0

Festiwal Rock na Bagnie 2017

Festiwal Rock na Bagnie
Rock na Bagnie – Festiwal
fot. RnB

Dopiero co się skończył a już niedługo zaczyna się ponownie. Dla miłośników muzyki rockowej i punka jest to wyjątkowe święto.

W tym roku ponownie mamy niewymowną przyjemność i satysfakcję patronować i partnerować medialnie goniądzkim poszukiwaniom rockowej i punkowej doskonałości czyli Festiwalowi Rock na Bagnie.

Jacek Żędzian, twórca i serce RnB jeszcze nie zdążył odpocząć po poprzedniej edycji a tu już trzeba było zakasać rękawy, zrobić zapas kawy i rozpędzać się do kolejnej edycji.

Zdobywający coraz większy szacunek i uznanie festiwal przygarnęło, w swe pielesze i udostępnia swą plażę, miasto o wdzięcznej nazwie Goniądz. Także w tym roku z całego kraju zjadą się radośni ludzie, dla których Rock na Bagnie stał się od pewnego czasu obowiązkowym celem letnich wypadów. Koneserzy niezależnej, oraz undergroundowej muzyce rockowej wiedzą, że tu posmakują co najlepsze, i że atrakcji nie zabraknie.

Równolegle do ciężkiej pracy Jacka Żędziana i ekipy z Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, która jest organizatorem festiwalu, w Warszawie i Białymstoku odbywają się eliminacje (w Warszawie – Grunt to Bunt Fest, którego organizatorem jest Radio Bunt; w Białymstoku organizuje  Hary Pub), których zadaniem jest wyłonienie zespołów otwierających dni Festiwalu Rock na Bagnie.

W zeszłym roku koncerty eliminacyjne odbywały się w Ośrodku Kultury na Ochocie, w tym roku w klubie Znośna Lekkość Bytu na Pradze Płd. (LINK)

Kto zagra?

Na goniądzkiej scenie 30 czerwca i 1 lipca 2017 pojawią się:

30 czerwca 2017

 1. 13:00- 13.30
  Laureat Grunt to Bunt Fest (Warszawa)
 2. 13:30-14.10
  BRACIA I SIOSTRY SSBRACIA I SIOSTRY SS
  Zespół przyjedzie z Białegostoku
 3. 14:10-14.50
  TRIPIS
  TRIPIS
  Zespół przyjedzie z Krakowa.
  Działają od 1998. Grają surowy hardcore punk, starając się dobrze brzmieć i solidnie to wykonać. Wykrzykują teksty z nadzieją na czyjąś refleksję. Grają głośno.
 4. 15:50-15.30
  HEADLESS BABIES
  HEADLESS BABIES
  Warszawska kapela
  , złożona ze starych, zaprawionych w bojach dewiantów. Zebrali się wiosną 2012, lubią psychobilly, a jako, że ostatnio coraz trudniej ze słuchaniem takiej muzy na żywo -sami postanowili zacząć grać. Chłopaki starają się łączyć psychobillowe szaleństwo z punk rockową agresją, pokazując też, że pamiętają o korzeniach tych gatunków osadzonych w rockabilly i country i że ta mieszanka stylów może świetnie do siebie pasować. W ich muzyce widać jak na dłoni inspiracje takimi klasykami jak The Quakes, Demented are go czy Batmobile, starają się jednocześnie by było szybciej, ostrzej i jeszcze dalej od normalności. Coś zarówno dla fanów ostrej jazdy w stylu Motorhead, szaleństwa Dead Kennedys, czy tańczenia w rytm Jerry’ego Lee Lewisa.
 5. 15:30-16.10
  TESTER GIER
  TESTER GIER
  Zespół ze Śląska grający techniczny Punk Rock.
  Jak piszą o sobie:
  Gramy METAL dla PIENIĘDZY.
  NIE JESTEŚMY Z SOSNOWCA.
  Nie gramy na juwenaliach!

 6. 16:10-16.50
  RUMORRUMOR
  Zespół rodem z Dębicy.
  Piszą o sobie:
  Narodziny RUMOR-u datuje się na jesień ’92. To, co tworzymy, to wypadkowa naszych różnych zainteresowań muzycznych – od punk do metalu z uwzględnieniem łagodniejszych klimatów i eksperymentów. Staramy się nie trzymać żadnych ramek gatunkowych.
 7. 16:50-17.30
  SPIRIT OF 84
  SPIRIT OF 84Zespół z Warszawy.
  To hardcore-punkowy zespół, powstały w 2003 r. jako kontynuacja zespołu Żółte Słoniki. Gra muzykę osadzoną w polskim punku lat 80-tych z elementami innych gatunków i przekazem społeczno-politycznym.
 8. 17:30-18.20
  PODWÓRKOWI CHULIGANI
  PODWÓRKOWI CHULIGANI
  Muzycy przyjadą na Bagno z Płocka.
  Zespół powstał tam w 1997 roku. Grają Punk-ska.
 9. 18:20-19.00
  DUSSELDORF
  DUSSELDORF
  Muzycy pochodzą ze Śląska a ich miastem są Katowice.
  Grają EBM, aggrepo, new wave, awangarda, EBMbient, Schwarz Pop
  Zainteresowania mają wszechstronne z naciskiem na muzykę, architekturę, fotografię, sztukę, film, naturę…
  Historia:
  Zespół powstał w 1989 roku w Katowicach. Pierwsze próby odbywały się tradycyjnie w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych, gdzie dwójka założycieli (wokalista Adam Białoń i klawiszowiec Adam Radecki obaj ex-NOWY HORYZONT) urządziła skromne studio i zajęła się dźwiękowymi eksperymentami w stylu wczesnego Kraftwerk, Cabaret Voltaire czy Front 242. Jedynymi instrumentami były wtedy: syntezator Mooga, automat perkusyjny, taśma magnetofonowa, mikrofony i przetworniki elektroakustyczne w stylu phaser czy flanger. Początkowo chodziło o „zrobienie” nietuzinkowego materiału do nadchodzącego FMR Jarocin’89 (tam nastąpił debiut sceniczny) potem jednak pojawiły sie pomysły realizacji happeningów o charakterze typowo industrialnym, realizowanych w obiektach przemysłowych, gdzie oprócz głosu i wygłaszanych manifestów dominować miała muzyka maszyn „wygrywana” na żywo i w 100% pochodzenia akustycznego, (tj. przekładnie, koła i inne mechanizmy wydające dźwięki). Niestety, odbyła się tylko jedna taka impreza – „Uleczmy maszyny”, zagrana w hali maszyn starej drukarni w październiku 1989 roku. Po występie na FMR Jarocin’89 duet sporo występował w całej Polsce, używając dość oryginalnego jak na owe czasy instrumentarium: głos, moog, taśma i wspierając się od czasu do czasu samplerowym akompaniamentem Dariusza Krzywańskiego ze szczecińskiego Kafla. Oprócz koncertów, grupa publikowała ulotki, eksperymentowała z fotografią i nagrywała sporo muzyki studyjnej stopniowo odchodząc od pierwotnych założeń prymitywnego, spontanicznego industrialnego rytmu i brzmienia.
  Wraz z pojawieniem się MIDI muzyka grupy stawała się mniej autentyczna, bardziej konceptualna a teksty traciły na autentyczności. Ta sytuacja doprowadziła do rozłamu w grupie na przełomie 1991/92 roku miejsce Adama Białonia zajął Marcin Jasiński. Jego wokal o zdecydowanie rockowym charakterze a także zaangażowane teksty zmieniły oblicze Dusseldorfu na bardziej dojrzałe i konsekwentne, podążające jednak w strone nieuniknonej komercji.
  Utwory komponowane w kultowym zestawie Atari/Steinberg były bardziej uporządkowane, poprawnie brzmieniowo i aranżacyjnie a do tego nagrane na całkiem przyzwoitym sprzęcie. Niestety utraciła na tym strona „koncertowa” grupy – zrezygnowano z analogowego grania na żywo na rzecz gotowych podkładów pod wokal Marcina. Tak zaczeła się powolna agonia Dusseldorfu jako kapeli o ambicjach koncertowych. Ostatecznie w połowie 1993 roku zespół zakończył działalność. Dwaj założyciele kontynuowali potem swoje kariery w zespołach: Nowy Horyzont (Białoń) i VSI (Radecki). 01.05.2014 wznowienie działalności zespołu. W planie koncerty i wydawnictwo płytowe, muzyka krzyku i udział w nowych projektach takich jak muzyka bunkrów i ścieżka dźwiękowa dla górnośląskich zabytków. Od listopada zespół współpracuje podczas koncertów z Mirosławem Matyasikiem (CH DISTRICT).
 10. 19:00-19.40
  BACHOR
  BACHOR
  Zespół z Giżycka z domieszką Wyszkowa
  A może już odwrotnie?
  Grają Street Punk / Rock & Roll
  Piszą o sobie:
  Utworzony w 1999 roku w Giżycku.
  Nie osiągnął żadnych komercyjnych sukcesów, cieszy się zła reputacją, ma na swoim koncie dwa albumy „BO SIĘ BAWIĆ TRZEBA UMIEĆ” [2006] i „ULICA BYŁA DOMEM” [2012]. 
  Zespół aktywnie koncertuje w całej Polsce, wystąpił również w Czechach, Rosji, Słowacji, Litwie.
  Proste gitarowe riffy, melodyjne solówki i refreny, tematy poruszane w tekstach to przeważnie zabawa, przemoc, alkohol, miejski zgiełk charakterystyczne dla tego gatunku muzyki.
  Bachor gromadzi coraz większą grupę fanów, ich teksty wykorzystywane są na oprawach stadionowych a młode zespoły coverują ich utwory grając je na swoich pierwszych koncertach.
 11. 19:40-20.20
  DEAD INFECTIONDEAD INFECTION
  Zespół pochodzi z Białegostoku.
  Założony został w 1990 roku. Gra Grindcore i Death Metal. To druga polska metalowa grupa, która wydała płytę poza granicami naszego kraju, a ich drugi krążek jest znaczącym krokiem w rozwoju nurtu goregrind. Koncertowali w wielu krajach europejskich a także w USA, Ameryce Płd., Meksyku i Japonii.
 12. 20:20-21.50
  ARMIA
  ARMIA
  Zespół założony został w Warszawie
  (pierwszy koncert w Hybrydach w 1985 r.)
  Z Wikipedii:
  Armia stworzona przez Roberta Brylewskiego, jednego z prekursorów polskiej sceny reggae i punk oraz Tomasza Budzyńskiego, owianego sławą gwiazdy festiwalu w Jarocinie, szybko zdobyła uznanie w środowisku punkowym. Wymieniana jest jako jedna z głównych grup muzycznych tego nurtu lat 80. obok Dezertera, Brygady Kryzys, Izraela, Siekiery czy KSU, a także szerzej ujmowanej sceny rocka alternatywnego, obok T.Love czy Kultu. Szczyt popularności osiągnęła na początku lat 90., po czym nastąpił jej spadek. Mimo to również późniejsze opisy podkreślają, że zespół jest jednym z najoryginalniejszych zespołów polskiej sceny alternatywnej. Zmiany stylistyczne powodowały kontrowersje wśród fanów, poczynając od roku 1987, kiedy w zespole pojawił się waltornista, Brylewski zaczął wprowadzać elementy psychodeliczne do gry gitary, a w repertuarze zaczęły się pojawiać utwory o bardziej skomplikowanej strukturze. Również stosunkowo wcześnie pojawiły się zarzuty radykalnych środowisk punkowych o komercyjną postawę. Wzmocniło się to po zdobyciu szerokiej popularności także poza środowiskiem punkowym w czasach Legendy, na co nałożyła się niechęć części anarchistycznego i jednocześnie radykalnie ateistycznego środowiska wobec mistycznego przekazu zespołu. Podobnie było po zmianie stylistycznej związanej z płytą Triodante, znacznie odmiennej od poprzednich, a pogłębiało się wraz z bardziej jednoznacznymi deklaracjami religijnymi. Z kolei w środowiskach kościelnych muzyka Armii jako odbiegająca stylistycznie od typowej muzyki chrześcijańskiej często również spotyka się z nieufnością. Kolejnym przełomem było odejście od tekstów pełnych wizji do tekstów bardziej osobistych, w klimacie realizmu magicznego na płycie Droga, co zbiegło się ze złagodzeniem muzyki w stronę piosenkową i kolejnymi zmianami wizerunkowymi.Mimo sceptycznego podejścia muzyków Armii do pojęcia rock chrześcijański, Armia uważana jest za prekursora i jednego z najważniejszych jego przedstawicieli w Polsce. Wiąże się to z krytyką ze strony przeciwników tego nurtu zarówno ze strony części środowisk religijnych wiążących muzykę rockową z satanizmem, jak i ze strony środowisk antykościelnych. Czasem Armia przedstawiana jest w tym kontekście w sposób karykaturalny jako przykład wstecznictwa.
 13. 21:50-23.00
  LAO CHE
  Lao Che
  Kapela pochodzi z Płocka.
  Zespól powstał w 1999 roku.
  Lao Che ma na swoim koncie sześć wydanych albumów (pięć studyjnych i jeden koncertowy), dwa dvd koncertowe i kilkaset zagranych koncertów w kraju i poza jego granicami.
 14. 23:00-00.00
  SEXBOMBA
  SEXBOMBA
  Rodzinnym miastem zespołu jest Legionowo.
  Zespół SEXBOMBA gra polską muzykę rockandrollową nieprzerwanie, od 1986 r. Powstał z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rock&rollem. Debiutował na Festiwalu jarocińskim w 1986 r. Muzyka SEXBOMBY to kombinacja punk rocka i rockandrolla w różnych proporcjach. Do tej pory SEXBOMBA nagrała 10 płyt.
  W historii zespołu pojawił się wątek popowy i filmowy jednak powrócił on do ostrego brzmienia i tak będzie się prezentował na Bagnie.
 15. 00:00 – 01.00
  SEDES
  SEDES
  Muzycy pochodzą z Wrocławia.
  Rok 1980 rok, Wrocłąw, dzielnica Krzyki. kiedy to Młody, Kucharz, Kajtek i Kufel założyli punk rockowy zespół SEDES. Zespół został zauważony dopiero przez oficjalne państwowe radio jak i przez publiczność po występach na wrocławskim „Muzycznym starcie” w 1981 i 1982 roku . Ale dorobił się statusu numer 1 na Dolnym Śląsku. Potwierdzenie przynależności Sedesu do ścisłej czołówki polskiego punk rocka nastąpiło w Jarocinie w 1983 i 1984 roku. W 1985 roku zespół rozleciał się.
  W 1991 roku Młody reaktywował Sedes w nowym składzie i w ciągu dwóch lat zrobił furorę wśród młodej punkowej publiczności. Nagrali „Wszyscy pokutujemy” i „K….jego mać”, „Sraka proptaka” a także objeżdżali wszystkie większe festiwale i koncerty halowe.W 1996 wyhamowali z koncertami ale w 1997 nagrali płytę „Delirium”.
  W 21 wieku nagrali płytę „Lekcja historii”.
  Dziś Młody, Rudy, Wojtek nadal wspólnie grają mocne uderzenie.

1 lipca 2017

 1. 13.00-13.30
  Laureat eliminacji w Hary Pub (Białystok)
 2. 13.30-14.10
  LONG WAY TO GO
  LONG WAY TO GO
  Na Bagno przyjadą z Opola.
  To grupa wyrosła z powstałej w 2010 roku opolsko-wrocławskiej kapeli „Betonowa chmura”. Od pewnego czasu zawiązała się w Opolu forma preferująca punk hardcorowy. W 2016 roku własnym sumptem wydali płytę „Long way to go” a na niej 7 utworów z polskimi tekstami. (źródło deadpress)/
 3. 14.10-14.50
  LONDYN 70
  LONDYN 70
  Miastem rodzinnym zespołu jest Hajnówka.
  Gatunek muzyki jaki grają to punkrock robotniczy.
  Zespół powstał w 1991 roku i działał prężnie na podlaskiej scenie do roku 1998 kiedy to zawiesił działalność. Jak sama nazwa wskazuje kapela mocno inspiruje się wydarzeniami oraz dokonaniami kapel działających w UK na przestrzeni lat 70 oraz późniejszych. Kapela reaktywowała się w połowie 2012 roku. W tym samym roku zespół debiutował na FMR Rockowisko Hajnówka gdzie zdobył nagrodę publiczności. Od tego momentu zespół zagrał około 100 koncertów, grając w całej Polsce oraz suportując bezpośrednio takie zespoły jak Farben Lehre, The Analogs, Kryzys & Robert Brylewski, TZN Xenna, Sztywny Pal Azji, Moskwa. Obecnie muzycy pracują nad materiałem na debiutancką płytę.
 4. 14.50-15.30
  72DR
  72DR
  Miastami rodzinnymi zespołu są trochę Grodzisk Mazowiecki, a trochę Warszawa.
  Zespół nazywa się 72 Desperate Rebels a muzyka jaką uprawia to hardcore punk metal. W 2014 wydali płytę (EPkę) p.t. Ostrowskie. Jest tam 5 numerów z tekstami w większości własnymi zespole. Na EPce są dwa kawałki, O1 i O2, z fragmentem wierszy lekko zapomnianej poetki międzywojnia Bronisławy Ostrowskiej (stąd nazwa EPki). W 2015 roku zespół wydał LP o pod tytułem Moment.
 5. 15.30-16.10
  CZTERY KILO OBYWATELA
  CZTERY KILO OBYWATELA
  Zespół pochodzi z Żurawicy i Przemyśla.
  Działalność rozpoczął 4 czerwca 2013 roku.
  O sobie:
  Cztery kilo Obywatela tworzą: sadownik, listonosz, urzędas, elektryk, sprzedawca samochodów, urzędas 2 i sprzedawca 2. Przekrój społeczny tam i na zad. Ów przekrój daje więc zespołowi swoistą legitymację do poruszania tematyki, o której mowa na płytach. Siedmiu czerstwych, swojskich, wyluzowanych chłopa, miksujących swoje indywidualne upodobania w jedną całość, która finalnie przybiera postać albumów 4KO. Jeden wspólny mianownik to SKA i punk rock urozmaicone raz po raz domieszkami reggae i innymi. Sprawna sekcja dęta, smaczki z użyciem sampli z filmów czasów minionych, sporo ruchu na scenie, żwawa kapela. Na żywo całkiem sympatyczna ekipa kolesi, którzy świetnie się bawią, lubią zjeść, wypić i pogadać o efekcie cieplarnianym, lub galopującej inflacji. Bez biadolenia i nadęcia. Uczestnicy i laureaci kilku przeglądów i festiwali w kraju i za granicą. Między innymi: Cieszanów Rock Festiwal, Chełmstock Festiwal, Fortmissia Festival (UA), Dębica Dębicy Fest, Movie Cities Festival, RZEPA (nagroda publiczności). Pojawili się również w mediach lokalnych i ogólnopolskich, choćby przechodząc z powodzeniem casting główny 2 edycji programu Must Be the Music. Przekroczyli już 200 zagranych koncertów w Polsce, ale i na Słowacji i Ukrainie. W dorobku debiut płytowy w składzie Joke Ferajna – XXI wiek, i pierwszy longplay 4KO – Witaj w nowej starej Polsce. Sprawdzeni do kotleta, na juwenaliach, sołeckiej potańcówce i festiwalu punkowym. 
 6. 16.10-16.50
  BŁĘKITNY NOSOROŻEC
  BŁĘKITNY NOSOROŻEC
  To drugi zespół z Hajnówki.
  Pierwszym na liście jest Londyn 70.
  Zespół BŁĘKITNY NOSOROŻEC powstał na początku lat 90. XX w. Pierwszym znaczącym sukcesem była nagroda publiczności na festiwalu w Kielcach w 1993 roku. Zespół wydął kasetę i nasilił działalność koncertową. Błękitny Nosorożec po raz pierwszy wystąpił w TV w programie ekologicznym „Śmietnik”.Na wiosnę 1995 roku wydana zostaje EPka z sześcioma utworam a latem teledysk „Jak chorągiewka”. W lipcu 1997 r sesja nagraniowa grupy w „RSC-Studio” w Rzeszowie Efektem czego wydano własnym sumptem kasetę pt. „Jak długo”- 13 utworów. Po nagraniu, z przyczyn osobistych „Nosorożca” opuszcza basista , Grupa dużo koncertuje. Między innymi prezentuje się przed kilkudziesięciotysięczną publicznością ” Przystanku Woodstock ’98”. Latem 1999 r. zostaje zrealizowany teledysk pt. „Jak długo”, a jesienią „B.N.” nagrywa materiał na kolejną kasetę, tym razem w studio „Hertz”. Ukazuje się ona w wydawnictwie „OSA” pt. „Piosenki”. Następne 2 lata to kolejne koncerty. Zespół rejestruje w zaprzyjaźnionym studio 3 nowe utwory, które wydaje na promocyjnym krążku jako zapowiedź nowej płyty. Zespół nagrywa teledysk do jednego z tych utworów -„Dziennik”. Emitowany jest on w kilku muzycznych stacjach TV. Grupa nadal koncertuje. W 2011 r. w plebiscycie Kuriera Porannego „Hajnowianin roku 2010” hajnowski zespół otrzymał nagrodę specjalną za całokształt dotychczasowej działalności.
  W tym samym roku w lipcu zespół wydaje swoją następną płytę pt. „Barykady”, która otrzymała wiele pozytywnych recenzji. Do tytułowego utworu został zrealizowany teledysk.
 7. 16.50-17.35
  THE CORPSE
  THE CORPSE
  Zespół The Corpse powstał w lutym 1985 w Kolumnie (dzielnica Łasku).
  To jedna z pierwszych kapel hardcore w Polsce.
  Wiosną 1985 „The Corpse” zagrał swój pierwszy koncert na pabianickim „Rock Masters”. W prawie niezmienionym składzie zespół grał do 1989 roku. Do tego czasu zagrał kilkadziesiąt większych i mniejszych koncertów w całej Polsce m.in. na festiwalu Jarocin 1988 na małej scenie i rok później na dużej scenie Jarocin 1989. W nieco zmienionym składzie zespół grał do 1991 roku, po czym zawiesił działalność.
  „The Corpse” wznowił działalność na początku 1993 jako kwintet, a później kwartet. Grupa grała nieprzerwanie do 1995 roku, po czym znów zawiesiła działalność. Po dłuższej przerwie, w 2010 roku, zespół wznowił działalność i nagrywa oraz koncertuje do dnia dzisiejszego.
 8. 17.35-18.20
  PO PROSTU
  PO PROSTU
  Na Bagno przyjadą z Trójmiasta.
  Ta grupa punkrockowa, pochodząca z Gdańska, założona została w 1985 przez byłych muzyków zespołów DDT i Deadlock. Zespół grał m.in. na festiwalu w Jarocinie w roku 1986, na festiwalu Poza Kontrolą ’86 i w ramach Nowej Sceny na przełomie lat 1986-1987. Zespół jest zaliczany do kręgu Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Jeden z niewielu zespołów na polskiej niezależnej scenie, grający nieprzerwanie od polowy lat 80-tych i to w prawie niezmienionym składzie. (Wikipedia).
  Od początku gra szybkiego, melodyjnego punka o charakterystycznym brzmieniu (sami nazywają swą muzykę „Krystalicznym Punk Rockiem”). Jednak tym, co ich zdecydowanie wyróżnia są teksty tworzone przez ekscentrycznego wokalistę grupy – Szczepana Szpradę – pierwszego w Polsce posiadacza irokeza w poprzek głowy (tak zwana fryzura na lwa) i punkowej skóry z napisem „KOMBI”. Szczepan to przede wszystkim autor charakterystycznych dadaistyczno – durnych tekstów. Mają one formę językowych eksperymentów z gramatyką i słowotwórstwem; są komentarzem codziennego życia mieszkańców miasta. Trudno chyba o bardziej kliniczny przykład punka ‘77 w polskim wykonaniu. (AlternatywnaPolska.pl).
 9. 18.20-19.05
  DZIECIUKI
  DZIECIUKI
  Przyjadą na Bagno z Białorusi, z miasta Grodno.
  Zespół powstał 10 kwietnia 2012 roku.
  Śpiewa wyłącznie w języku białoruskim. Tematyką ich utworów jest historia Białorusi. Połowa zespołu to historycy. Dzianis Żyhawiec, piszący teksty, ukończył ekonomię i Wydział Historyczny Uniwersytetu im. Janki Kupały w Grodnie. Ten sam fakultet skończył lider zespołu Aleś Dzianisau.
  Białoruski portal muzyczny tuzin.fm przyznał zespołowi w 2014 r. tytuł Bohaterów Roku.
 10. 19.05.20.00
  WAŃKA WSTAŃKA AND THE LUDOJADES
  WAŃKA WSTAŃKA & THE LUDOJADES
  Zespół pochodzi z Rzeszowa.
  Powstał z inicjatywy Krzysztofa „Bufeta” Bary (wokal) i Piotra „Mizernego” Liszcza (gitara, wokal), muzyków grających wcześniej w zespole 1984. W 1987 zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie, gdzie jednym z hitów stał się „Leżajski full” wykonywany na melodię „El cóndor pasa”, który bił rekordy popularności także w Rozgłośni Harcerskiej. Zapis koncertu w Jarocinie rozprowadzany był na kasetach pt. In Concert Live In Jarocin ’87. W latach 1987-1988 zespół dużo koncertował i w 1988 powstał materiał na pierwsze oficjalne wydawnictwo grupy – kasetę pt. „Na żywca”, której reedycja ukazała się w 1993.
  W latach 1988-1991 zespół zawiesił działalność i wznowił ją w nieco innym składzie. Nagrany został materiał na kasetę pt. „Rzeszowski full” i płytę „Popelina”, gdzie gościnnie wystąpiła też Justyna Steczkowska. Zespół występował sporadycznie do 1996, kiedy to znów zawiesił działalność do 1999. Po reaktywacji zespół nagrywa materiał na nową, nigdy nie wydaną płytę pt. „Zbrodnia przeciw komercji” oraz ukazują się zremiksowane utwory z „Popeliny”. W 1999 zespół ponownie zawiesza działalność, a część członków zespołu z zakłada formację V.A.M.P. (Virtual Analogue Music Production), która po roku rozpada się po nagraniu mini albumu pt. „Dark boogie”.
  W lutym 2006 roku, MIZERNY zaczyna ponownie pracować z Leszkiem LASZLO Dobrzańskim (perkusistą grupy MODELN – pierwszego zespołu BUFETA i MIZERNEGO, który później przerodził się w 1984), podejmując kolejną próbę reaktywacji zespołu. Oprócz wspomnianej dwójki i oczywiście BUFETA do zespołu dołącza na basie Jacek FAJA Bartosiewicz i w takim składzie zespół działa do maja 2006 roku, kiedy to z powodu nagłego wyjazdu Jacka do Anglii, następuje kolejna zmiana. Zespół po raz pierwszy w swojej historii doczekał się basistki. Znana wcześniej z chórków wokalistka Barbara EKKE Mikulska zastąpiła FAJĘ. W czerwcu 2007 r. ukazuje się nowa płyta „Rzeczniepospolita”. W roku 2011 i 2012 BUFET z zespołem zaangażował się w pomoc i organizację koncertów charytatywnych „Help Maciek” dla ciężko chorego przyjaciela Macieja Miernika.
 11. 20.00-20.50
  PRAWDA
  PRAWDA
  Zespół pochodzi z Wrocławia.
  Ta punk rockowa grupa założona została w 1994 roku przez Melona i Skutera. Zespół powstał jako kontynuacja działalności zespołu Zwłoki, a jego członkowie mają za sobą uczestnictwo w takich kapelach jak Hurt, Mechaniczna Pomarańcza, Stage of Unity, Powerocks, Holden Avenue czy Dust Blow.
  Muzycy zawiesili działalność w 2009 roku by reaktywować go w 2016.
  Dziś w zespole grają Melon, Załęs. Larsu, Majkel i Wujek.
 12. 20.50-22.05
  FARBEN LEHRE
  FARBEN LEHRE
  Zespół pochodzi z Płocka.
  Grają punky i reggae
  FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku.
  Od tamtego czasu ukazało się 11 płyt studyjnych i pięć dvd.
  Od wielu lat zespół dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wystąpił, m.in. czternastokrotnie na festiwalu w Jarocinie (laureat 1990).
  Od 1994 roku zespół był pomysłodawcą oraz jednym z wykonawców wiosennej, trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt dużych klubów w całej Polsce. 11 września 2012 roku zespół opublikował studyjny album zatytułowany „Achtung 2012”, zarejestrowany w warszawskim studio Serakos. Z kolei w połowie grudnia 2013 światło dzienne ujrzała płyta „Projekt PUNK”, będąca zbiorem 20 klasyków z kręgu polskiego punk-rock’a. Swoje trzydziestolecie istnienia w 2016 grupa obchodziła serią jubileuszowych koncertów, a we wrześniu 2016 ukazał się trzypłytowy album „Trzy dekady” (2cd +dvd), na którym głównym akcentem był krążek, zawierający materiał akustyczny…
  Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory: „Kolory” „Anioły i demony”, „Helikoptery”, „Handel” „Egoiści”, „Nierealne ogniska”, „Matura”, „Rozkołysanka”, „Judasz”, „Terrorystan”, „Pogodna”, „Spodnie z GS-u” „Corrida”, „Erato”, „Ferajna”, „Achtung 2012”, „Zapamiętaj” czy „Kolory”…

 13. 22.05-23.15
  SZTYWNY PAL AZJI
  SZTYWNY PAL AZJI
  Na Bagno przyjadą z Chrzanowa.
  Sztywny Pal Azji to zespół rockowy, któy został założony w 1986 roku w Chrzanowie z inicjatywy Jarosława Kisińskiego (gitarzysta i kompozytor przebojów zespołu) i Leszka Nowaka – wokalistę. Dał sie poznać podczas Festiwalu w Jarocinie w 1986, zyskując wielu zwolenników za swoją mieszankę punk rocka, reggae i pop. Zespół występował także w Jarocinie w 1987, 1988 i 1989 roku, a jego debiutancki album to krążek z 1987 zatytułowany „Europa i Azja” (Europa i Azja).
  Lata 1986-88 okazały się szczytem popularności Sztywnego Pala Azji i zarazem artystycznej formy muzyków. W 1992 roku ukazał się album „Emocje” jakiś czas później „Dewiacje na wakacje”.
  W roku 2000 muzycy Szpala znów weszli do studia, z zamiarem nagrania kilku utworów w wersji demo. Ostatecznie nagrali jednak nową płytę „Szpal”. Na albumie znalazło się m.in. instrumentalne tango, znane z filmu „Sara”, a także „Piosenka dla B.”, poświęcona pamięci lidera Chłopców z Placu Broni, Bogdana Łyszkiewicza, który zginął w wypadku samochodowym.
  W ciągu kolejnego ćwierćwiecza zespół – którego skład znacząco ewoluował – wydał siedem płyt. 1 maja 2014 roku przebój „Wieża radości, wieża samotności” uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki.
 14. 23.15-00.00
  PLEBANIA
  PLEBANIA
  Miastem rodzinnym zespołu jest Hel.
  Plebania to zespół grający muzykę będącą połączeniem punka, reggae i muzyki Indian. Zespół został założony w 1991. Muzycy pochodzą z połączonych sił zespołów Rosporek i Strefa Zagrożenia, które istniały do momentu powstania Plebanii.
  Do tej pory zespół nagrał 5 płyt.
 15. 00:00-01.00
  BOOZE AND GLORY
  Booze & Glory
  Na Bagno przyjadą z Londynu.
  Booze&Glory to zespół Street Punk zalożony w Londynie w 2009 roku.
  Na swoim koncie ma 3 albumy, kilka splitow i kolekcje singli.
  Booze&Glory grali koncerty na 4 kontynentach – w calej Europie, w połnocnej i południowej Ameryce i w Azji. Zespół pojawił się na punkowych festiwalach jak Rebellion Festival w UK, With Full Force w Niemczech czy Punk Rock Bowling w Las Vegas i Black N Blue Bowl w Nowym Yorku i wielu innych. Ma na swoim koncie 6 teledysków, z których pierwszy osiągnął ponad 6.000.000 odsłon w serwisie You Tube.
  Przełomowym momentem dla Booze&Glory było zaproszenie od Rancid z okazji ich 20-lecia na scenie. W tym samym roku pojawił się split z innym zespołem Larsa Frederiksena – Old Firm Casuals.
  Warto też wspomnieć o znajomości z Kazikiem i jego KULTem, który nagrał cover Booze&Glory na ich najnowsza płytę. Zespoły zagrały wspólny koncert w Londynie, po którym numer Leave The Kids Alone na stale wpisał się w repertuar Kultu.
  W 2016 roku Booze&Glory podpisał kontrakt z legendarną wytwornią Burning Heart Records (Turbonegro, The Hives, Refused) i aktualnie kończy prace nad czwartą płytą, która ukaże się w marcu 2017 roku. Płyta będzie też dostępna w dzięki Lou&Rocked Boys.
  Obecnie w zespole grają: Marek (Polska), Liam (Irlandia), Bubbles (Grecja), i Pelle (Wlochy).
  (źródło: lourockedboys.pl)

Nie bądź frajer nie przepłacaj!

Tylko do końca lutego zakup karnetu możliwy jest w promocyjnej cenie 45 zł.
Później będzie już tylko drożej.
Karnety do nabycia są w sieci sprzedaży TICKETPRO oraz KUP BILECIK.

 • 55 zł – od 1 marca
 • 60 zł – od 1 czerwca
 • 70 zł – w dniu imprezy

Można oczywiście nabyć Karnet Kolekcjonera, w którego cenie (70 zł) jest pole namiotowe i certyfikacja Łosia.

A za noclegiem warto już teraz się rozglądać, bo w zeszłym roku na 3 tygodnie przed imprezą sytuacja lokalowa była tragiczna!

Już dziś
zapraszamy do Goniądza!

Rock na Bagnie, Wikipedia, Facebook, Lourockedboys, DeadPress

5 lutego 2017 22:15