0

Zaproszenia na weekend

Słup kilometrowy - odległości mierzone od Poczty Głównej do jej odpowiednika w innym mieście.
Słup kilometrowy – niegdyś odległości mierzono od Poczty Głównej do jej odpowiednika w innym mieście
fot. MPawlik

Choć koniec wakacji bliski, nie ma się co smucić. Trzeba aktywnie wypoczywać, poznawać miasto, słuchać muzyki, kibicować…

Sobota

ŚRÓDMIEŚCIE

Derby Warszawy

17 sierpnia (sobota) o godz. 13:00
W ramach 1 kolejki Ekstraligi 2019, na bocznym boisku stadionu Polonii Warszawa przy Konwiktorskiej 6, mecz zagrają roczniki 2004 warszawskich klubów Polonia Warszawa – Legia Warszawa.
Mecz nie jest biletowany.

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer Saskim

17 sierpnia (sobota) o godz. 13:00
w Ogrodzie Saskim odbędzie się spacer pt. Ogród Saski i okolica.

27 maja 1727 r. został udostępniony wszystkim mieszkańcom miasta Ogród Saski zwany „Letnim salonem Warszawy”. Do 1939 roku był miejscem pełnym elegancji, a dozorcy nie wpuszczali do niego źle ubranych ludzi. Każdego dnia świecił tłumami piastunek niań i mam z małymi dziećmi

– opisują organizatorzy spaceru.
Zbiórka przy fontannie obok zegara słonecznego.

ŚRÓDMIEŚCIE

Śladami Powstańczych ślubów

17 sierpnia (sobota) o godz. 19:00
przy pl. Powstańców Warszawy rozpocznie się spacer pt. Śladami Powstańczych ślubów.

Podczas Powstania Warszawskiego zawarto około 256 związków małżeńskich. Statystycznie na każdy dzień powstania przypadały cztery śluby. Zapewne było ich znacznie więcej ale tyle udało się udokumentować. Zawieranie związków małżeńskich było tak istotną sprawą że Antoni Chruściel w dniu 18 sierpnia wydał rozkaz regulujący w świetle prawa sposób zawierania małżeństw w trakcie Powstania

– opisują spacer organizatorzy.
Zbiórka o godz. 19 u wylotu ul. Moniuszki w stronę Placu Powstańców Warszawy, pod budynkiem TVP.

URSUS

Koncert Paso Doble

17 sierpnia (sobota) o godz. 16:45
w Parku Hassów rozpocznie się koncert zespołu Paso Doble.
Zespół w ramach Rodzinnych Pikników Artystycznych zaprezentuje muzykę południowoamerykańską oraz z kręgu Półwyspu Iberyjskiego. W ruch pójdą gitary akustyczne i klasyczne. Na najmłodszych uczestników czekają animacje artystyczne.

WOLA

Igraszka na Woli.

17 sierpnia (sobota) o godz. 11:00
Przemysław Śmiech i Grażyna Pol oraz Teatr Lalek Igraszka zaprasza na spektakl Podróż za horyzont. Przedstawienie odbędzie się na Skwerze Gwary Warszawskiej (skwer nas tyłach dawnego PDT Wola przy Skrzyżowaniu ulic Wolskiej i Młynarskiej).

Niedziela

OCHOTA

Modelowe zawody rajdowe

18 sierpnia (niedziela) w godz. 9:30-16:30
na torze RC i torze slotcarowym Carrera w Blue City odbędą się zawody kończące Rajdowe Lato w Mieście 2019. Będzie to finał tegorocznej letniej nauki zdalnego sterowania modelami samochodów.

PRAGA PÓŁNOC

Bum Bum OrkeStar

18 sierpnia (niedziela) w godz. 19:00
Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52) zaprasza na koncert w ramach Sceny Letniej na Pradze! W programie koncert Bum Bum OrkeStar w składzie: Oliwier Andruszczenko – klarnet, saksofon, Mateusz Wachowiak – akordeon, wokal, Piotr Janiec – tuba, Mateusz Sieradzan – tapan (rodzaj bułgarskiego bębna), woka, Bartosz Stępień – sakshorn tenorowy, Damian Marat- flugelhorn, trąbka.

Zagrają mieszankę muzyki bałkańskiej, klezmerskiej i tradycyjnych polskich melodii. Zespół zaskakuje dynamiką i zmiennym nastrojem – porywa do tańca, wzrusza rzewną piosenką. Każdy ich koncert jest niepowtarzalny. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy – a to za sprawą pięciu muzyków, którzy kochają to co robią. Muzycy podczas koncertu zarażają publiczność pozytywną energią niczym słynne bałkańskie orkiestry weselno-pogrzebowe. I nie pozostawiają nikogo ze słuchaczy obojętnym. BUM BUM ORKeSTAR jest laureatem 18. Konkursu Muzyki Folkowej “Nowa Tradycja” (II miejsce oraz nagroda publiczności).

Bilety – 1 zł

WOLA

Tatarskie tajemnice

18 sierpnia (niedziela) o godz. 11:00
na ul. Tatarskiej rozpocznie się spacer po Cmentarzu Tatarskim.

Jeśli szukamy w Warszawie miejsc najbardziej orientalnych to z pewnością ten cmentarz będzie ukoronowaniem naszych poszukiwań. Muzułmański Cmentarz Tatarski został założony w 1867 po zamknięciu z powodu zapełnienia Muzułmańskiego Cmentarza Kaukaskiego przy ul. Młynarskiej. Ten niewielki cmentarz stał się miejscem ostatniego spoczynku wyznawców Allaha dla których Polska była drugą ojczyzną

– opisują organizatorzy. Udział kosztuje 16 zł.

WOLA

Spacer Literacki

18 sierpnia (niedziela) o godz. 12:00
Stowarzyszenie Salon Literacki zaprasza na spacer literacki po Woli. Początek o godzinie 12.00. na rogu Al. Solidarności i Wroniej, pod budynkiem Wronia 57a.

Opowiemy o tym, gdzie urodził się Białoszewski, kto bywał na Kercelaku i skąd wzięło się w Polsce haiku. Sprawdzimy jak to było z „pałacykiem Michla” i gdzie balował bohater „Powrotu posła”. Pójdziemy śladami komisarza Drwęckiego, Nikodema Dyzmy i Paragona. Będzie też o Gałczyńskim, Wiechu, Hłasce, Parandowskim, Korczaku i innych.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko). Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, to nie odmówi.

ŻOLIBORZ

Klasyka na Żoliborzu

18 sierpnia (niedziela) o godz. 16:00
Żoliborska Prochownia (ul. Czarnieckiego 51) zaprasza na koncert muzyki klasycznej. Zagra TRIO CON ANIMA w składzie Emilia Bedyk – flet, Katrzyna Bonatowska – gitara klasyczna, Agnieszka Dudzińska – perkusja.

Trio tworzą muzycy z doświadczeniem. Swoje umiejętności rozwijali na licznych kursach mistrzowskich zarówno  w Polsce jak i za granicą (Niemcy, USA, Austria). W ramach działalności artystycznej współpracowali m.in. z Płocką Orkiestrą Symfoniczną i Radzymińską Orkiestrą Dętą.  Zadebiutowali razem 1,5 roku temu i od tego czasu stale poszerzamy swój repertuar zarówno klasyczny jak i rozrywkowy. Uwielbiają dzielić się z odbiorcami radością ze wspólnego grania.

Obowiązuje wstęp wolny.

Warszawski Serwis Prasowy, własne

16 sierpnia 2019 12:40
[fbcomments]