0

Zaproszenia na weekend

Wyścigi - bomba w górze
Wyścigi – bomba w górze
fot. Marcin Banaszkiewicz
  • Jesionki wytrzepane i przewietrzone? W takim razie w weekend zakładamy i idziemy na miasto!

SOBOTA

OCHOTA |

Klerycy na boisku

17 listopada (sobota) o godz. 10:30
w OSiR Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37B odbędzie się IX Puchar Metropolity Warszawskiego – piłkarskie rozgrywki seminarzystów. „W sobotę 17 listopada w Warszawie na Ochocie odbędzie się IX edycja Pucharu Metropolity Warszawskiego, w tym roku rozgrywanego wyjątkowo w ramach Pucharu Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych. W turnieju weźmie udział 12 drużyn z całego kraju, by w duchu sportowej rywalizacji konkurować o Puchar Metropolity i Puchar Polski” – informuje archidiecezja.

MOKOTÓW

Spacer po Wyścigach

17 listopada (sobota) o godz. 11:00
przy kasach Toru Wyścigowego Służewiec rozpocznie się spacer śladami zabytków Niepodległej po Torze Wyścigów Konnych Służewiec – jednej z największych inwestycji w przedwojennej Polsce. Budowa toru wyścigów na Służewcu była jedną z największych inwestycji w przedwojennej Warszawie. Prace podjęte w 1925 roku zwieńczyło oddanie do użytku w czerwcu 1939 roku największego i najnowocześniejszego toru wyścigów konnych w Europie. Ostateczna wersja projektu powstała około 1937 roku. Architekci starali się zachować naturalne położenie toru, wykorzystując w tym celu dolinę Potoku Służewieckiego. Obok samej infrastruktury sportowej powstała tam kolonia dla pracowników, świetlica, czytelnia, a także magazyn owsa i siana. Tor wytyczono na osi północ–południe. Powstał na prostokącie o wymiarach 1000 na 500 metrów i sięgał aż do ulicy Puławskiej
opisują organizatorzy.
Wycieczka, którą poprowadzi varsavianista Adrian Sobieszczański, jest bezpłatna, ale z uwagi na to, że spacer odbędzie się w dzień wyścigów, konieczne będzie nabycie indywidualnie biletu wstępu w kasach Toru Wyścigów Konnych w cenie 5 zł.

ŚRÓDMIESCIE

Jazz na Zamku

17 listopada o godzinie 18:00,
w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego 
zabrzmi jazz! Muzeum Jazzu i Zamek Królewski zapraszają na muzyczny roller-coaster! Wystąpią zarówno legendarni twórcy jak i młode talenty, które już jutro sięgną gwiazd!
Występy sceniczne przeplatane będą konkursami, prezentacjami książek, filmów, wystaw oraz spotkaniami z ich autorami.

 

TARGÓWEK

Koncert w urzędzie

17 listopada (sobota) o godz. 16:00
w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek odbędzie się koncert z cyklu „Spotkania z muzyką klasyczną”. W programie koncertu znajdą się najbardziej znane walce takich kompozytorów, jak Piotr Czajkowski, Ilia Szatrow, Johann Strauss, Jacques Offenbach. Wystąpi trio fortepianowe w składzie: Klementyna Schweizer – skrzypce, Tatiana Przybylska-Karaszewska – wiolonczela, Ewa Drygieniec-Wiszniewska – fortepian.

WILANÓW

Festiwal warsztatów

17 listopada (sobota) w godz. 16:00 – 20:00
w filii CKW ALTO Wilanów przy al. Rzeczypospolitej 14 odbędzie się finał warsztatów „Niepodległa w kuchni, modzie i w tańcu”. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zgłoszenia:
e-mail: stowarzyszenie@shmp.pl, tel. 692 421 968 i 790 005 150.

NIEDZIELA

PRAGA PÓŁNOC

Chopin w Koneserze

18 listopada (niedziela) o godz. 18:00
Koncert rosyjskiego pianisty Ilyi Maximowa
Warszawskie niedzielne koncerty chopinowskie na sezon jesienny przenoszą się Pragę. Zaprasza Scena Konesera i Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Rewelacyjni artyści z całego świata, magiczna muzyka Fryderyka Chopina i jego listy czytane na żywo przez Dariusza Jakubowskiego. To smakowity kąsek, nie tylko dla koneserów muzyki klasycznej.

ŚRÓDMIEŚCIE

Tajemnice Teatru Wielkiego

18 listopada (niedziela) w godz. 13:15-14:30
w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej przy pl. Teatralnym 1 odbędzie się Spacer po Teatrze Wielkim z Janiną Korolewicz-Waydową. Nasz spacer z Janiną Korolewicz-Waydową, będący częścią projektu Warszawskie Teatrowisko, upamiętnia 11 listopada 1918 roku, kiedy podczas spektaklu, a była to „Halka” Stanisława Moniuszki trwał jeszcze ostrzał placu Teatralnego. Ówczesna dyrektor opery śpiewająca tego dnia partię Halki zdecydowała się wyprowadzić wszystkich widzów przez zaplecze sceniczne. My też udamy się wspólnie na scenę by zobaczyć jej zakamarki i zobaczymy miejsca, które udostępniła wtedy polskim żołnierzom w celu odparcia niemieckiego ataku
opsiują organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Zemsta na Politechnice

18 listopada (niedziela) o godz. 18:00
na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych przy ul. Koszykowej 75 w auli 107 odbędzie się „Zemsta – spektakl w Święto Politechniki Warszawskiej”. Spektakl „Zemsta” Teatru PW w nieco uwspółcześnionej, tropikalnej wersji podejmuje temat szeroko rozumianej „polskości” w kontekście aktualnym, znanym nam wszystkim z doświadczeń dnia codziennego. Wstęp wolny.

URSYNÓW

Dyktando

18 listopada (niedziela) o godz. 10:00
w sali sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Dereniowej 48 odbędzie się XIII Ursynowskie Dyktando. Uczestnicy zmierzą się po raz kolejny z tekstem, który przygotują prof. dr hab. Jerzy Bralczyk oraz doc. dr Grażyna Majkowska. Tradycyjnie w oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wysłuchają wykładu na temat języka polskiego oraz zapoznają się z zasadami pisowni trudnych słów użytych w dyktandzie.

Warszawski Serwis Prasowy i własne

16 listopada 2018 13:33
[fbcomments]