0

Suzuki Puchar Polski: Anwil Włocławek z trofeum

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń

Koszykarze Anwilu Włocławek zdobyli Puchar Polski po zwycięstwie w finale turnieju w Warszawie nad Polskim Cukrem Toruń 103:96 (28:28, 26:19, 21:24, 28:25) . To czwarty sukces włocławskiego zespołu w tych rozgrywkach.

Po wyrównanym początku spotkania, to Anwil chciał pokazać swoje przewagi. Dzięki trafieniom Chrisa Dowe’a oraz Ricky’ego Ledo uciekał nawet na siedem punktów. Damian Kulig pokazywał klasę w defensywie, co poprawiało grę torunian. Po chwili podkoszowy dodał również akcje w ataku, a to pozwoliło jego ekipie na zdobycie prowadzenia. Ostatecznie po 10 minutach i trafieniu Chase’a Simona był remis – po 28.

Drugą kwartę zespół trenera Igora Milicicia rozpoczął od małej serii 6:0, a późniejsze trafienie Michała Sokołowskiego oznaczało już nawet 10 punktów przewagi. Polski Cukier tak łatwo się nie poddaje, a straty zmniejszali Aleksander Perka oraz Keith Hornsby. Rolands Freimanis ustawił jednak wynik po pierwszej połowie na 54:47.

Shawn Jones na początku trzeciej kwarty był bardzo aktywny, a dzięki niemu mistrzowie Energa Basket Ligi spokojnie utrzymywali przewagę. Sytuację starali się zmieniać Karol Gruszecki oraz Keith Hornsby, ale ich akcje utrzymywały tylko torunian w grze, nie wpływały znacząco na wynik. Dopiero po późniejszej trójce tego pierwszego zbliżyli się na zaledwie trzy punkty. Po 30 minutach było 75:71.

W kolejnej części meczu Polski Cukier potrafił zmniejszyć straty jeszcze bardziej – nawet na dwa punkty. Po chwili akcje Chrisa Wrighta najpierw dawały remis, a następnie prowadzenie! Sytuacja zmieniała się jednak bardzo często, a kibice oglądali wielkie widowisko. W końcówce znowu ważne akcje kończył Jones i to Anwil wygrał 103:96! Po Suzuki Puchar Polski sięgnął tym samym po 13 latach przerwy!