0

Zaproszenia na weekend

Warszawa z akcentem historycznym - riksza na Nowym Świecie w 2019 roku
Warszawa z akcentem historycznym – riksza na Nowym Świecie w 2019 roku
fot. MPawlik

Przed nami ostatni weekend wakacji. Będą wesołe pikniki ale i przestrogi 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

STARACHOWICE

5. Legenda Stara

Wszystkich miłośników polskiej motoryzacji zapraszamy w sobotę i niedzielę do Starachowic na odbywający się pod naszym patronatem zlot legendarnych ciężarówek. Dwudniowa impreza to nie tylko parady, przejazdy i konkursy dla ciężarówek To także konferencje, seminaria, wykłady, projekcje filmów, a także koncerty w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
Szczegóły: [LINK]

sOBOTA

BEMOWO

Hip-Hop na Forcie

31 sierpnia (sobota) o godz. 16:30
w Forcie Bema rozpocznie się Warsaw Challenge 2019.

Warsaw Challenge łączy wszystko, co najciekawsze w kulturze hip-hopu – taniec, muzykę topowych artystów i bezpłatne warsztaty z profesjonalnymi instruktorami. Od kilkunastu lat zachęca warszawiaków do wspólnej zabawy. Warsaw Challenge z roku na rok się zmienia. Impreza śledzi trendy w muzyce, pojawiają się nowe ekipy tancerzy, przygotowywane są dodatkowe atrakcje. Jedno pozostaje niezmienne – impreza łączy pokolenia wokół hip-hopu i dobrej zabawy

– informuje urząd miasta.
Wstęp wolny.

OCHOTA

Wspomnienie przedwojennej dzielnicy

31 sierpnia (sobota) o godz. 15:00
przy ul. Grójeckiej 38 odbędzie się spacer Ochota Przedwojenna. Organizatorzy odpowiedzą na pytania:

 • Czy w Warszawie jest Pomnik Rydza-Śmigłego?
 • Gdzie stała słynna karczma Ochota?
 • Czym jest Antonin?
 • Jakie słynne dzieło Mariana Lalewicza zdobi Ochotę?
 • Gdzie na Ochocie kryje się art deco?
 • Gdzie do szkoły chodziły córki Marszałka?
 • Dlaczego w Warszawie nie powstał meczet?
 • Gdzie miała się kończyć ulica Uniwersytecka?
 • Co wybudowano zanim powstał pl. Narutowicza?
 • Jak powstała nazwa akademik?
 • Kim był Dorożkarz Nr 13?
 • Gdzie jest kolonia Staszica?
 • Jakie tajemnice kryją ulice Prokuratorska, Sędziowska i Trybunalska.

ŚRÓDMIEŚCIE

Klezmerzy na Grzybowskim

31 sierpnia (sobota) o godz. 19.30
przy pl. Grzybowskim odbędzie się koncert pt. Noc Klezmerów. Plenerowy koncert orkiestry Klezmerskiej teatru Sejneńskiego oraz Franka Londona poprowadzi Dawid Szurmiej.

ŚRÓMIEŚCIE

Finisaż wystawy na Koziej

31 sierpnia (sobota) o godz. 12:00
w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego przy ul. Koziej 11 odbędzie się spotkanie z Tomaszem Wiaterem w ramach finisażu wystawy Wiater w oczy. Wystawa zawiera około 300 obiektów wybranych ze zbiorów muzeum oraz z prywatnej kolekcji artysty – oryginalne rysunki, którym towarzyszą formy rzeźbiarskie wykonane specjalnie na potrzeby ekspozycji. Tematyka wystawy skupia się wokół religii, władzy i polityki, prace przedstawiają właściwy dla twórcy dosadny, mocny rodzaj satyry.

URSUS

Wesoło choć klasycznie

31 sierpnia (sobota) o godz. 16:45
w parku Hassów odbędzie cykl imprez Rodzinne Pikniki Artystyczne. Podczas ostatniego koncertu w cyklu, zaprezentuje się zespół Trio Vigoroso. Publiczność zapozna się z wesołym obliczem muzyki klasycznej. Dla najmłodszych przewidziane są gry, zabawy i animacje artystyczne.

WOLA

Piknik sąsiedzki

31 sierpnia (sobota) o godz. 14:00
w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 odbędzie się sąsiedzkie pożegnanie lata. W planach: przygotowanie pamiątek z wakacji w Wolskim Centrum Kultury, wypisanie pocztówki do Sąsiada, malowanie buziek, tańce i hulanki, rozbijanie słodkich piniat. Dodatkowo zaplanowano wydarzenia towarzyszące.

Niedziela

ŚRÓDMIEŚCIE

Urodziny Instytutu Teatralnego

31 sierpnia (niedziela) o godz. 21:00
w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego przy ul. Jazdów 1 odbędzie się Nie takie Silent Disco.

Nazwa sugeruje co innego, ale doświadczenie uczy, że to silent disco może nie być wcale takie silent. Urodziny Instytutu Teatralnego zakończymy tańcząc, tupiąc, a może i śpiewając. Będziemy bawić się w bezprzewodowych słuchawkach z trzema kanałami, a trzech didżejów z WSDJ studio na żywo zmiksuje taneczną mieszankę dźwięków tak, by każde z nas znalazło coś dla siebie

– zachęcają organizatorzy.

PRAGA-PÓŁNOC

Spacer żydowską Pragą

1 września (niedziela) o godz. 15:00
przy Pomniku Praskiej Kapeli Podwórzowej rozpocznie się spacer „Żydowska Praga”.

Mylą się ci, którzy pozostałości po Warszawie żydowskiej szukają tylko na Placu Grzybowskim, Muranowie, czy Cmentarzu Żydowskim przy Okopowiej. Niegdysiejszą obecność prężnej społeczności żydowskiej łatwiej poczuć na Pradze. Tu swój folwark miał fundator cmentarza i synagogi Szmul Zbytkower, tu mieszkał rabin Menachem Ziemba, któremu proponowano objęcie funkcji naczelnego rabina Jerozolimy, tu u swoich sąsiadów wielu Żydów znalazło schronienie w czasie II Wojny Światowej. Tu także znajdziemy ślad po mezuzie, ulice przy których żydowskie rodziny zamieszkiwały większość kamienic i domów, posesję po zburzonej po wojnie synagodze, pozostałości po stawianych przez Żydów fabrykach, czy spektakularny, w stylu neorenesansu polskiego zbudowany Żydowski Dom Akademicki

– opisuje Praska Ferajna.

ŚRÓDMIEŚCIE

Msza o pokój na świecie

1 września (niedziela) o godz. 9:30
w archikatedrze warszawskiej kardynał Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. w intencji pokoju na świecie. Eucharystia będzie też uczczeniem pamięci ofiar II wojny światowej w 80. rocznicę jej wybuchu. Msze święte w tych intencjach będą celebrowali biskupi diecezjalni we wszystkich katedrach w Polsce. Ponadto, w pozostałych kościołach wierni będą modlić się podczas niedzielnych Mszy za ofiary II wojny światowej i o pokój, odpowiadając w ten sposób na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

PRAGA-POŁUDNIE

Fashion nowy from Narodowy

1 września (niedziela) o godz. 10:00
na Stadionie Narodowym odbędą się targi WOW Fashion.

Na największym obiekcie targowym w Polsce spotka się najlepszych polskich projektantów, kreatorów mody z kategorii odzież, obuwie, torby, biżuteria oraz dodatki. Poza strefą wystawienniczą na Targach WOW Fashion odbędzie się szereg atrakcji min: strefa beauty, pokazy mody, panel dyskusyjny,konkurs WOW fashion awards, akademia projektanta oraz akademia stylu.

Bilety w cenie 15 zł.

ŚRÓDMIEŚCIE

Piknikowy koniec wakacji

1 września (niedziela) o godz. 11:30
przy Multimedialnym Parku Fontann rozpocznie się Piknik z Klimatem. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest adaptacja miasta do zmian klimatycznych. Śródmiejska przestrzeń zamieni się w strefę edukacji i zabawy. Wydarzenie będzie trwać do godz. 16:30. [LINK]

URSYNÓW

Rocznica II WŚ

1 września (niedziela) o godz. 18:00
na terenie Parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła odbędą się dzielnicowe obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

WOLA

Festyn na Żytniej

1 września (niedziela) o godz. 11:30
przy ul. Żytniej 1 odbędzie się XV Festyn Rodzinny „Żytnią do nieba”. W programie m.in. animacje dla dzieci, koncerty i konkurs wiedzy historycznej o II wojnie światowej.

Warszawski Serwis Prasowy

30 sierpnia 2019 11:13

Komentarze