0

Nocny Kochanek odwiedzi Torwar

Nocny Kochanek - członkowie zespołu
Nocny Kochanek - – członkowie zespołu
fot. Wacław Szacyło

Pod tą nazwą wystąpili w grudniu 2015 roku w Klubie Proxima – tym razem w roli gwiazdy wieczoru. I tak jest do tej pory. Od dłuższego czasu są znani z wyprzedanych koncertów nawet pół roku przed występami. Hasło „sold out” pojawia się na ich plakatach już tak często, że często pojawiają się pytania, co to za support Przez kilka lat grania zaliczyli już największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce, ale nie wstydzą się i lubią wracać też do tych najmniejszych.

Nocny Kochanek i groźne miny
Nocny Kochanek – i groźne miny
fot. materiał prasowy

W 2015 roku ukazała się pierwsza płyta studyjna Nocnego Kochanka o tajemniczym tytule Hewi Metal. Metalowa brać podzieliła się na kochających Kochanka i na tych, dla których żarty z metalu – to żenada i przesada. Dzięki tej drugiej opinii powstał przekorny utwór tytułowy wydanej w styczniu 2017 roku drugiej płyty Nocnego Kochanka: Zdrajcy Metalu. Życie zespołu po premierze albumu zamieniło się w pasmo sukcesów. To stali bywalcy Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce, gdzie wyprzedzają bez problemu Metallikę, czy rankingu Turbo Top Antyradia i kilkudziesięciu innych zestawień mediów muzycznych.

Po roku intensywnej promocji albumu – bez wsparcia dużej wytwórni i wielkich stacji radiowych – Zdrajcy Metalu otrzymali status złotej płyty. Występ na Pol’and’Rock Festiwal 2018 w Kostrzynie nad Odrą zgromadził rekordową liczbę publiczności.

13 grudnia 2019 11:52