0

Kompleks sportowy dla ”Hoffmanowej”

Dziedziniec LO im. Hoffmanowej - tu powstanie kompleks sportowy
Dziedziniec LO im. Hoffmanowej – tu powstanie kompleks sportowy
fot. UD Śródmieście

Ruszają prace nad kompleksem sportowym dla IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie.

Obiekt o pow. ponad 2000 m2 znacznie poprawi warunki, w których uczniowie uprawiają sport.

Choć szkoła dysponuje salą gimnastyczną, to jest ona zbyt mała jak na potrzeby placówki. Zajęcia odbywają się zatem na dworze oraz w klasach prowizorycznie zaadaptowanych na potrzeby lekcji wychowania fizycznego. Problem przybrał na sile, gdy do szkolnych murów zawitali uczniowie z kumulacji roczników.

Aleksander Ferens, burmistrz Śródmieścia:

O budowę kompleksu od lat zabiegali uczniowie oraz ich rodzice. Brak sali na tyle utrudnia prowadzenie zajęć W-F oraz treningów sekcji sportowych, że decyzję o budowie kompleksu podjęliśmy pomimo poważnych problemów finansowych, z którymi zmagać się będzie m.st. Warszawa przez rządowe reformy. Słuchamy naszych mieszkańców i spełniamy obietnice. Pierwszy mecz na nowej hali już za dwa lata.

Podpisanie umowy na budowę kompleksu odbyło się 2 września br. Jego część główną stanowić będzie hala oferująca boiska do koszykówki oraz piłki ręcznej. Dodatkowo obiekt pomieści siłownię, salę dedykowaną treningom szkolnych drużyn, szatnie oraz pokoje trenerskie.

Paweł Martofel, zastępca burmistrza Śródmieścia:

Warto zauważyć, że na dachu budynku zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, która pozwoli na zmniejszenie poboru energii elektrycznej z sieci. Jest to bezpośrednia realizacja polityki budowania miasta przyjaznego nie tylko mieszkańcom, ale również klimatowi, przyjętej przez władze Warszawy.

Łączna wartość inwestycji to 17 mln zł.
Jej ukończenie planowane jest na listopad 2021 r.
Prace realizowane są przez Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Remonty i adaptacje

W samym Śródmieściu wakacyjnymi zmianami objętych zostało 49 placówek. Na poprawę ich stanu dzielnica przeznaczyła ponad 14,5 mln zł. Wśród zrealizowanych prac znalazły się zarówno drobne naprawy, jak i kompleksowe modernizacje. Nowa instalacja elektryczna i teletechniczna w SP nr 41 przy ul. Drewnianej 8, remont instalacji centralnego ogrzewania w II LO przy ul. Myśliwieckiej 6, remont szatni w SP nr 210 przy ul. Karmelickiej 13, modernizacja kuchni w przedszkolach nr 1 (ul. Grzybowska 12/14a) oraz nr 35 (ul. Górskiego 1), nowy plac zabaw przy Przedszkolu nr 2 (ul. Orla 11) – to tylko przykłady licznych prac realizowanych w Śródmieściu.

8 września 2019 11:57