0

Hutnik wygrywa w Serocku

Hutnik Warszawa

Hutnik Warszawa wygrał na wyjeździe z Sokołem Serock 3:1, w meczu 22. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla warszawskiego zespołu, który już w 4. minucie objął prowadzenie. Bartłomiej Gołasiewicz wygrał przebitkę w polu karnym i odegrał do Łukasza Szali, który precyzyjnym strzałem z 10 metrów zdobył bramkę. W 29. minucie Igor Zuchora odebrał piłkę obrońcy i oddał uderzenie sprzed pola karnego, jednak skutecznie interweniował bramkarz. Pięć minut później z dystansu strzelił Bartosz Osoliński, lecz również golkiper gospodarzy obronił to uderzenie. W 42. minucie po składnej akcji strzał z pola karnego oddał Karol Cimochowski, ale znów na posterunku był bramkarz Sokoła. W pierwszej połowie „Hutnicy” kontrolowali wydarzenia na boisku i stwarzali sobie okazje, natomiast gospodarze zagrażali głównie po stałych fragmentach gry.

Po zmianie stron Sokół zaczął częściej grać na połowie Hutnika, przez co druga połowa była bardziej wyrównana. Kilka minut po wznowieniu gry kontuzji doznał Gołasiewicz, który podczas walki o piłkę upadł i zwichnął bark. Napastnika Hutnika czeka co najmniej dwa tygodnie przerwy. Efektem lepszej gry gospodarzy było wyrównanie w 57. minucie. Rywale przejęli futbolówkę na środku boiska i zakończyli akcję strzałem z pola karnego. W 82. minucie obrońca gospodarzy potknął się i w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Damian Pracki, który trafił do siatki, ale sędzia uznał, że zawodnik „Dumy Bielan” faulował. Minutę później „Hutnicy” znów objęli prowadzenie. Jakub Polniak w polu karnym odebrał piłkę obrońcy i podał do Pawła Tarnowskiego, który strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. W doliczonym czasie gry zespół Bartłomieja Walewskiego ustalił rezultat na 3:1. Bartosz Drożdżal wyprowadził akcję z własnej połowy, podał na bok do Tarnowskiego, który zagrał wzdłuż linii bramkowej do niepilnowanego Daniela Ostaszewskiego. Pomocnik Hutnika z bliska umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Za tydzień, w sobotę, o godzinie 11, Hutnik podejmować będzie Marcovię Marki.