0

Żonkilowe święto na Bielanach

Żonkilowe święto na Bielanach
Żonkilowe święto – na Bielanach
fot. mat. prasowy

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Jesienią młodzież szkolna wraz z władzami samorządowymi sadzi, w centralnych miejscach miast, tysiące cebulek żonkili, które wiosną pięknie zakwitają.

Pola Nadziei są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los ciężko chorego człowieka.

Pola Nadziei w Warszawie

Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej  w tym rok po raz pierwszy rozpoczął żonkilową kampanię na Bielanach w Warszawie.

Kampanii patronują:

  • Renata Kaznowska – wiceprezydent Warszawy
  • Grzegorz Pietruczuk – burmistrz Bielan.

Do akcji zaprosiliśmy śpiewających i lubianych artystów, Zarząd Transportu Miejskiego, Zarząd Zielni i przede wszystkim  dzieci i młodzieży z bielańskich szkół (nr 214, nr 133, nr 187, nr 80, nr 289, nr 53).

Celem akcji jest finansowanie naszego Hospicjum, edukacja społeczeństwa polegająca na uwrażliwianiu i przybliżaniu problemów ludzi dotkniętych bólem choroby nowotworowej, zainteresowanie akcją samorządów, szkół, mediów i wszystkich ludzi dobrej woli.

Naszą kampanie rozpoczął koncert Edyty Geppert, który odbył się 25 września.

13.11.2018 roku dzieci ze szkoły podstawowej nr 133 wraz z władzami samorządowymi i Zarządem Zieleni  posadziły, na trawniku przy ulicy Żeromskiego vis a vis Bielańskiego Ratusza, 11 500 cebulek żonkili, które właśnie teraz cudownie kwitną i są nie tylko ozdobą naszego miasta, ale również przypominają mieszkańcom o podopiecznych naszego i innych hospicjów.

Zapraszamy Państwa na żonkilowe święto na Bielanach, które przybliży mieszkańcom Warszawy problematykę hospicjów.

  • Wtorek 16.04.19
  • godz. 13.00
  • ul. Żeromskiego
  • vis a vis Ratusza Bielańskiego
13 kwietnia 2019 17:44

Komentarze