0

Zaproszenia na weekend

Aleja globusów przy ul. Krakowiaków
Aleja globusów – przy ul. Krakowiaków
fot. MPawlik

Połowa listopada więc pogoda mocno jesienna. Ale nie pierwsza taka i nie ostatnia. Dlatego zapraszamy w plener.

DZIEKANÓW LEŚNY

Ultramaraton w 60-te urodziny

16 listopada (sobota) w godz od godz. 7:00.
Maraton Kampinoski 2019 w kategorii BIEGI ULTRA. Zapraszamy na kolejna edycję Maratonu Kampinoskiego. W święto Kampinoskiego Parku Narodowego w 60 lat jego istnienia UltraMaraton nosi nazwę 60 km na 60 lat.
Dodatkowo odbędzie się Maraton oraz Półmaraton.
Wpisowe 59 zł – 99 zł.

SOBOTA

MOKOTÓW

Spotkanie z literaturą

16 listopada (sobota) godz. 10:00
Olga Tokarczuk, Prowadź swój pług przez kości umarłych. Zaprasza Centrum ŁOWICKA przy ul. Łowickiej 21. Na 79. spotkaniu Mokotowskiego DKK rozmawiamy o powieści „Prowadź swój pług przez kości umarłych” Olgi Tokarczuk (Wydawnictwo Literackie). Spotkanie zawsze łączymy ze śniadaniem – weźcie ze sobą pieczywo, (wegańskie) pasty oraz wypieki i owoce!
O książce:

Inspirująca, głośno dyskutowana powieść. Thriller moralny z metafizyczną zagadką, zaskakującą pod każdym względem. Zimą piękna Kotlina Kłodzka jest miejscem mało przyjaznym i opustoszałym. Wsród nielicznych mieszkańców pozostała Janina Duszejko – miłośniczka astrologii, która w wolnych chwilach dogląda domów nieobecnych sąsiadów i tłumaczy poezję Blake’a. Niespodziewanie przez tę spokojną okolicę przetacza się fala morderstw, których ofiarami padają myśliwi. Czy to możliwe, by – jak sugeruje Duszejko – to zwierzęta zaczęły czyhać na życie swoich oprawców? Wszak Blake pisał: „Błąkająca się Sarna po lesie / Ludzkiej Duszy niepokój niesie”

ŚRÓDMIEŚCIE

Kolarstwo przełajowe

16 listopada (sobota) od godz. 9:00
Zawody przełajowe Syrenka CX – PGE na na Błoniach Stadionu Narodowego przy Al. Zielenieckiej. Stowarzyszenie Crazy Racing Team zaprasza na drugi z trzech wyścigów w kolarstwie przełajowym, które rozegrane zostaną na boisku treningowym stadionu PGE Narodowego. Kierujcie się na boisko treningowe od ul. Ryszarda Siwca. Udział we wszystkich wydarzeniach jest BEZPŁATNY.
Zgłoszenia: [LINK]
Regulamin: [LINK]

15 listopada 2019 10:22