0

Mistrzostwa barmanów

Wesoła barmanka foto Miranda Thiago - Pexels
Wesoła barmanka
fot. Miranda Thiago (Pexels)

15 barmanów 1 XII w ”Syrenim śpiewie” będzie walczyć o mistrzowski tytuł i 15000 zł nagrody.

W czasie finałowego pojedynku sprawdzona zostanie ogólna wiedza z zakresu barmaństwa, wyłoniony najlepszy „sensoryk” podczas testu zmysłów.

Barmani zaprezentują także opracowane wcześniej kompozycje tematyczne, które oceni Jury w osobach z branży:

  • Przemek Bocian – Przewodniczący Jury
  • Patryk Kowalski – przedstawiciel producenta komponentów
  • Janusz Lemiesz – przedstawiciel producenta komponentów
  • Tomek Małek – mistrz flair, wielokrotny zwycięzca i juror konkursów, obecnie odpowiedzialny między innymi za największy warszawski food hall w Fabryce Norblina
  • Hubert Karsz – kreator stołecznej kultury jedzenia i picia, współtwórca Grupy Warszawa, do której należy między innymi lokal Syreni Śpiew.

Piętnastka finalistów, która stanie do ostatecznej rozgrywki, została wyłoniona na podstawie punktów zgromadzonych na etapie eliminacyjnym konkursu, który rozpoczął się w sierpniu.

Po cyklu szkoleń przeprowadzonych przez Przemka Bociana w 10 największych miastach w całej Polsce uczestnicy w czasie ostatnich trzech miesięcy sukcesywnie prezentowali popisowe kreacje koktajlowe z wykorzystaniem toniku sponsora. Do zadań konkursowych należało między innymi przygotowanie twistu na Espresso Tonic czy Gin & Tonic oraz opracowanie koktajlu inspirowanego światem seriali. Wysiłki barmanów można było śledzić przede wszystkim w mediach społecznościowych, gdzie publikowali swoje propozycje.

Miksologicznej rywalizacji towarzyszyła także ta międzybarowa.
Zaangażowano bary i punkty gastronomiczne na terenie całej Polski do kreatywnego współzawodnictwa – premiowano takie aktywności jak sprzedaż, wprowadzenie  autorskich koktajli i mocktaili z wykorzystaniem tonicu sponsora do menu, zorganizowanie imprezy tematycznej z okazji 50. Urodzin sponsora, czy obecność w mediach społecznościowych.

Coolturka Pub to lubelski lokal, który uzyskał najwyższe noty.
Podczas finałowego spotkania będzie miało miejsce oficjalne wręczenie nagrody, którą jest wyjazd dla pracowników lokalu do koktajlowej stolicy Europy, Londynu.

Finał mistrzostw odbędzie się w środę 1 grudnia w warszawskim barze Syreni Śpiew, zlokalizowanym na terenie Centrum Praskiego Koneser.

Po części oficjalnej zarezerwowanej dla finalistów i zaproszonych gości planowane jest na wieczór otwarte after party dla całej branży gastronomicznej.

29 listopada 2021 14:19
[fbcomments]