0

Szpital Narodowy znika

Stadion Narodowy z lotu ptaka od strony al. ks. Józefa Poniatowskiego. Fot. Arne Müseler (Wikipedia)
Stadion Narodowy – z lotu ptaka od strony al. ks. Józefa Poniatowskiego.
fot. Arne Müseler (Wikipedia)

Szpital Narodowy kończy działalność na Stadionie Narodowym i powrócą wydarzenia stadionowe.

Jak informuje Michał Proszowski, rzecznik prasowy Stadionu PGE Narodowego, Szpital Narodowy przechodzi obecnie w fazę wstrzymania działalności. Oznacza to, że w ostatnich dniach maja nie będzie już przyjmował pacjentów i zacznie być wygaszany.

Instalacja wytwarzająca tlen na płycie głównej stadionu zostanie zdemontowana i  zmagazynowana. Dotychczasowa przestrzeń Szpitala zostanie zabezpieczona i  przygotowana do ewentualnego ponownego uruchomienia w przyszłości.

Włodzimierz Dola, Prezes Zarządu spółki PL.2012+:

Dzisiaj, gdy szpital zrealizował swoją misję, jesteśmy w stanie wyłączyć te przestrzenie z użytkowania i zabezpieczyć je na wypadek wystąpienia czwartej fali pandemii. Na stadionie zostanie cała infrastruktura szpitalna, a działanie placówki będziemy w stanie przywrócić w zaledwie kilkadziesiąt godzin, jeżeli pojawi się taka potrzeba .

Dzięki temu PGE Narodowy wróci do normalnego funkcjonowania, znowu będziemy mogli organizować wydarzenia całostadionowe, spotkania biznesowe, a na promenadzie otaczającej stadion zagoszczą sporty miejskie

O wydarzeniach, które są obecnie przygotowywane na PGE Narodowym, spółka PL.2012+ będzie informowała niezwłocznie po wstrzymaniu działalności Szpitala Narodowego.

 

19 maja 2021 14:36

Komentarze