0

Popływaj na Wiśle

Dar Mazowsza - drewniana szkuta, której armatorem jest Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, a budowę sfinansował samorząd województwa mazowieckiego.
Dar Mazowsza – drewniana szkuta, której armatorem jest Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, a budowę sfinansował samorząd województwa mazowieckiego.
fot. mat. prasowy

Dziś wystartował cykl bezpłatnych rejsów różnymi jednostkami stołecznej żeglugi od historycznych po nowoczesne.

Ruszyły miejskie wyprawy po rzece.
Rejsy statkami, katamaranami, drewnianą szkutą czy spływy kajakowe Wisłą – fani wodnych wycieczek mogą skorzystać z szerokiej oferty żeglugi w Warszawie.
Mieszkańcy i turyści mają okazję poznać stolicę z rzecznej perspektywy.

W letnim sezonie wielbiciele nadwodnych atrakcji mogą spędzić wolny czas na Wiśle. Warszawa dofinansowała szereg wycieczek, podczas których uczestnicy podziwiają nadrzeczną przyrodę, poznają historię stolicy oraz wiele miejsc do odpoczynku i rekreacji.

Plaża Poniatówka, w tle Stadion Narodowy
Plaża Poniatówka – w tle Stadion Narodowy
fot. E. Lach

Stołeczna żegluga wiślana

W sobotę, 22 sierpnia, wystartował cykl bezpłatnych rejsów, podczas których eksperci oraz sternicy opowiadają varsavianistyczne i ekologiczne ciekawostki.

Do wyboru jest pełna gama jednostek stołecznej żeglugi.
Od tradycyjnych, drewnianych – takich jak pychówka, bat, byk, galar czy szkuta – po nowoczesne katamarany i statki, których coraz więcej widać na rzece w Warszawie.

Rejs to nie tylko okazja do odkrycia lokalnej floty, ale też szansa do poszerzenia wiedzy o samej rzece.

Codzienne wycieczki będą odbywać się:

  • w tygodniu do końca wakacji o godz. 13:00,
  • od września o godz. 17:00,
  • w weekendy o godz. 11:00 i 13:00

do końca września.

Wyprawy rozpoczynają się w Porcie Czerniakowskim oraz z bulwaru Grzymały-Siedleckiego (na wysokości pomnika Syreny) z Barki Wisława – miejsca zbiórek będą oznaczone flagami Dzielnicy Wisła.

Obowiązują zapisy

rezerwacja odbywa się:

Wisła sportowa i rekreacyjna

Podczas rejsów szlakiem aktywnego wypoczynku uczestnicy mają okazję poznać mnóstwo lokalizacji idealnych do uprawiania sportu i rekreacji. Z pokładu doskonale widać naturalne piękno brzegów rzeki oraz można lepiej poznać wiślaną żeglugę.

Goście pokładu pokonają pętlę z Portu Czerniakowskiego przez centralny odcinek Wisły, powracając w miejsce startu. W czasie rejsu zobaczą punkty do uprawiania sportów, takich jak skimboard, kajak polo, żeglarstwo, wioślarstwo, sporty motorowodne, SUP oraz lokalizacje do grania w siatkówkę plażową, siłownie plenerowe, park linowy oraz trasy rowerowe. Nie zabranie terenów, gdzie dominuje dzika przyroda.

Uczestnicy wycieczki będą spotykać się pod bosmanatem portu przy ul. Solec 8. Wyprawy wystartują kolejno 24, 25, 26, 28 i 31 sierpnia. W planie każdego dnia jest pięć godzinnych rejsów od godz. 12.45 do 20.00 (dodatkowo jeden rejs 24 sierpnia od 11.30).

Rezerwacje dostępne są na stronie Fundacji Wisła Warszawie: [LINK].

Dar Mazowsza - drewniana szkuta, której armatorem jest Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, a budowę sfinansował samorząd województwa mazowieckiego.
Dar Mazowsza – drewniana szkuta, której armatorem jest Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, a budowę sfinansował samorząd województwa mazowieckiego.
fot. mat. prasowy

Kajakiem po Wiśle

Fani wiosłowania w kajakach mogą spróbować swoich sił na Wiśle.
Spływy odbywają się teraz codziennie, a od września do końca października w każdy weekend.

Do wyboru są trzy trasy wycieczek:

  1. Port Czerniakowski – plaża Białołęka,
  2. plaża Saska – plaża Białołęka
  3. plaża Białołęka – Modlin.

Kajakiem mogą pływać dorośli i dzieci pod opieką pełnoletnich osób. Rezerwacje z systemem kaucyjnym odbywają się na stronie internetowej organizatora [LINK], gdzie można też znaleźć szczegóły i wskazówki dotyczące spływów.

Kajaki na warszawskim odcinku Wisły.
Kajaki – na warszawskim odcinku Wisły.
fot. M. Chołuj
22 sierpnia 2020 19:18
[fbcomments]