0

Malowany ptak, Chicuarotes, Vivarium

Balon – reż. Tseden Pema
fot. Mat. prasowe

Najpopularniejsza sekcja Warszawskiego Festiwalu Filmowego została uzupełniona o niezwykle ciekawe tytuły.

Organizatorzy WFF:

Uzupełniamy sekcję „Pokazy specjalne” między innymi o kontrowersyjną adaptację bestsellerowej powieści Jerzego Kosińskiego ze Stellanem Skarsgårdem, Harveyem Keitelem i Udo Kierem („Malowany ptak”), o film w reżyserii Gaela Garcíi Bernala („Chicuarotes”) pokazywany premierowo na festiwalu w Cannes, o tytuły z Mią Wasikowską, Jesse Eisenbergiem i Imogen Poots w rolach głównych. Ale to nie wszystko – nasza najbardziej gwiazdorska sekcja jest już kompletna.

  • Atlantyda, reż. Valentyn Vassanovich, Ukraina 2019

Dystopijna wizja terenów Donbasu, który po wojnie z Rosją jest jałową pustynią. Były żołnierz, walcząc ze stresem pourazowym, bierze udział w ekshumacjach i szuka sił, by żyć dalej.

  • Balon, reż. Tseden Pema, Chiny 2019

Miłość, śmierć, reinkarnacja i owce ; wiele, wiele owiec. Spektakularnie piękna, magiczna, pełna ciepłego humoru historia, w której wierzenia buddyjskie zderzają się z rzeczywistością współczesnego społeczeństwa.

  • Burmistrz Rione Sanità, reż. Mario Martone, Włochy 2019

Don Antonio jest młody i energiczny. W neapolitańskiej dzielnicy Rione Sanit nazywają go „Burmistrzem”. Ci, którzy są dobrzy, idą do Nieba. Ci, którzy nie, idą do Don Antonio. Dramat kryminalny oparty na sztuce Eduardo De Filippo.

  • Chicuarotes, reż. Gael García Bernal, Meksyk 2019

Wciągająca historia zdesperowanych młodych ludzi gotowych zrobić wszystko, by odmienić swój los. Film w reżyserii Gaela Garcia Bernala miał premierę na tegorocznym festiwalu w Cannes.

  • Diabeł między nogami, reż. Arturo Ripstein, Meksyk, Hiszpania 2019

Niezwykle odważna, szczera i tragikomiczna opowieść o tym, jak aktywne umysły, gorące serca i płonące pożądanie negocjują z kaprysami starych, schorowanych ciał. Najnowsze dzieło legendarnego meksykańskiego duetu reżyser — scenarzystka, Arturo Ripstein i Paz Alicia Garcíadiego.

  • Głos, reż. Ognjen Sviličić, Chorwacja, Macedonia, Serbia 2019

15-letni Goran żyje w społeczności, w której wszyscy słyszą Boga, tylko nie on. Czy to możliwe, że nawet jeśli nie wierzysz w Boga, to może ci on pomóc kiedy jesteś w potrzebie?

  • Judy i Punch, reż. Mirrah Foulkes, Australia 2019

Feministyczna reinterpretacja ikonicznego brytyjskiego przedstawienia lalkowego wystawianego od blisko 400 lat, w którym Punch okłada kijem swoją żonę Judy. Pełna czarnego humoru historia zemsty kobiet, w której Monty Python spotyka „Czarownice z Salem” i „Kill Billa” z Mią Wasikowską w roli głównej.

  • Łaknienie, reż. Carlo Mirabella-Davis, Stany Zjednoczone, Francja

Pozornie idealne życie idealnej żony idealnego męża zmienia się, kiedy po zajściu w ciążę kobieta zaczyna zjadać szklane kulki, pinezki, baterie… Nieprzewidywalna mieszanka thrillera i satyry, która stawia pytania dotyczące patriarchalnej kontroli kobiecego ciała. Nagroda dla najlepszej aktorki na tegorocznym Tribeca Film Festival.

  • Malowany ptak, reż. Václav Marhoul, Czechy, Słowacja, Ukraina 2019

Dramatyczna historia sześcioletniego żydowskiego chłopca w czasie II wojny światowej, który doświadcza niewyobrażalnego okrucieństwa ze strony mieszkańców anonimowej wsi gdzieś w Europie Wschodniej. Ekranizacja bestsellerowej powieści Jerzego Kosińskiego. W obsadzie m.in. Stellan Skarsgård, Harvey Keitel, Udo Kier.

  • Marianne i Leonard: słowa miłości, reż. Nick Broomfield, Wielka Brytania 2019

Piękna i dramatyczna historia miłosna Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen rozgrywająca się na greckiej wyspie w latach 60.

  • Pająk, reż. Andrés Wood, Chile, Argentyna, Brazylia 2019

Trójka przyjaciół z radykalnej prawicowej bojówki na początku lat 70. w Chile popełnia zbrodnię, która zmienia historię kraju. Dziś dwoje z nich, to szanowani obywatele. Trzeci grozi ujawnieniem wspólnej przeszłości. Mroczny thriller polityczny o nienasyconej ambicji i żądzy władzy.

  • Straszne dni, reż. Yamim Noraim, Yaron Zilberman, Izrael 2019

Psychologiczny thriller o studencie prawa, który staje się niebezpiecznym ekstremistą. Portret zabójcy politycznego próbującego zabić demokrację oraz spojrzenie na rozdarte społeczeństwa będące na krawędzi wojny domowej.

  • Szkolne życie, reż. Grand Corps Malade, Mehdi Idir, Francja 2019

Komediodramat o problemach edukacji i determinizmu społecznego na przykładzie codziennego życia szkoły w Saint Denis, na obrzeżach Paryża.

  • Wiwarium, reż. Lorcan Finnegan, Irlandia, Belgia 2019

Młoda para zamieszkuje swój pierwszy „perfekcyjny dom rodzinny”. Osiedle identycznych, pustych domów jest jak labirynt. Nie da się go opuścić. Błyskotliwy, minimalistyczny thriller science fiction z klimatem z „Czarnego lustra” i „Strefy mroku”. W rolach głównych Imogen Poots i Jesse Eisenberg.

26 września 2019 17:51
[fbcomments]