0

Szabla „małego rycerza” w rękach szermierza z Korei BONGIL GU. Gratulacje

drugi dzień zmagań
Szabla Wołodyjowskiego – niestety nie udało się naszym (TYM RAZEM!) odebrać szabli pana Michała.. pojechała do Korei.

Ostatni weekend obfitował w imprezy sportowe. Mimo, że skupieni byliśmy na starcie naszej załogi w 50 rajdzie Monte Calvaria nie mogliśmy przeoczyć 60 edycji Pucharu Świata „O szablę Wołodyjowskiego”.

Szabla Wołodyjowskiego – Puchar

Udało nam się prześledzić trzydniowe zmagania w których brało udział ponad 200 zawodników! Niestety nie udało się polskim szablistom. TYM RAZEM!

Arena Ursynów
Szermierka – eliminacje

Szablę „małego rycerza” zabrał do domu Bongil Gu.

aula Politechniki Warszawskiej
Koreańczyk w finale – w drodze po Szablę Wołodyjowskiego

W finale Koreańczyk pokonał Rumuna Tiberiu Dolniceanu 15:8. Na trzecim stopniu podium stanęli Luca Curatoli (Włochy) i Aron Szilagyi (Węgry).

Puchar Świata "O Szablę Wołodyjowskiego"
Puchar Świata "O Szablę Wołodyjowskiego" – Polska ekipa

Najlepszy z Polaków, Adam Skrodzki ukończył zawody na 32. miejscu. Startowało aż 203 szermierzy!

Puchar Świata "O Szablę Wołodyjowskiego" – bolesna kontuzja

Drużynowo Polacy zajęli 16. miejsce-Mikołaj Grzegorek, Jakub Ociński i Marcin Koniusz zawody zaczęli od pokonania Kanadyjczyków 45:36. W drugim meczu (o awans do najlepszej 8) biało-czerwoni przegrali z Koreańczykami 30:45. W tabeli 9-16 Polacy zanotowali kolejno trzy porażki: z Węgrami 26:45, z Belgami 29:45 i z Amerykanami 38:45.

W stolicy Polski najlepsi byli Francuzi, którzy w finale wygrali 45:43 z Koreą Południową. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie.

Imprezę patronatem objął Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski.

goście i oficjele
Szabla Wołodyjowskiego – pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Zawody odbywały się na Arenie Ursynów oraz auli Politechniki Warszawskiej.

Szabla Wołodyjowskiego – fantastyczne miejsce dla sportu czyli aula Politechniki Warszawskiej

Poniżej nieco zdjęć w fotorelacjach ze zmagań tegorocznej edycji pucharu. Od eliminacji okiem Roberta Skumiała po finał drużynowy Jakuba Jastrzębskiego

Za pomoc i wsparcie techniczne dziękujemy: PROCLUB Wypożyczalnia

26 lutego 2015 00:02