0

Zaproszenia na weekend

Trochę jesieni
fot. Małgorzata Moryc

W Warszawie już jesień. I choć jej początek jest chłodny weekendowe imprezy będą gorące jak warszawskie serca.

W PLENERZE

PRAGA-PÓŁNOC
W sobotę w godz. 10–20 przed bazyliką Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kawęczyńskiej 53 odbędzie się piknik rodzinny „Pożegnanie Lata”. W programie m.in.: jarmark, rozgrywki „szóstek piłkarskich”, gry, zabawy, konkursy, animacje, występy cyrkowe, nauka chodzenia po linie, bule francuskie i kręgle fińskie, warsztaty malarskie „Kocham Pragę”, pokazy bębniarskie „L’Ombelico Del Mondo”, Strefa Edukacyjna i Strefa Zdrowia, pokazy, prezentacje, badania, Finał Pucharu Salezjańskiej Ligi Piłkarskiej. Gwiazda wieczoru teatr AKT – przewrotne widowisko plenerowe.

WAWER
W sobotę w godz. 11–18.30 na Plaży Romantycznej odbędzie się Piknik Rodzinny. W programie m.in. koncert szant w wykonaniu Romana Roczenia, rejsy motorówkami, tradycyjne, wiślane łodzie drewniane, zawody wioślarskie, konkurs wiedzy o rzece, minipark linowy, ścianka wspinaczkowa, animacje, promocja przewodnika wędkarskiego, punkt gastronomiczny i wiele innych atrakcji.

WARSZAWA
W niedzielę w godz. 10.25–18.11 kursować będzie zabytkowy parowy pociąg osobowy, który będzie częścią obchodów przez Wawer 150-lecia. Rozkład jazdy: I Przejazd: Warszawa Gdańska 10.55 – Warszawa-Wawer 11.22 – Warszawa-Międzylesie 11.29 – Warszawa-Falenica (przyjazd) 11.37. II Przejazd: Warszawa-Falenica 13.15 – Warszawa-Międzylesie 13.26 – Warszawa-Wawer 13.33 – Warszawa Gdańska (przyjazd) 13.55. III Przejazd: Warszawa Gdańska 15.56 – Warszawa-Wawer 16.22 – Warszawa-Międzylesie 16.29 – Warszawa-Falenica (przyjazd) 16.37. IV Przejazd: Warszawa-Falenica 17.30 – Warszawa-Międzylesie 17.41 – Warszawa-Wawer 17.48 – Warszawa Gdańska (przyjazd) 18.11.

WOLA
W niedzielę w godz. 13–22 na skwerze gen. Jura-Gorzechowskiego odbędzie się IV Piknik Muranowski. Na gości będą czekały animacje, warsztaty, projekcje filmowe i koncerty, organizowane wspólnie m.in. ze Stacją Muranów, Domem Spotkań z Historią, Amnesty International, Spółdzielnią Socjalną Wola, grupą Noise For Refugees czy Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”. Wstęp wolny.

SPORT

TARGÓWEK
W sobotę od godz. 9 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Łabiszyńskiej 20 trwać będzie Test Coopera. Próby prowadzone będą w godz. 9–14.30. Drugi z jesiennych Testów Coopera odbędzie się 1 października (niedziela) na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sosnkowskiego 5 w godz. 10–15. Ostatnia szansa wzięcia udziału w teście będzie 8 października (niedziela) na stadionie RKS Skra przy ul. Wawelskiej 5. Próby prowadzone będą w godz. 10–16. Test Coopera jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 r., polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci, określa się na podstawie pokonanego dystansu. Przykładowo mężczyzna w wieku 20–29 lat na dobry wynik musi przebiec od 2400 do 2800 metrów, natomiast kobieta w tym samym wieku od 2200 do 2700 metrów.

ŻOLIBORZ
W sobotę o godz. 9.30 na boisku SP nr 92 przy ul. Przasnyskiej 18a odbędą się I Turniej im. Andrzeja Szwajkerta, najmłodszego powstańca warszawskiego, oraz piknik historyczny. Podsumowany też zostanie międzyszkolny konkurs historyczny. W trakcie wydarzenia odsłonięty zostanie mural o tematyce powstańczej w obecności pocztów sztandarowych żoliborskich szkół podstawowych Turniej będzie miał uroczystą oprawę i utrzymany zostanie w konwencji lat 40. Wszystkie drużyny otrzymają koszulki piłkarskie specjalnie uszyte na tę okazję według wzorów przedwojennych. Medal, który otrzyma każdy uczestnik, jest repliką medalu wręczanego podczas rozgrywek sportowych organizowanych przez powstańców. Swoją obecność na pikniku zapowiedziały grupa komandosów z Lublińca, grupa rekonstrukcyjna Radosław oraz wiele stowarzyszeń młodzieżowych hołdujących tradycjom patriotycznym. Szare Szeregi z Dziwnowa będą prowadzić naukę szyfrowania, pocztę polową, zorganizują grę historyczną. Na terenie boiska rozłożone zostaną szpital polowy, pracownia krawiecka (szycie opasek), kuchnia polowa. O oprawę muzyczną zadba Kapela Sztajera. Ponadto każdy z uczestników zostanie ugoszczony wojskową grochówką i chlebem ze smalcem.

ŁOMIANKI
W sobotę o godz. 11.30 w Fundacji Promocji Rekreacji KiM przy ul. Partyzantów 21 rozpocznie się wyścig kajakowy – Mosty Warszawy. Celem wyścigu jest m.in. promocja kajakarstwa dla osób o różnym stopniu sprawności fizycznej. „W tym roku zapraszamy do kategorii K1 kobiety, K1 mężczyźni oraz K2 mikst. Zachęcamy osoby z niepełnosprawnością do udziału w kategorii mikst. Popłyną Państwo wspólnie z naszymi instruktorami” – informują organizatorzy. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod nr. 606 225 863 lub e-mailowo: eliza@fundacjakim.pl. Więcej informacji na www.fundacjakim.pl.

LEGIONOWO
W sobotę w godz. 9–18 i w niedzielę w godz. 9–17 w Arenie Legionowo odbędzie się turniej rugby na wózkach. Rozgrywki są cykliczną imprezą odbywającą się w supernowoczesnej hali sportowej. Tegoroczny turniej jest już szóstą edycją.

WYCIECZKI

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę o godz. 10 w granicach Starego i Nowego Miasta odbędzie się spacer „Szlakiem legend warszawskich”. „Do poznawania baśniowych postaci i historii zachęcamy rodziców lub opiekunów z dziećmi od 6. do 14. roku życia” – zachęcają organizatorzy. Uczestnicy usłyszą legendy warszawskie opowiadane w miejscach, z którymi wiąże się ich akcja. Opowieści zostaną przedstawione w kontekście historycznym i wzbogacone ciekawostkami. Podsumowaniem spaceru będzie quiz wiedzy związany z bohaterami legend. Rezerwacja miejsc przez stronę internetową: www.muzeumwarszawy.pl.

TARCHOMIN
W sobotę o godz. 11 przy ul. Modlińskiej 42 (róg ul. Kowalczyka) rozpocznie się wycieczka rowerowa „Tarchomin”. „Na pierwszy rzut oka typowe PRL-owskie blokowisko, do tego uważane za jedno z najgorszych w Warszawie, fatalnie położone i skomunikowane. A jednak Tarchomin jest wyjątkowy, to pierwszy etap w tworzeniu tzw. północnego pasma rozwoju stolicy. Na wycieczce przedstawię utopijny, z czasów PRL, projekt duopolis Warszawa-Modlin, z wizją tego miasta w 2000 r. Będzie o projektach metra, szybkiej kolei regionalnej, międzykontynentalnym lotnisku i elektrowni atomowej. Odwiedzimy też jeden z najstarszych kościołów w Warszawie oraz poszukamy śladów ewangelickich osadników. Zobaczymy, gdzie mieszkali Józef Jan Kanty Ossoliński i Tadeusz Mostowski herbu Dołęga, Zakłady Chemiczne »Ludwik Spiess i Syn« oraz gorzelnię i drożdżownię Henryka Bienenthala. Będzie o wąskotorowej kolei jabłonowskiej, niezwykłej historii kamienicy przy ul. Modlińskiej 257, żydowskim obozie pracy w Piekiełku i jenieckim obozie dla radzieckich żołnierzy w Gorzkowiźnie. Skonfrontujemy PRL-owskie blokowisko Tarchomina z »łanową« urbanistyką Nowodworów z okresu kapitalizmu” – zapowiada gość specjalny, Mariusz Prządak.

PRAGA-PÓŁNOC
W niedzielę o godz. 15 przy wejściu głównym Dworca Wschodniego od strony ul. Lubelskiej rozpocznie się spacer „Kamionek rzemieślników”. Spacer współorganizuje Kamionek Milowy – projekt, którego celem jest poprawa jakości funkcjonowania małych przedsiębiorstw (takich jak zakłady rzemieślnicze i usługowe) oraz promocja Kamionka jako ciekawego obszaru o bogatej tożsamości i dużym potencjale. Realizuje go grupa studentów z Uniwersytetu SWPS, działających w ramach międzynarodowej organizacji Enactus. Na spacerze dowiemy się, gdzie na Kamionku wytwarzano kapelusze i gdzie można je kupić teraz, co wytwarzają kaletnik i kuśnierz, gdzie produkuje się biżuterię stylizowaną na antyczną i gdzie znajdowały się pracownia cyzelerska, naprawa akordeonów i wiele innych zakładów.

KONCERTY

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę w Cudzie nad Wisłą wystąpi zespół Sonar. Będzie to okazja do usłyszenia zespołu na żywo z materiałem z nadchodzącej płyty „Pętle”.

MOKOTÓW
W sobotę o godz. 18 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 odbędzie się recital Aleksandra Dębicza „Cinematic Piano”. Na program recitalu złoży się „Cinematic Piano” – kompozycja Aleksandra Dębicza wydana na debiutanckim albumie przez Warner Classic. „Cinematic Piano” to cykl 12 utworów muzycznych inspirowanych sztuką filmową. „W interpretacjach pianisty doskonale sprawdza się zarówno oszałamiająca wirtuozeria rodem z etiud Chopina, jak i wyrafinowany jazz; w tej samej kompozycji usłyszeć można minimalistyczne motywy filmowe oraz śpiewną, liryczną kantylenę przypominającą miniatury fortepianowe Schumanna czy pieśni Schuberta. Aleksander Dębicz w swojej muzyce łączy rzadko spotykaną wirtuozerię z wpływami muzyki filmowej, jazzowej, a nawet rozrywkowej” – informują organizatorzy.

WOLA
W niedzielę o godz. 17 w amfiteatrze w parku im. gen. Sowińskiego wystąpi Patrycja Markowska z zespołem. Jej koncert odbędzie się w ramach 12. Wolskiej Jesieni Kultury. Patrycja Markowska – polska piosenkarka i autorka tekstów. Córka wokalisty zespołu Perfect – Grzegorza Markowskiego. Piosenkarka występuje z zespołem w składzie: Jerzy Runowski, Rafał Sędek, Marcin Koczot, Adrian Szczotka oraz Radosław Owczarz.

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę o godz. 19.30 w klubie Harenda przy Krakowskim Przedmieściu 4/6 odbędą się 3. urodziny Niedzielnych Spotkań z Jazzem Tradycyjnym. Gospodarzem wieczoru będzie zespół jazzu tradycyjnego The Warsaw Dixielanders. Zespół ten gra tradycyjne standardy jazzowe pochodzące z Nowego Orleanu i Chicago. Wykonuje również polskie standardy z lat 30. i 40. XX w. oraz tematy nawiązujące do tego okresu. Wszyscy uczestnicy i fani jazzu nowoorleańskiego będą mieli szansę posłuchać muzyki w najlepszym wykonaniu i przenieść się do czasów, kiedy swingujące sale taneczne pękały w szwach. Wstęp: 20 zł.

BIELANY
W niedzielę o godz. 20 w kościele pw. św. Zygmunta przy pl. Konfederacji 55 odbędzie się koncert Chóru Kameralnego Filharmonii Narodowej z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Wstęp wolny.

MUZEA I WYSTAWY

PRAGA-PÓŁNOC
W sobotę i niedzielę na ogrodzeniu dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” przy ul. Ząbkowskiej można oglądać wystawę „Czy wiesz, że…”. Co łączy polską wódkę z premierowym lotem naddźwiękowego samolotu Concorde? Jaki ma związek z historycznym występem zespołu Rolling Stones w Warszawie w 1967 r.? Tego i innych ciekawostek na temat naszego narodowego trunku można się dowiedzieć, oglądając wystawę.

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę i niedzielę w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej przy pl. Teatralnym 1 odbędą się Szalone Dni Muzyki 2016. Szalone Dni Muzyki 2016 to łącznie 58 koncertów w ciągu trzech dni w samym centrum Warszawy oraz cała gama oryginalnych utworów z różnych epok w wykonaniu światowej klasy artystów polskich i zagranicznych. Więcej informacji na stronie: www.szalonednimuzyki.pl. Bilety w cenie 815 zł dostępne będą od 1 września w kasach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, w sprzedaży internetowej: www.teatrwielki.pl

BIAŁOŁĘKA
W sobotę i niedzielę w godz. 10–17 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Strumykowej 21 odbędzie się wystawa kotów rasowych On Safari Europe 2016. W trakcie wystawy odbędą się kongresy dla kotów bengalskich, po trzy w każdej klasie: kocięta, koty dorosłe i kastraty, w sumie dziewięć kongresów. Komitet organizacyjny On Safari przeprowadzi także wybór nagród Breeders Choice Awards – nagród, które przyznają sami hodowcy kotów bengalskich biorących udział w wystawie. Zaplanowano 10 ringów (pięć w sobotę i pięć w niedzielę) + On Safari (w sobotę). Więcej.

WILANÓW
W niedzielę w godz. 10–12 w Muzeum Pałacu Króla Jana III odbędą się warsztaty „Tyflowilanów, czyli park okiem architekta – taras dolny”. „Taras dolny w ogrodzie wilanowskim to nie tylko rzeźby uwieczniające mitologicznych bohaterów, lecz także barwne wzory kwiatowe, szpalery, alejki i ornamenty parterów ogrodowych. Poznajcie park okiem architekta w ramach cyklu »Tyflowilanów«. Zapewniamy mapy i plany tyflograficzne” – informują organizatorzy. Bezpłatne warsztaty odbywają się w ramach ministerialnego programu „Kultura Dostępna”. Rezerwacja miejsc telefonicznie: 22 544 28 50 lub e-mailowo: bilety@muzeum-wilanow.pl.

KLUBY, PUBY I INNE

WILANÓW
W sobotę o godz. 11 w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 odbędzie się pierwszy dzień Warsaw Fingerstyle Festival 2016. Tego dnia odbędzie się konkurs gitarowy. Rozdanie nagród przewidziano na godz. 18.45. A o godz. 19 koncert gwiazd. Wystąpią: Mery Spolsky & Janek Pentz, Michał Szczęsny, pARTyzant, Igor Presnaykov. Bilety dostępne są na stronie: www.kulturawilanow.pl.

PRAGA-POŁUDNIE
W sobotę o godz. 20 na PGE Narodowym rozpocznie się koncert gwiazd disco zatytułowany „Roztańczony PGE Narodowy”. W programie: Alphaville („Forever Young”, „Big in Japan”, „Sounds Like a Melody”), Boney M. („One Way Ticket”, „Rivers of Babylon”, „Daddy Cool”, „Rasputin”), Lou Bega („Mambo No. 5”, „Sweet Like Cola”, „Give It Up”), Akcent (Zenon Martyniuk) („Przez twe oczy zielone”, „Gwiazda”, „Pragnienie miłości”), Boys („Jesteś szalona”, „Chłop z Mazur”, „Miałaś 18 lat”), Weekend („Ona tańczy dla mnie”, „Dałem ci kwiaty”, „Za każdą chwilę z tobą”), MiG („Wymarzona”, „Miód malina”, „Ona jedyna”), Power Play („Co ma być, to będzie”, „Lubisz to, lubisz”, „NajPiękne”), Defis („Niespotykany kolor oczu”, „Lek na życie”, „Wciąż o tobie mam sny”), Milano („Bara bara”, „O tobie kochana”, „Baśka, Barbara”), Extazy („Jesteś moją wyśnioną”, „Balujemy dziś w domu”, „Buzi to za mało”), Golec uOrkiestra („Ściernisko”, „Lornetka”, „Słodycze”), Ich Troje („Zawsze z tobą chciałbym być”, „Powiedz”, „Żadnych granic”). Bilety kosztują 25 zł, dostępne są na stronie.

PRAGA-PÓŁNOC
W niedzielę w świątyniach Pragi-Północ odbywać się będzie IV edycja Praskiej Jesieni. Wydarzenie zawiera w swoim sześciotygodniowym (niedzielnym) programie 12 pozycji, m.in. trzy spektakle teatralne, siedem koncertów, trzytygodniową wystawę malarską, wernisaż z koncertem jazzowym oraz warsztaty pisania ikon, a także nauki gry na afrykańskich bębnach djembe połączone z tańcem uwielbienia.

SPOTKANIA

REMBERTÓW
W sobotę w godz. 9–17 w TDM Electronics SA przy ul. Środkowej 35A odbędzie się Siódma Wyprzedaż Magazynów Wojskowych. Wyprzedaż organizuje firma tdm electronics, która zajmuje się m.in. sprzedażą sprzętu z demobilu całego NATO. „Tu nie kupicie chińskich spódniczek w różowe moro, broni asg, mieczy świetlnych czy breloczków z łuski od kałacha… Na czym polega wyprzedaż? Towar, który mamy na sprzedaż, »wywalamy« na środek placu i sprzedajemy za pół ceny, a w porywach nawet do –70 proc. Nasz magazyn będzie również otwarty dla wszystkich” – informują organizatorzy. Więcej.

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę w godz. 12–15 w klubokawiarni Jaś & Małgosia przy al. Jana Pawła II 57 odbędzie się spotkanie „Bądź zadowolony z artystycznej kariery”. „Jesteś artystą, ale brakuje Ci motywacji do działań pozatwórczych, by realizować swoje projekty? Masz mnóstwo pomysłów, ale nie potrafisz zorganizować czasu, by wdrożyć je w życie? Lęk przed niepowodzeniem lub oceną innych blokuje Cię przed wyjściem ze swoją twórczością do świata? Zmień to! Przyjdź na trzygodzinne spotkanie warsztatowe i dowiedz się, co do tej pory stało Ci na drodze do sukcesu. Poznasz cztery elementy, jakie odróżniają ludzi zadowolonych ze swojej kariery artystycznej od osób, które ciągle walczą i zmagają się z problemami. Opracujesz strategię, plan działania oraz poznasz źródła motywacji, aby wprowadzić te zmiany w życie” – zachęcają organizatorzy.

BEMOWO
W sobotę o godz. 15 w klubie Karuzela przy ul. Konarskiego 85 odbędzie się spotkanie pod hasłem „Zakochani na osiedlu Przyjaźń”. Goście będą dzielić się swoimi opowieściami o miłości pośród drewnianych domków. Organizatorki podkreślają, że starają się docierać do zwykłych, codziennych opowieści, bo to one tworzą tożsamość miejsca i ludzi. Chcą sprawdzić, jaki koloryt osiedle – ze swoim niepowtarzalnym klimatem społecznym oraz wiejsko-miejskim układem przestrzeni – nadało tym szczególnie osobistym wspomnieniom związanym z miłością.

NADARZYN
W sobotę i niedzielę w Ptak Warsaw Expo odbędą się Targi Good Game Warsaw. Podczas trzech targowych dni organizatorzy zapowiadają m.in. premiery, spotkania z najważniejszymi youtuberami, prezentacje najnowszego sprzętu oraz turnieje, w których udział będzie mógł wziąć każdy odwiedzający. Wśród atrakcji organizatorzy wymieniają strefę Free2Play, w której na odwiedzających czekać będzie 300 komputerów oraz kilkaset miejsc przygotowanych dla graczy wyposażonych we własny sprzęt. Dla graczy, którzy chcą wymienić się swoimi doświadczeniami w tworzeniu gier, również znajdzie się zajęcie. W Strefie Indie oraz gier planszowych odbywać się będą warsztaty i jamy dla wystawców i odwiedzających. Najmłodszych pasjonatów organizatorzy będą chcieli wprowadzić w świat nowych technologii: programowania oraz tworzenia gier. Rodzice w tym czasie będą mogli wziąć udział w warsztatach na temat wpływu cyfrowej rozrywki na rozwój dzieci. Jednodniowy bilet wstępu kosztuje 30 zł, trzydniowy – 60–150 zł.

TARGÓWEK
W sobotę i niedzielę centrum wyposażenia wnętrz Domoteka będzie edukowało mieszkańców Warszawy na temat designu i dekorowania wnętrz z okazji swoich 10. urodzin.

WOLA
W sobotę i niedzielę w Wola Parku trwać będzie zbiórka elektroodpadów. Zbiórkę zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych w Wola Parku organizuje Castorama. Każdy, kto przyniesie do sklepu niepotrzebne bądź niesprawne duże lub małe AGD, elektronarzędzia, baterie, świetlówki czy telefony, otrzyma wrzosy.

WOLA
W niedzielę w klubokawiarni Jaś & Małgosia przy al. Jana Pawła II 57 odbędzie się spotkanie z Katarzyną Maciejko-Zielińską „Zdrowe słodkości”. „Spotkanie rozpocznie się prelekcją o zdrowych zamiennikach w kuchni. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, czym zastąpić niezdrowe tłuszcze i cukier w słodkich wypiekach. Goście przekonają się, że zdrowe odżywianie niekoniecznie oznacza rezygnację z deseru, a słodkości można jeść także na diecie! W dniu spotkania będzie można spróbować zdrowych słodkości przygotowanych na podstawie przepisów z książki. Zapraszamy na naturalnie słodkie fantazje!” – zachęcają organizatorzy. Katarzyna Maciejko-Zielińska – fotografka kulinarna i blogerka. Od pięciu lat z powodzeniem prowadzi blog Slodkiefantazje.pl, na którym dzieli się przepisami na smakowite słodkości. W kuchni kieruje się zasadą, że wspólne gotowanie i spożywanie posiłków zacieśnia więzi między ludźmi, a dzieciom gwarantuje ciepłe wspomnienia.

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę o godz. 14 w 7 Street – Bar & Grill przy ul. Świętokrzyskiej 30 odbędzie się konkurs w zespołowym jedzeniu czterokilogramowego burgera na czas. W dniu konkursu od godz. 9 każda drużyna wystawia swojego najlepszego zawodnika, który w imieniu drużyny musi zjeść w najszybszym czasie Classic Burgera 130 g. Sześć drużyn, których zawodnik uzyska najlepszy czas, wchodzi do finału – czyli siada do stołu z czterokilogramowym burgerem. Zgłoszeń dokonać można na adres: konkurs4kg@7street.pl, należy w nim podać: imiona i nazwiska wszystkich czterech zawodników i swój numer telefonu oraz nazwę drużyny). Wpisowe wynosi 14 zł (za całą drużynę łącznie – płatne w dniu konkursu.

DLA DZIECI

OCHOTA
W sobotę o godz. 10 w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” przy ul. Rokosowskiej 10 rozpocznie się całodzienna konferencja poświęcona rodzinie. Organizatorzy udowodnią, że rodzinę można porównać do prężnie działającej organizacji i efektywnie nią zarządzać. Spójna wizja i cele w połączeniu z miłością mogą dać wspaniałe efekty – o tym podczas wykładów opowiedzą zaproszeni prelegenci. Równolegle odbędą się Ochockie Warsztaty Twórcze dla dzieci. Udział w konferencji jest częściowo odpłatny. Koszt uczestnictwa w całym dniu wykładów wynosi 10 zł za osobę dorosłą. Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest uprzednie zarejestrowanie się na stronie: www.fundacja2b.pl. Udział dzieci w warsztatach jest bezpłatny. Rodzice mogą pozostawić dzieci pod opieką organizatorów i wysłuchać prelekcji.

WILANÓW
W sobotę w godz. 10–12 odbędzie się wydarzenie „Ekspedycja Morysin, cz. I – wyprawa zoologiczna do rezerwatu przyrody” dla dzieci w wieku 8–12 lat. „»Ekspedycja Morysin« wzywa małych i dużych na wyprawę zoologiczną. Będziemy tropić, szukać i obserwować – pod czujnym okiem przewodnika. Wyprawa jest realizowana w ramach programu Kultura Dostępna, zatem całkowicie bezpłatna” – zachęcają organizatorzy. Więcej.

WOLA
W sobotę o godz. 11 na BioBazarze przy ul. Żelaznej 51/53 odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci z Ciocią Łakocią – Moniką Węgrzyn. Jest ona dziennikarką od lat propagującą zdrowy styl życia. Współpracowała z magazynem „Moda na zdrowie”, a obecnie prowadzi dział kuchni w magazynach „Żyjmy dłużej” i „Superlinia”. Pisze też w magazynie dla rodziców „Gaga”. Temat zajęć to: „Entliczek pentliczek, czerwony stoliczek… Jabłuszko pod pierzynką ze zdrowej kruszonki, jabłuszko na patyku, sałatka z jabłuszkiem? Dla każdego coś jabłuszkowego. Będą jabłka na surowo i jabłka pieczone. A wszystkie pyszne, polskie, najlepsze”. Zapisy na stronie: www.zapisyzwalcznude.pl.

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę i niedzielę w godz. 10–16 w Centrum Nauki Kopernik odbywać się będzie Festiwal Nauki Małego Człowieka. Dlaczego mała moneta tonie, a ogromny statek przepływa oceany? Czy wir wodny można zamknąć w butelce? Dlaczego kontenerowce się nie przewracają? Podczas wspólnych eksperymentów poszukamy odpowiedzi na te pytania i odkryjemy towarzyszące nam na co dzień, (nie)zwykłe wodne tajemnice – zachęca CNK. Samodzielnie wykonamy modele żaglówek z przedmiotów codziennego użytku, zawiążemy węzły i poznamy budowę poduszkowców – dodaje.

Warszawski Serwis Prasowy
www.wsp.waw.pl

23 września 2016 09:13
[fbcomments]