0

7. Międzynarodowy Turniej Piłkarski „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”

Turniej o Puchar Małego Powstańca
Turniej o Puchar Małego Powstańca

Obchodom 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego towarzyszy, tradycyjny już, Międzynarodowy Turniej Piłkarski „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”.

W zawodach, które potrwają od 31 lipca do 2 sierpnia, biorą udział krajowe i zagraniczne drużyny piłkarskie złożone z 10-latków. Jest to już siódma edycja zawodów.

Jerzy Piekarzewski, założyciel Fundacji na rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, która organizuje zawody, podkreśla:

To jest turniej zorganizowany dla upamiętnienia dzieci, które walczyły w powstaniu i oddały życie za swoją stolicę, które nie miały szczęścia cieszyć się swoim dzieciństwem

Jerzy Engel, współorganizator imprezy, na konferencji prasowej poprzedzającej zawody komentował:

Faworytami zwykle są zespoły z Niemiec i z Ukrainy. Oni rzeczywiście grają bardzo dobrze, ale od czasu do czasu bywa, że i zespoły nasze, warszawskie też pokażą dobry futbol. Jeśli chodzi o futbol dziecięcy, to trudno cokolwiek przewidywać.

Turniej odbywa się w dniach 31 lipca 2 sierpnia na terenie ośrodka „Konwiktorska” Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” przy ulicy Konwiktorskiej 6 (stadion Polonii). W tegorocznej edycji weźmie udział 10 drużyn z Polski, Niemiec, Ukrainy i Anglii.

Nasz kraj reprezentują zespoły z Warszawy i okolic:

  • MUKS Kosa Konstancin,
  • PKS Radość,
  • KS Ursus, KS
  • Milan Milanówek
  • oraz dwa zespoły Polonii Warszawa.

Rywale zagraniczni to:

  • Fortuna Duesseldorf (Niemcy),
  • FK Lwów (Ukraina),
  • Karpaty Lwów (Ukraina) i
  • 303 Polish Soccer Club Northampton (Anglia).

Zawody będą toczyły się w grupach systemem każdy z każdym, o ostatecznej kolejności zadecydują gry w systemie pucharowym. Zwycięzca turnieju zostanie wyłoniony w meczu finałowym, który odbędzie się w sobotę 2 sierpnia o godzinie 11.00. Obrońcą Pucharu Pamięci Małego Powstańca jest Fortuna Duesseldorf.

Dodatkową atrakcją będzie Piknik Powstańczy, który rozpocznie się w piątek 1 sierpnia o godzinie 17.30 na dziedzińcu stadionu Polonii. Na dzieci i gości będzie czekała żołnierska grochówka, gorąca kiełbasa z rożna oraz wiele atrakcji sportowych. Przed rozpoczęciem pikniku, o godz. 17.00 uczestnicy turnieju złożą kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca na Podwalu.

Uroczystość rozpoczęcia zawodów odbyła się w czwartek 31 lipca o godz. 9.00. Rozgrywki czwartkowe trwały od godz. 10.00 do 14.30. W piątek 1 sierpnia mecze odbędą się w godz. 9.00 – 13.30.
Wstęp wolny.

Organizatorem imprezy jest Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, współorganizatorami są Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej oraz Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”. Projekt współfinansuje Urząd m.st. Warszawy.

Honorowym patronem turnieju jest prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zobacz program: LINK

Okolicznościowa koszulka - prezentuje Prezes Jerzy Piekarzewski. z prawej Jerzy Engel, z lewej Tomasz Płochocki Koordynator Turnieju.
Okolicznościowa koszulka – prezentuje Prezes Jerzy Piekarzewski. z prawej Jerzy Engel, z lewej Tomasz Płochocki Koordynator Turnieju.
fot. MPawlik
31 lipca 2014 17:37