0

Urzędnicy w sprawie Palucha

Strajk na Paluchu - oklejona tablica ogłoszeń adopcyjnych w schronisku na Paluchu
Strajk na Paluchu – oklejona tablica ogłoszeń adopcyjnych w schronisku na Paluchu
fot. John

Oświadczenie Urzędu m.st. Warszawy w sprawie Schroniska „Na Paluchu”.

W związku z informacjami o sytuacji w Schronisku „Na Paluchu” prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o przeprowadzeniu niezwłocznej kontroli w placówce. Jeżeli wykaże ona nieprawidłowości w zarządzaniu schroniskiem, wobec odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.

Władze Warszawy podkreślają, że najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo i komfort życia podopiecznych Schroniska „Na Paluchu”, dlatego urząd robi wszystko, aby troska  o zwierzęta w placówce stała na najwyższym poziomie. Wyrazem tego jest m.in. realizowana właśnie modernizacja placówki obejmująca: budowę nowej lecznicy geriatrycznej, nowego budynku administracyjnego, przebudowę kociarni oraz adaptację istniejącego budynku administracyjnego do potrzeb schroniska. Prace inwestycyjne rozpoczną się jeszcze w tym roku. Zakończenie planowane jest na rok 2023.

Codzienna troska o podopiecznych schroniska oraz sprawna realizacja planowanych inwestycji to poważne wyzwania, które wymagają odpowiedniego zarządzania, a także dialogu ze wszystkimi środowiskami, którym leży na sercu dobro placówki, w szczególności z wolontariuszami.

Od redakcji:

O problemach na Paluchu, dzięki czytelnikom, informowaliśmy na początku lipca: [LINK]

27 lipca 2021 16:31

Komentarze