobota

MOKOTÓW

Targi dla kota

16 lutego (sobota) w godz. 9:00–19:00 w Służewskim Domu Kultury przy ul. Bacha 15 zaplanowano Dzień Kota 2019. W programie m.in. targi kocich produktów, bezpłatne wykłady, pokaz filmu i zajęcia edukacyjne. Wstęp wolny.

MOKOTÓW

Oddaj krew honorowo

16 lutego (sobota) w godz. 9:00–14:00
w budynku Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania przy ul. Rejtana 16 odbędzie się „Wampiriada w WSEiZ 2019”. Na miejscu będzie można oddać krew.

Zabierz ze sobą dokument ze zdjęciem! Wystarczy tylko, że tego dnia zjesz niskotłuszczowy posiłek, wypijesz większą ilość wody i tuż przed oddaniem krwi nie będziesz palić papierosów

– zachęcają organizatorzy.
Wstęp dla wszystkich – nie tylko studentów WSEiZ.

PRAGA-POŁUDNIE

Spacer na Grochowie

16 lutego (sobota) o godz. 13:00
przy ul. Kwatery Głównej 2 rozpocznie się spacer „Bitwa pod Olszynką i Dworek Grochowski”.

Obrosła legendą jak Westerplatte, Olszynka bardziej wpłynęła na historię Polski, przedłużając powstanie listopadowe i podnosząc polskiego ducha. Tereny, gdzie w lutym 1831 roku rozegrała się bitwa, bardzo się zmieniły, ale wydmy, na których stała artyleria rosyjska i skąd mógł kierować bitwą Iwan Dybicz, ciągle jeszcze można zobaczyć. Postaramy się prześledzić przebieg zmagań w terenie i na mapie, zobaczymy też ich świadków, takich jak Karczma Wawerska czy Dworek Grochowski, rzekoma siedziba polskiego dowództwa (to znajdowało się zupełnie gdzie indziej), który zwiedzimy także wewnątrz. Nie zabraknie zabytkowych i współczesnych upamiętnień tej od wieków czczonej bitwy, tak ważnej dla tożsamości Grochowa. Na naszej trasie znajdzie się też bar Gocławski, od 60 lat sławiący okolicę legendarnymi flakami. Dworek Grochowski zwiedzimy od środka, z jego XVIII-wiecznymi piwnicami i wystrojem z okresu międzywojnia, stylizowanym na czasy Królestwa Kongresowego

– informuje Praska Ferajna.

WŁOCHY

Naucz się tworzyć wizerunek

16 lutego (sobota) o godz. 16:00
w Domu Kultury „Włochy” przy ul. Bolesława Chrobrego 27 odbędą się warsztaty budowania swojego wizerunku w sieci.

W czasie warsztatu zastanowimy się, w jaki sposób budować swój wizerunek zawodowy w sieci. Pokażemy Wam przegląd dostępnych narzędzi do prowadzenia autopromocji zawodowej, wykonamy przegląd platform, na których warto być. Ważne będą pytania: Jakim chcę być widzianym/widzianą w sieci oraz po co promować samego siebie? Porozmawiamy również o niebezpieczeństwach związanych z cyfryzacją CV i o tym, jak uniknąć przykrych wpadek w social mediach

– informują organizatorzy.
Zapisy: mkielczewska@dkwlochy.pl.

ŻOLIBORZ

Naucz się autoprezentacji

16 lutego (sobota) o godz. 19:00
w MAL-u przy ul. Kazimiery 20/1 odbędą się bezpłatne warsztaty dotyczące autoprezentacji. Trenerka personalna pokaże nam, jak się dobrze zaprezentować, jak pokazać swoje dobre strony. Po prezentacji teoretycznej będą warsztaty – informują organizatorzy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy zgłosić udział e-mailem na adres MAL-u: malmariikazimiery@gmail.com.

Niedziela

PRAGA-POŁUDNIE

Planujesz ślub?

17 lutego (niedziela)
na PGE Narodowym odbędą się Targi Ślubne Wedding. „Wyjątkowa lutowa edycja Targów Ślubnych Wedding – w jeden dzień w jednym miejscu skoncentruje najlepszych wystawców z branży, oferujących niepowtarzalne, nietuzinkowe, oryginalne produkty i usługi na najwyższym poziomie oraz tysiące otwartych na nowości i niestandardowe rozwiązania młode pary” – informują organizatorzy. Bilety na stronie: Slubzwedding.pl.

PRAGA-PÓŁNOC

Spacer legendami Ząbkowskiej

17 lutego (niedziela) o godz. 13:00
przy ul. Targowej 62 rozpocznie się spacer „Legendarna Ząbkowska”. „Ząbkowska na Pradze to jedna z najbardziej rozpoznawanych ulic w Polsce, tak jak Nowy Świat w Warszawie, Świdnicka we Wrocławiu czy sopocki Monciak. Ząbkowska to bazary, to dawne zakłady przemysłowe, takie jak Monopol (Koneser) czy Labor, to sławni mieszkańcy (np. Wiesław Ochman czy Wicuś Marynarz), to legendarne knajpy (te dzisiejsze i te od dawna nieistniejące), a także galerie i pracownie artystyczne. „Jak się ma Ząbkowską, nie trzeba po cuda jeździć do Neapolu” – napisał Olgierd Budrewicz. Praska Ferajna na spacerze udowodni, że nie tylko do Neapolu, lecz także nawet do Nepalu nie warto z Ząbkowskiej się ruszać” – opisuje Praska Ferajna.

ŚRÓDMIEŚCIE

Strachy nowocześnie

17 lutego (niedziela) o godz. 14:00 i 16:00
w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaplanowano oprowadzanie kuratorskie towarzyszące bieżącej wystawie Daniel Rycharski: Strachy.

Daniel Rycharski to artysta działający na styku różnorodnych światów społecznych: prowincji, kultury queer i wspólnoty wiary. Wystawa prezentowana w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie poszukuje wspólnego nerwu dla działań artysty podejmowanych we współpracy z mieszkańcami wsi oraz wyrastających na bazie tych kontaktów projektów tożsamościowych

– informuje muzeum.

ŚRÓDMIEŚCIE

Pączek dla wegan

17 lutego (niedziela) w godz. 12:00–19:00
w Klubokawiarni Medyka przy ul. Oczki 1A odbędzie się Wege Bazar – Wegański Pączek.

Wege Bazar organizowany jest w celu uświadamiania o wegańskiej diecie, w celu promowania lokalnych producentów, lokalnych restauracji, a także promowania kosmetyków naturalnych, dbania o zdrowie oraz dobre samopoczucie. Podczas Wege Bazaru będziecie mieli okazję na spróbowanie słodkości w roślinnej odsłonie, takich jak pączki, faworki, donuty, chałwa czy też baklawa

– zachęcają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Walentyniki operowo, musicalowo i rozrywkowo

17 lutego (niedziela) o godz. 17:00
w Sali Koncertowej im. Józefa Elsnera przy ul. Krakowskie Przedmieście 56 odbędzie się koncert walentynkowy „TREvoci with love”. W programie najpiękniejsze przeboje muzyki operowej, musicalowej i rozrywkowej, takie jak „Nessum Dorma”, „Granada”, „You raise me up”, w wykonaniu polskich śpiewaków TREvoci Tenorzy. Bilety na to wydarzenie można otrzymać w punkcie informacyjnym Urzędu Dzielnicy Śródmieście, ul. Nowogrodzka 43. Każdej zgłaszającej się osobie przysługują 2 bilety, które będą wydawane do wyczerpania zapasów.

Warszawski Serwis Prasowy

15 lutego 2019 14:06
[fbcomments]