0

Koronawirus przesuwa

GREGORIAN przenoszą się
GREGORIAN – przenoszą się
fot. Mat. Organizatora

Na naszym portalu zapowiadamy dużo imprez. Roman Soroczyński informuje o zmianach terminów niektórych z nich.

Na naszym portalu zapowiadamy dużo imprez. Teraz pora na zmiany terminów niektórych spośród nich. Powód jest prozaiczny, ale istotny: stan epidemiczny w Polsce. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo widzów – zgodnie z zaleceniami władz sanitarno-epidemiologicznych i nadzwyczajnymi środkami bezpieczeństwa podejmowanymi przez władze publiczne w związku z pandemią jednostki chorobowej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 – organizatorzy przesuwają terminy najbliższych wydarzeń artystycznych.

Gregorian i mnisie stroje
Gregorian – i mnisie stroje
fot. Materiał Organizatora

W marcu miał do Polski przyjechać słynny Chór GREGORIAN. Trasa obejmowała koncerty w Warszawie (19 marca 2020 r.), Krakowie (20 marca), Zabrzu (21 marca) i Gdańsku (22 marca). Organizator – działająca pod marką MAKROCONCERT – firma High Note Events ogłosił, że powyższe koncerty odbędą się w grudniu bieżącego roku. O dokładnych datach poszczególnych koncertów zostaniemy poinformowani w przyszłym tygodniu.

Z kolei Agencja Prestige MJM postanowiła przenieść na inny termin najbliższy koncert Orcheston. Wydarzenie, które miało się odbyć 18 marca w ICE Kraków Congress Centre, zostaje zaplanowane na niedzielę, w tym samym miejscu.

Nick Sinkler jeden z uczestników Orchestronu
Nick Sinkler – jeden z uczestników Orchestronu
fot. Materiał Organizatora

Podobne informacje napływają z Klubu Politechniki Warszawskiej STODOŁA. Dotyczą one między innymi koncertów zespołu LAO CHE. I tak koncert planowany na 20 marca został przeniesiony na 26 czerwca, z 21 marca na 27 czerwca i z 22 marca na 28 czerwca 2020 roku.

Lao Che na podwórku
Lao Che – na podwórku

Według zapewnień organizatorów wszystkie zakupione dotychczas bilety wstępu zachowują swoją ważność i będą obowiązywały w nowych terminach. Dodatkowo STODOŁA informuje, że ewentualnych zwrotów wejściówek będzie można dokonywać w miejscach ich zakupu, o czym klienci zostaną poinformowani w najbliższym czasie również drogą mejlową.

Tymczasem – zgodnie z zaleceniami właściwych  służb sanitarnych i organów administracyjnych – organizatorzy zachęcają do spędzenia najbliższych tygodni w swoich domach, by cieszyć się obecnością najbliższych. Nasz portal przyłącza się do tych apeli i obiecuje, że postara się informować P.T. Czytelników o wszelkich zmianach.

17 marca 2020 18:48