0

Sterta pluszaków dla dzieciaków

Przytulanki dla dzieci z CZD
Przytulanki dla dzieci z CZD
fot. UD Ursynów

Do Centrum Zdrowia Dziecka trafiło 300 pluszowych przytulanek z Ursynowa dzięki akcji ”Pomóż się przytulić”.

Celem było zebranie pluszowych zabawek dla dzieci po zabiegach operacyjnych. W ten sposób darczyńcy i organizatorzy chcą przyczynić się do złagodzenia stresu związany z pobytem w szpitalu.

Mieszkańcy Ursynowa przekazali około 250 maskotek, a 50 misiów Ursynków ofiarowały władze Dzielnicy.

Dziś Burmistrz Robert Kempa wraz z inicjatorką tego przedsięwzięcia Anną Ojer przekazał zebrane maskotki do CZD, niedługo trafią do małych pacjentów.

Robert Kempa, burmistrz Ursynowa

Dziś przekazałem Dyrekcji Centrum Zdrowia Dziecka prawie 300 prezentów dla najmłodszych pacjentów tego wyjątkowego w skali kraju instytutu, który co roku przywraca zdrowie najmłodszym pacjentom z całej Polski. Dziękuję mieszkańcom, którzy jak zwykle nie zawiedli i aktywnie włączyli się do akcji,  przynosząc pluszaki do Urzędu. Ursynowianie po raz kolejny pomogli pokazując wielkie serce.

Pamiątkowe zdjęcie z przekazania przytulanek dla dzieci z CZD
Pamiątkowe zdjęcie – z przekazania przytulanek dla dzieci z CZD
fot. UD Ursynów

O akcji

Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest pani Anna Ojer, która w uznaniu za swoją działalność społeczną w 2018 została wybrana Warszawianką Roku. Pani Anna założyła społeczność  SOS Mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD (Centrum Zdrowia Dziecka), której członkowie zajmują się pomocą dla rodziców dzieci przebywających w CZD – m.in. dostarczają koce, środki czystości, ubrania, a także organizują noclegi, robią zakupy, piorą i prasują.

Podziękowanie dyrektora CZD za przytulanki z Ursynowa dla dzieci z CZD
Podziękowanie dyrektora CZD – za przytulanki z Ursynowa dla dzieci z CZD
fot. UD Ursynów

Ursynów pomaga po raz kolejny

To kolejna tego typu inicjatywa na Ursynowie.
Urząd Dzielnicy Ursynów zrealizował akcję  #PrzytulMiś, polegającą na zbiórce maskotek – misiów, które były ofiarowywane każdemu pokrzywdzonemu w wypadku dziecku, podczas pomocy udzielanej przez zespoły ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie. W wyniku akcji do dzieci do dzieci trafiło ponad tysiąc pluszaków! Po uruchomieniu Szpitala Południowego, Urząd planuje kolejne podobne zbiórki.

UD Ursynów

24 października 2019 15:37