0

Zaproszenia na weekend

Ulica Klonowa 12
Ulica Klonowa 12
fot. MPawlik

PRAGA-PÓŁNOC

Spacer w ZOO

10 sierpnia (sobota) o godz. 10:00
Wolontariusz Warszawskiego ZOO zaprasza na spacer Liderzy. Lider – to ten kto wskazuje kierunek grupie, potrafi wywrzeć wpływ na jej członków oraz zjednać sobie sojuszników. Taka władza to wielka odpowiedzialność. Sięgnąć po nią – wyzwanie. Jedni kierują się siłą, a nawet podstępem. Inni – rozwagą, doświadczeniem oraz prawdziwą charyzmą. W każdym przypadku najważniejsza jest wiara, iż dzięki przywódcy istnienie jednostki zyska nowy, lepszy wymiar. W świecie zwierząt pozycja lidera w zależności od gatunku oznacza co innego – inne obowiązki, przywileje, ale również inaczej się ją zdobywa. Spacer przybliży Państwu kilku wybranych podopiecznych Warszawskiego ZOO, których z pewnością można nazwać liderami.
Spotykamy się przy wybiegu flamingów (pierwszy wybieg po prawej stronie po wejściu do ZOO od strony ul. Ratuszowej).
Aby wziąć udział w spacerze, należy zakupić bilet wstępu do Warszawskiego ZOO lub okazać przy wejściu bilet roczny (do zakupienia tylko w Punkcie Obsługi Klienta) oraz w dyskusji wydarzenia stworzyć post, w którym wystarczy napisać imię oraz liczbę osób towarzyszących np. Ania+3 osoby. Spacer nie jest dodatkowo płatny.
Liczba miejsc ograniczona .

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer w setną rocznicę złotego

10 sierpnia (sobota) o godz. 11:00
Fundacja Metamorfozy i przewodnik po Warszawie Włodzimierz Surowiecki zapraszają na spacer historyczny Od rubla do złotego (Warszawa 1900 – 1939), aby upamiętnić setną rocznicę złotego. Spotykamy na ul. Senatorskiej 38 pod gmachem Domu Handlowego Wilhelma Landaua. Gmach ten sąsiaduje z budynkiem Ambasady Królestwa Belgii.
W trakcie spaceru przejdziemy koło takich obiektów jak Dom Handlowy Wilhelma Landaua, Bank Państwa, obiekty bankowe na ulicy Fredry, Towarzystwo Kredytowe Ziemskie, Bank Handlowy i inne.
Po spacerze dojeżdżamy tramwajem do siedziby Fundacji (ul. Marszałkowska 81 lok. 20). Potrzebny będzie bilet ZTM. Tam przy kawie i herbacie wybierzemy się na wirtualną podróż po Warszawie okresu 1900 – 1939. Zobaczymy monety i banknoty, którymi płacili ówcześni Warszawiacy. Dowiemy się jaka była ich siła nabywcza. Przypomnimy sobie wygląd Stolicy sprzed lat.
Orientacyjny czas spaceru 1,5 godziny. Orientacyjny czas prelekcji 1 godzina. Spacer jest bezpłatny. Spacer i prelekcję prowadzi przewodnik po Warszawie Włodzimierz Surowiecki.

9 sierpnia 2019 09:29