Zaproszenia na weekend

Żarciobus - czekał całą zimę otwarcie sezonu foodtrackowego „Żarcie na kółkach”
Żarciobus – czekał całą zimę na otwarcie sezonu foodtrackowego „Żarcie na kółkach”
fot. MPawlik

Wiosna powoli wybucha warto więc przejrzeć jakie wydarzenia proponujemy na nadchodzący weekend.

 

W PLENERZE

REMBERTÓW
W sobotę w godz. 10–15 na tyłach baru Marcus przy al. gen. Chruściela 38 odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Zgłoszenia wystawców: napiszdoizy@gmail.com.

WAWER
W sobotę w godz. 12‒16 w Starym Młynie przy ul. Żwanowieckiej 20 odbędzie się VI Wawerski Jarmark Wielkanocny. Podczas jarmarku będzie można zakupić wyroby artystyczne i cukiernicze oraz prace wykonane przez uczestników konkursów.

PRAGA-POŁUDNIE
W sobotę i niedzielę na błoniach Stadionu Narodowego odbędzie się otwarcie sezonu foodtrackowego „Żarcie na kółkach”. Foodtrackowcy swój udział mogą zgłaszać przez formularz na stronie: www.zarcienakolkach.goingapp.pl.

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę w godz. 9–22.30 przed kościołem św. Jacka przy ul. Freta 10 odbędzie się Charytatywny Jarmark Wielkanocny. Staną stoiska targowe, na których będzie można zaopatrzyć się w palmy i ozdoby wielkanocne, rękodzieło, książki, a także spróbować świątecznych wypieków i potraw.

SPORT

WILANÓW
W sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół nr 79 przy ul. Wiertniczej 26 odbędzie się II Mazowiecki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych. Organizatorzy ogłosili, że weźmie w nim udział ponad 1,1 tys. uczestników (77 zespołów). Wystąpią w trzech kategoriach wiekowych i w pięciu kategoriach tanecznych.

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę w hali ośrodka Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6 odbędą się zawody – I ErgoSprint. Jest to pierwsza impreza na ergometrze wioślarskim, która łączy zmagania amatorów i zawodowców. Zmagania odbywać się będą na dystansie 500 metrów. Podczas tych zawodów, w przeciwieństwie do wyścigów na wodzie, kibice będą blisko sportowców, a rywale będą walczyli niemal „bark w bark”. I ErgoSprint to możliwość sprawdzenia swoich możliwości i porównania się na tle innych. Dla uczestników będzie to doskonały sprawdzian formy przed sezonem. Każdy uczestnik zmagań otrzyma pamiątkowy medal, a na najlepszych czekają cenne nagrody. Do 28 marca (sobota) można zapisać się do udziału w zawodach – wystarczy wejść na stronę: www.rowsport.pl.

PRAGA-PÓŁNOC
W niedzielę o godz. 17.30 w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji „Praga-Północ” przy ul. Kawęczyńskiej 44 zacznie się trening Crusaders Juniors. „Myślisz o spróbowaniu nowej dyscypliny sportu? Chciałbyś się przekonać, czy futbol amerykański to skomplikowana gra? Masz przynajmniej 10 i nie więcej niż 18 lat oraz chwilę czasu w niedzielę 29 marca? Jeśli na choć jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś „tak”, to zapraszamy Cię na otwarty trening, na którym poznasz zasady futbolu amerykańskiego i zagrasz wspólnie z zawodnikami naszej drużyny, między innymi zawodnikiem reprezentacji Polski Michałem Leśniarkiem” – informują organizatorzy. Trening jest bezpłatny.

WYCIECZKI

OCHOTA
W sobotę o godz. 11 na rogu ulic Wawelskiej i Grójeckiej (przy miejscu pamięci narodowej) zacznie się spacer „Mam ochotę na Ochotę, cz.2”. Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć, gdzie była skrytka, w której ukrywał się Emanuel Ringelblum. Jaki budynek zaprojektował Bohdan Pniewski? Gdzie była najbardziej sfeminizowana uczelnia wyższa? Czym był „Zieleniak” dla powstańczej Warszawy? Spacer odbywa się na zasadzie free tour – jeśli wycieczka się podobała, można zostawić napiwek.

WOLA
W sobotę o godz. 15 pod budynkiem Axa przy ul. Towarowej zacznie się spacer „Wola przemysłowa, aspekty społeczne i kulturowe, czyli odkrywanie ul. Chłodnej”. „Wola to bardzo stara dzielnica Warszawy. Niektórzy historycy wręcz uważają, że jej początki sięgają nawet XIII w., jeśli weźmiemy pod uwagę, że dzisiejsza Chłodna była drogą rolną, którą do miasta przybywali kupcy z południa Polski. Chmielna i okolice to absolutna mieszanka narodowościowa i religijna. Bliski Kercelak znów był tyglem środowisk i dziwnych typów” – informują organizatorzy spaceru. Spacer nie jest biletowany, ale mile widziany jest napiwek.

KONCERTY

PRAGA-POŁUDNIE
W sobotę o godz. 18.40 w kościele pw. św. Wincentego Pallottiego przy ul. Skaryszewskiej 12 i niedzielę o godz. 19 w kościele pw. Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego 2 odbędą się wielkopostne koncerty hiszpańskiej muzyki chóralnej w ramach przedsięwzięcia pn. „Ciemne jutrznie na Pradze-Południe”. Wystąpi kwartet wokalny Tempus w składzie: Marta Czarkowska (sopran), Robert Lawaty (kontratenor), Andrzej Borzym (tenor, kierownik artystyczny), Leszek Kubiak (baryton). Zespół wykona „Tenebrae Responsories” autorstwa Tomása Luisa de Victorii. Jest to jeden z najwybitniejszych hiszpańskich kompozytorów religijnej muzyki chóralnej przełomu XVI i XVII w.

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę o godz. 18 na Torwarze wystąpi Garou. Artysta zaprezentuje swoje największe hity, takie jak „Gitan”, „Seul”, „Revien”, a także piosenki z nowej płyty. Bilety dostępne są na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.makroconcert.pl oraz w salonach Empik.

KINA, TEATRY

BIELANY
W sobotę i niedzielę w Teatrze Muzycznym odbędą się trzydniowe urodziny Bielańskiej Sceny Kameralnej Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie dzielnicy.

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę o godz. 18 w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki (pl. Małachowskiego 3) odbędzie się premiera filmu krótkometrażowego „How culture works?”. To film nie tylko o tym, czym jest kultura ani dlaczego kultury różnią się między sobą, ale przede wszystkim o tym, czym są kultura i wielokulturowość i jak się ma kultura do tempa spłacania kredytów. Po projekcji filmu twórcy zapraszają na Targi Kultur Personalnych, podczas których zostanie przedstawiona koncepcja personalnych kultur. Wstęp wolny.

SPOTKANIA

MOKOTÓW
W sobotę w godz. 10–13 w Szkole Podstawowej nr 46 im. St. Starzyńskiego przy ul. Wałbrzyskiej 5 odbędzie się konferencja pt. „»Słowa uczą – przykłady pociągają« – kształtowanie postaw prozdrowotnych trzeba zacząć od siebie”. Spotkanie skierowane jest głównie do osób dorosłych, towarzyszyć będą również specjalne atrakcje przeznaczone dla dzieci i młodzieży (konkursy, warsztaty oraz projekcje). Więcej informacji na stronie: www.sp46.edupage.org.

PRAGA-POŁUDNIE
W sobotę w godz. 11–15 w kawiarni Aldona 13 odbędzie się IV spotkanie świąteczne mieszkańców Saskiej Kępy „Zrób mazurek – wygraj konkurs!” na rzecz Fundacji św. Jana Jerozolimskiego. W programie imprezy jest tytułowy konkurs na najlepszy mazurek, ale też własnoręczne szykowanie palm wielkanocnych, piknik na trawie z grillem, loteria fantowa, kino dla dzieci i wiele innych atrakcji.

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę o godz. 17.30 w galerii Apteka Sztuki przy al. Wyzwolenia 3/5 zacznie się Warszawska Bitwa Rysunkowa. 12 uczestników zmierzy się ze sobą w trzech rundach. Po każdej rundzie uczestnicy zostaną poddani ocenie jury i głosowaniu publiczności, w wyniku których część zawodników awansuje do dalszego etapu. W rundzie finałowej jury wyłoni zwycięzcę. W każdym etapie rysujący w ramach limitu czasu muszą odpowiedzieć rysunkiem na określony wcześniej przez zaplecze merytoryczne bitwy bodziec. Organizatorem i gospodarzem jest stowarzyszenie Rysuj Rysuj. Wstęp wolny, ale zostanie wpuszczone wyłącznie sto pierwszych osób, ze względu na ograniczoną powierzchnię lokalu.

WILANÓW
W sobotę od godz. 19 w Muzeum Pałacu Króla Jana III zacznie się Noc Opowieści. „Pozwólcie przenieść się w świat magii, historii i mądrości, które często z bajek płyną. Posłuchamy opowieści z różnych stron świata, a spotkanie poprowadzą Michał Malinowski – dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, oraz Szymon Góralczyk – jeden z mistrzów opowiadania” – piszą organizatorzy. Wstęp na Noc Opowieści jest bezpłatny, ale wymaga rezerwacji miejsca: nr tel. 22 544 28 50, bilety@muzeum-wilanow.pl.

BEMOWO
W sobotę i niedzielę w godz. 12–18 w budynku Bemowskiego Centrum Kultury odbędzie się Świąteczny Jarmark Różności. Będzie można kupić wyroby regionalne, palmy, ozdoby świąteczne i inne drobiazgi, a także biżuterię, torebki, chusty, dodatki oraz wszystko to, co jest związane z modą.

PRAGA-POŁUDNIE
W niedzielę o godz. 14 w klubokawiarni Kicia Kocia zacznie się bicie rekordu świata w piciu oranżady. „Startujemy w konkurencjach picia oranżady białej oraz czerwonej produkowanej na warszawskim Grochowie przez spółkę Ronisz na czas z odkapslowanych butelek o objętości 0,33 litra. Czas mierzony będzie przez sędziów na stoperze. Chętni mogą startować w obydwu konkurencjach. Przewidujemy dwie kategorie wiekowe – do 14 lat oraz powyżej 14 lat. Przyznana zostanie także nagroda za najbardziej widowiskowe wypicie butelki oranżady (bez względu na kolor) ww. objętości. Dotychczasowy rekord świata należy do warszawiaka Andrzeja Piotrowskiego, któremu opróżnienie flaszki oranżady białej zajęło 5,1 sekundy, zaś czerwonej 5,3 sekundy” – informują organizatorzy. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zgłoszenia wyłącznie drogą e-mailową pod adresem: klubkiciakocia@gmail.com.

DLA DZIECI

PRAGA-PÓŁNOC
W sobotę w godz. 9–13 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5 przy ul. Otwockiej 3 odbędzie się Dzień Otwarty. Akcja przeznaczona jest dla dzieci zamieszkałych na terenie Pragi-Północ lub uczęszczających do placówek edukacyjnych w tej dzielnicy. Rodzice będą mogli zasięgnąć fachowych porad logopedycznych, dowiedzieć się, jak powinien przebiegać prawidłowy rozwój mowy ich dziecka. Rodzice otrzymają też ulotki zawierające informacje na temat ćwiczeń wspomagających rozwój mowy dziecka. Zapisy na darmowe diagnozy są prowadzone w rejestracji poradni, a także pod nr. tel. 22 619 01 94.

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę w godz. 12–16 na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się Rodzinne Spotkanie Wielkanocne. W programie między innymi warsztaty dekorowania pisanek i wspólne zdobienie olbrzymiej pisanki, pokaz wielkich baniek mydlanych na Tarasie Widokowym, wiosenne malowanie buziek, wizyta świątecznych gości – Kurczaczka i Zajączka oraz wielkanocne babeczki. Całej zabawie będzie towarzyszyła świąteczno-wiosenna dekoracja i oprawa muzyczna. Wstęp: obowiązuje bilet wjazdowy na Taras Widokowy PKiN.

WOLA
W sobotę o godz. 13 w Szkole Podstawowej nr 221 przy ul. Ogrodowej 42/44 zacznie się koncert Bartosza Kowalskiego w ramach „Małej filharmonii na Woli”. Podczas części koncertu słuchacze będą mogli włączyć się we wspólne muzykowanie, zobaczyć, jak działa looper, zagrać na różnych instrumentach. Po koncercie będzie można zapisać się na kwietniowe warsztaty muzyczne dla dzieci i dla dorosłych, które również zostaną zwieńczone koncertem. Wstęp wolny.

Warszawski Serwis Prasowy

27 marca 2015 17:28
[fbcomments]