0

SKRA przyjmuje Master Pharm z Łodzi

SKRA Warszawa - Master Pharm Łódź
SKRA Warszawa - Master Pharm Łódź
fot. SKRA

Najbardziej utytułowana drużyna rugby ostatnich lat przyjeżdża zagrać ze SKRĄ, której zawodnicy pragną zwycięstwa.

Budowlani Rugby SA (tak naprawdę nazywa się klub z Łodzi) czyli grający pod tytularną nazwą sponsora Master Pharm klub z Łodzi, zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z 18 punktami po czterech meczach.

SKRA Warszawa znajduje się w stanie stanie średnio-lekko-półciężkim zajmując 6 miejsce w tabeli (na 9 drużyn) po 3 meczach, w tym jednej wygranej i 2 porażkach uzbierała punktów 6.

Skrzaki na pewno bardzo chcieliby sprawić niespodziankę swoim kibicom, na swoim boisku, i zlać skórę łodziakom. Jednak będzie to zapewne trudne. Drużyna z Łodzi, jak to farmaceuci, tanio skóry nie odda.

A może SKRA powinna inspiracji do meczu poszukać w swej nazwie?
Kiedy klub powstał nazwa SKRA oznaczała Sportowy Klub Robotniczo-Akademicki (dr. Robert Gawkowski, relacja ze spotkania, 24:10 min filmu, [LINK]).
Trzeba może sięgnąć do historii, i by ograć Budowlanych połączyć tradycje ciężkiego robotniczego wysiłku z naukowym podejściem do planowania projektu technicznego rozgrywki i psychologicznego rozpoznania przeciwnika.  Ponieważ w walce o Mistrzostwo Polski liczy się każdy punkt, aktualny lider tabeli na pewno będzie zmotywowany do walki, jednak być może zbyt pewny zwycięstwa?  Zobaczymy w sobotę.

Motywacja zawodników SKRY też będzie duża, a własna ziemia pod stopami i swoi kibice na trybunach, dodają siły i energii do  walki o punkty dla Warszawy.

SKRA Warszawa vs Master Pharm Łódż

  • sobota, 5 X 2019, o godzinie 14:00
  • stadion przy ul. Wawelskiej 5
  • wstęp wolny
3 października 2019 07:06