0

Zwycięstwo w wielkim stylu

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel

Duży sukces podopiecznych Stephane’a Antigi! W meczu jedenastej kolejki PlusLigi ONICO Warszawa wygrało na Torwarze z Jastrzębskim Węglem 3:0.

MVP spotkania z brązowym medalistą poprzednich rozgrywek wybrany został Bartosz Kwolek.

Przed meczem spodziewaliśmy się dużych emocji – obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, mają w składach reprezentantów kraju i medalowe ambicje w obecnych rozgrywkach. Sytuacja kadrowa w obu ekipach była dobra, zatem trenerzy desygnowali do gry podstawowe składy. Trener Antiga w drużynie ONICO zdecydował się na taki sam wyjściowy skład, jak w ostatnim meczu w Zawierciu – na boisku zameldowali się Brizard, Gjorgiew, Wrona, Nowakowski, Kwolek, Włodarczyk oraz Wojtaszek. W drużynie z Jastrzębia nie zabrakło największych gwiazd z Lukasem Kampą i Salvadorem Hidalgo Olivą na czele.

I set – demonstracja siły ONICO!

Pierwsza partia to popis siatkarzy ONICO. Już na początku seta, po kilku serwisach, bardzo dobrze dysponowanego od początku meczu Gjorgiewa udało się uzyskać przewagę. Macedończyk oprócz dobrego serwisu dołożył również kilka punktów zdobytych po atakach z prawego skrzydła. To oraz świetna postawa obu naszych środkowych w bloku i zagrywce wystarczyło, by w dalszej części partii przewaga ONICO tylko rosła. Goście próbowali kontrować atakami Muzaja i Hidalgo Olivy, ale zwłaszcza Polak był nieskuteczny. W końcówce partii, po serwisach Brizarda, ONICO zdobyło trzy punkty z rzędu i skończyło pierwszą partię wygraną do 16.

II set – Kwolek show!

Początek drugiego seta miał bliźniaczy przebieg do partii pierwszej, z tym że tym razem w roli drużyny będącej na fali wystąpili goście. Dużo skuteczniej grali Oliva i Muzaj, kilka razy w ataku pomylił się Gjorgiew. Macedończyka dosyć szybko zmienił zresztą Sharone Vernon Evans. Goście stopniowo powiększali przewagę i wydawało się, że na długą przerwę po dwóch setach zawodnicy zejdą z wynikiem remisowym.

Na szczęście takich myśli nie mieli siatkarze ONICO, którzy od stanu 10:17 ruszyli w pogoń za rywalami. Kilka bloków i ataków Evansa sprawiło, że dystans zaczął maleć. Gdy przy stanie 16:20 na zagrywkę wszedł Bartosz Kwolek rozpoczęło się show naszego przyjmującego. Trzy asy, a do tego udany atak i mieliśmy remis. Mistrz świata juniorów kontynuował niemal bezbłędną grę w ataku i był liderem ONICO w niezwykle wyrównanej końcówce seta. Goście przy stanie 23:24 mieli już piłkę setową, jednak wojnę nerwów w grze „na przewagi” lepiej znieśli nasi zawodnicy, którzy po kiwce Evansa wygrali ostatecznie 27:25, pokazując wielki charakter.

III set – triumfujemy po zaciętym boju!

Choć wydawało się to mało prawdopodobne, trzecia partia miała jeszcze bardziej zacięty przebieg niż set drugi. Tym razem od początku oba zespoły grały „punkt za punkt” i nikomu nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Po stronie gości na dobre rozkręcił się Salvador Hidalgo Oliva, któremu w skutecznych atakach towarzyszył Jason De Rocco. W drużynie ONICO wciąż na wysokim procencie skuteczności atakował z lewego skrzydła Kwolek, któremu pomagali Włodarczyk i Evans. Obaj rozgrywający mniej w tej partii grali środkiem, opierając grę swoich drużyn na skrzydłach.

Obraz gry niewiele się zmieniał, co doprowadziło nas do zaciętej końcówki. Przy stanie 21:20 i autowym ataku Kwolka challenge wziął trener Antiga i korzystna decyzja sędziów wyprowadziła nasz zespół na dwupunktowe prowadzenie. Ten fakt nie zraził jednak gości, którzy szybko wyrównali i czekała nas gra na przewagi. W niej po raz kolejny lepiej zaprezentowali się siatkarze ONICO, którzy wykorzystali trzecią piłkę meczową. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Bartosza Kwolka, co absolutnie nie może dziwić, biorąc pod uwagę to, czego dokonał on w partii drugiej.

W niedzielne popołudnie obejrzeliśmy kapitalne widowisko na Torwarze, ze szczęśliwym zakończeniem dla siatkarzy ONICO Warszawa. Zwycięstwo 3:0 nad brązowym medalistą poprzedniego sezonu, po bardzo dobrej grze, powinno uskrzydlić naszą drużynę i podnieść morale przed kolejnymi ligowymi wyzwaniami. Kolejny mecz na Torwarze już 12 grudnia – wówczas zagramy z Indykpolem AZS Olsztyn.

3:0 (25:16, 27:25, 28:26)

27 listopada 2017 00:48