0

Zmiana rozkładów kolejowych na Mazowszu

Koleją przez Mazowsze
Koleją przez Mazowsze
fot. Koleje Mazowieckie

W czerwcu zmienia się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Zmiany dotyczą pociągów na 9 liniach.

Korekta rozkładu jazdy wejdzie w życie 10 czerwca 2018 r.
Jest ona związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 1 września 2018 r.

Pociągi będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy na dziewięciu liniach:

Linia nr R1

Warszawa – Skierniewice

Z uwagi na kontynuację remontu linii 447 organizacja ruchu będzie podobna do dotychczasowej. Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek, zastąpi je komunikacja autobusowa.

Linia nr R2

Warszawa – Łuków

W związku z remontem toru nr 23 na stacji Warszawa Wschodnia w dniach 10 – 30 czerwca wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów. Część z nich rozpoczynających lub kończących bieg
na stacji Warszawa Rembertów będzie odwołana. Pociąg nr 19808/9 relacji Warszawa Zachodnia (odj. 14:58) – Mińsk Mazowiecki (przyj. 15:53) nie będzie się zatrzymywać się na stacji Warszawa Rembertów.

Linia nr R3

Warszawa – Łowicz

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Część pociągów skończy bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz Główny będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto, w związku z remontami przejazdów, ruch pociągów w weekendy będzie prowadzony jednotorowo na szlakach: Błonie – Teresin, Teresin – Sochaczew i Sochaczew – Bednary.

Linia nr R6

Warszawa – Małkinia

Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą dotyczyły odcinka Łochów – Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Z uwagi na remont część pociągów Kolei Mazowieckich na tym odcinku zostanie odwołana, a wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową.

Ponadto do 13 sierpnia na odcinku Małkinia – Łochów w poniższych pociągach uruchamianych przez „PKP Intercity” S.A. honorowane będą ważne bilety KM:

  • nr 1424 „Ondraszek” relacji Białystok – Bielsko Biała Główna codziennie;
  • nr 6117 „Konopnicka” relacji Węgliniec – Białystok codziennie oprócz niedziel (7);
  • nr 6157 „Konopnicka” relacji Wrocław Główny – Białystok w niedziele (7);
  • nr 4125 „Ondraszek” relacji Bielsko Biała Główna – Białystok codziennie;
  • nr 1011 „Leśmian” relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie.

Wyżej wymienione pociągi IC będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.

Od 14 sierpnia zmieni się rozkład jazdy i część pociągów rozpoczynająca lub kończąca bieg na stacji Małkinia zacznie kursować w pełnej relacji bez komunikacji autobusowej.

Linia nr R7

Warszawa – Dęblin

Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii.

30 czerwca zostanie otwarty szlak  Pilawa – Garwolin i pociągi będą kursować do stacji Garwolin.

Od 2 lipca do 3 sierpnia z powodu kolejnego etapu budowy tunelu drogowego w Świdrze oraz z uwagi na konieczność włączenia nowego układu torowego części stacji Otwock nastąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Świder – Otwock. Za odwołane pociągi na tym odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Od strony Warszawy ruch pociągów będzie prowadzony po obu torach do przystanku osobowego Świder, natomiast od strony Pilawy pociągi dojadą do Otwocka.

Linia nr R9

Warszawa – Działdowo

W związku z modernizacją infrastruktury ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

Od 10 czerwca do 19 czerwca, w związku z naprawą przejazdu kolejowego w Pomiechówku, ruch pociągów na odcinku Modlin – Nasielsk będzie prowadzony wahadłowo po jednym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, wybrane pociągi nie zatrzymają się na odcinku Modlin – Nasielsk. Zastąpi je komunikacja autobusowa.

Linia nr R31

Sierpc – Kutno

W związku z pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej ruch pociągów na całej linii będzie wstrzymany do 30 czerwca. Za pociągi będzie kursować komunikacja autobusowa.

W dniach 24 lipca – 7 sierpnia na odcinku Sierpc – Płock wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów związane z modernizacją przejazdów kolejowych. W tym okresie będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R81

Dęblin – Radom

W dalszym ciągu będą występowały utrudnienia związane z modernizacją stacji Dęblin. Ruch pociągów na odcinku Dęblin – Zajezierze k. Dęblina zostanie wstrzymany do 9 sierpnia. Za odwołane pociągi na ww. odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R91

Nasielsk – Sierpc

W związku z modernizacją przejazdów kolejowych zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku:

  • Płońsk – Raciąż w terminie 6 – 11 lipca;
  • Raciąż – Sierpc w terminie 12 – 23 lipca.

Za odwołane pociągi na ww. odcinkach zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej Kolei Mazowieckich.

Koleje Mazowieckie

22 maja 2018 18:33

Komentarze