0

Zaproszenia na Weekend

Mury Starego Miasta
Mury Starego Miasta
fot. MPawlik

Warto sprawdzić czy wiceprezydent jest lepszy na macie czy w Ratuszu i pójść na spacer Poznańską.

Niedziela

BIAŁOŁĘKA

Samoobrona z wiceprezydentem

9 marca (sobota) o godz. 12 w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21 odbędzie się szkolenie z samoobrony dla kobiet, które poprowadzi wiceprezydent Robert Soszyński. „Z okazji Dnia Kobiet warszawianki będą uczyły się, jak sobie radzić w sytuacjach zagrożenia. Łatwe do opanowania techniki obrony pozwolą paniom zyskać większą pewność siebie. W bezpłatnym treningu mogą wziąć udział wszystkie kobiety, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Jednym z prowadzących zajęcia samoobrony będzie Robert Soszyński, zastępca prezydenta stolicy, który jest także certyfikowanym instruktorem wushu. Wiceprezydent posiada drugi stopień mistrzowski w kung-fu oraz pierwszy z samoobrony. W sobotę towarzyszyć mu będzie zespół wykwalifikowanych instruktorów. Dodatkowo dla chętnych pań warszawscy strażnicy miejscy przedstawią podstawy udzielania pierwszej pomocy” – informują urzędnicy. Wstęp bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy zbierane pod adresem: bialolekajestkobieta@gmail.com.

BIELANY

Piłkarskie Derby Warszawy

9 marca (sobota) o godz. 16
W hali przy ul. Staffa 3/5 rozpoczną się kolejne derby Warszawy, w których Hutnicy podejmą rezerwy Legii Warszawa.

BEMOWO

Mecz siatkówki kobiet

9 marca (sobota) o godz. 18:00
Trzecie spotkanie w walce o półfinał pierwszej ligi. Po dwóch meczach w Wieliczce, Wisła prowadzi 2:0. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Zapraszamy! Wstęp wolny!
Hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji Warszawa-Bemowo, Obrońców Tobruku 40

PRAGA-POŁUDNIE

Spacer z praskimi kobietami

9 marca (sobota) o godz. 13 przy ul. Floriańskiej 14 rozpocznie się spacer „Kobiety Pragi”. Będzie to spacer szlakiem miejsc związanych z kobietami, które wywarły wielki wpływ na Pragę. Rewolucjonistki i konserwatystki, artystki i bizneswoman epok, wyznawczynie różnych religii (a nawet duchowne!) i ateistki, znane arystokratki i zwykle służące. Twarde i uparte, gdy trzeba, a gdy można – pełne kobiecego ciepła. Te, które zginęły jako nastolatki, i te, które żyły ponad wiek.

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer śladami Wokulskiego i Prusa

9 marca (sobota) o godz. 18:00
Ogród Saski tak spodobał się Prusowi, że nawet poświecił mu nowelkę, w której opisuje i warszawiaków odwiedzających ten salon Warszawy i przyjezdnych i ich sposób postrzegania tego miejsca.
Warszawa spacery w czasie zaprasza na spacer nowymi alejkami tego starego miejsca. Dowiemy sie jak to się stało, że powstał, czemu i komu służył, jak wyglądały miejsca i obiekty, jakie wydarzenia miały tu miejsce, a przede wszystkim kim byli odwiedzający go ludzie.

„Wokulski na chwilę tylko wpadł do sklepu, przy obiedzie nie mógł jeść, potem poszedł do Saskiego Ogrodu ciągle myśląc: »Czy klacz wygra i czy go panna Izabela pokocha?…

Spotykamy się po lewej stronie Grobu Nieznanego Żołnierza, przy różnojęzycznych tabliczkach opisujących jego historię.
Spacer potrwa około dwóch godzin i jest całkowicie bezpłatny, ale jeśli stwierdzicie Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek …

Niedziela

BIELANY

Mecz piłki ręcznej kobiet

10 marca (niedziela) o godz. 13:00
AZS AWF Warszawa – MTS Żory.
Wszystkich kibiców zapraszamy na kolejny ligowy mecz do Hali Gier AWF!
Na własnym parkiecie dziewczyny z AZS AWF Warszawa podejmą zespół z Żor.

PRAGA-PÓŁNOC

Spacer fabrycznymi Szmulkami

10 marca (niedziela) o godz. 13:00
przy ul. Radzymińskiej 53 rozpocznie się spacer „Szmulowizna – przez fabryki Grodzieńskiej do Monopolu/Konesera”. „Na Szmulowiźnie widać w wielu miejscach fabryczne budynki z czerwonej cegły, bo dzielnica ta od zawsze była miejscem, gdzie kwitło wytwórstwo. W drugiej połowie XIX w., gdy pojawiły się po tej stronie Wisły aż trzy linie kolejowe prowadzące w głąb Rosji, praski przemysł przeżywał okres prosperity trwającej aż do I wojny światowej. Tu mieściły wielka emaliernia (jedna z trzech największych w Królestwie), kilka fabryk mydła, trzy wielkie młyny, fabryka wentylatorów, fabryka słodyczy znana każdemu warszawiakowi, narzędzi chirurgicznych, czapek dla Wojska Polskiego, legendarna fabryka wódek oraz oczywiście uruchomiona słynna mennica, a po wojnie zakład produkujący znane wszystkim neony, sprzęty gospodarstwa domowego oraz znane paniom zakłady odzieżowe” – opisuje Praska Ferajna.

PRAGA POŁUDNIE

Koncert „Dziwny jest ten świat”

10 marca (niedziela) o godz. 17:00
W Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 odbędzie się koncert w hołdzie Artystom, którzy odeszli. Zdecydowanie za wcześnie.
Whitney Houston, Amy Winehouse, Freddie Mercury, Michael Jackson, Prince, Patryk Swayze, Cohen czy Czesław Niemen, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Anna Jantar, Danuta Rinn  to tylko niektóre nazwiska, których piosenki zabrzmią podczas koncertu – piosenki ponadczasowe, wciąż żywe, aktualne, piękne….
Będzie to muzyczna podróż przez różne lata twórczości, będzie zabawnie ale i wzruszająco. Wystąpią uczniowie Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy w Warszawie, z klasy wokalnej Magdaleny Ptaszyńskiej.
Reżyseria, Scenariusz, Przygotowanie wokalne – Magdalena Ptaszyńska

ŚRÓDMIEŚCIE

Spotkanie bokserskie na Legii

10 marca (niedziela) w godz. 08:40 – 20:00
zapraszamy na pierwszą w tym roku Grandę na pięści. Legia Fight Club, Łazienkowska 6A.
Po raz kolejny zawodnicy będą mogli zmierzyć się w różnych klasach:
klasa C – zawodnicy początkujący
klasa B – zawodnicy średniozaawansowani
klasa A – zawodnicy zaawansowani, mający już walki na większych turniejach
W przerwach walk odbędą się koncerty i różne inne atrakcje.

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer ulicą Poznańska

10 marca (niedziela) w godz. 14:00 – 15:30

ABC warszawskich ulic zaprasza na spacer ulicą Poznańską, która kryje w sobie wiele innych bardzo ciekawych historii i tajemnic. Odkryjmy je podczas wspólnej wędrówki.
Zbiórka- Pod Pawilonem Dworca Warszawa – Śródmieście ( ten bliższy Metra Centrum )
Oto garść pytań na które postaramy się odpowiedzieć podczas wspólnej wędrówki

  • Gdzie jest jedno z najpiękniejszych warszawskich wnętrz?
  • Który budynek w stolicy po raz pierwszy wybudowano w stylu socrealistycznym?
  • Gdzie można spotkać przedstawicielki najstarszego zawodu świata?
  • Kto wspinał się po fasadzie Hotelu Polonia?
  • Gdzie mieszkał przedwojenny gwiazdor teatrzyków rewiowych?
  • W którym miejscu odprawiono mszę w czasie Powstania Warszawskiego?
  • Gdzie dawniej latały mole , które dały się we znaki okolicznym mieszkańcom?
  • Które miejsce było najbardziej znienawidzone przez Warszawiaków przed wojną?

Spacer poprowadzi warszawski przewodnik – Łukasz Kulej

Warszawski Serwis Prasowy, własne

9 marca 2019 10:37
[fbcomments]