0

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Kapitan Jerzy Owsiak za sterem statku WOŚP/S Polska
Kapitan Jerzy Owsiak – za sterem statku WOŚP/S Polska
fot. WOŚP

Pamiętajcie, że dzisiejszy statek będzie płynął po falach przyjaźni. Będziemy razem będziemy mówili o tolerancji, o solidarności.

Po godzinie 8 rano na kwocie Fundacji było już 12 500 157 złotych, a na  ulicę wyszło 120 000 wolontariuszy, którzy będą kwestować dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Na całym świecie pracę rozpoczęło 1750 sztabów.

Finał w nowej lokalizacji

Na Bankowym

Po raz pierwszy koncerty finałowe będą miały miejsce na Placu Bankowym.
Całość rozpocznie Majka Jeżowska Band o godzinie 15.30.
Na scenie zagra również Cyrk Deriglasoff, Pablopavo & Ludziki, Sidney Polak, Jazz Band Młynarski – Masecki, Daria Zawiałow, Renata Przemyk, Agnieszka Chylińska, Łydka Grubasa, Kwiat Jabłoni, Ralph Kamiński oraz Tulia.
Na Placu Bankowym znajdują się również strefy partnerów Finału: strefa Play, MasterCard, Onet, Dawtony oraz MBanku.

Na Teatralnym

Na Placu Teatralnym zostało umiejscowione Studio Finałowe , w którym oprócz transmisji znajduje się stoisko Ratujemy i Uczymy Ratować, gdzie będzie można skorzystać z aktywności takich jak nauka pierwszej pomocy za pomocą VR. W studio znaleźć można również między innymi strefy Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego, strefę Kemon, Manufakturę Cukierków, Fundację Najsłodsi, Fundację dla Dzieci z Cukrzycą oraz Bikle.

Na co zbieramy?

Zebrane pieniądze podczas 28 Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszego sprzętu dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących specjalistycznych operacji. Orkiestra planuje zakup lamp i stołów operacyjnych, aparatów znieczulających, aparatów do diatermii, sprzętu monitorującego, urządzeń teletransmisyjnych, aparatów RTG z ramieniem C i zestawów endoskopowych.

Zbierać każdy może!

Jest wiele różnych sposobów na to, by wesprzeć tegoroczne cele WOŚP, a autorzy najciekawszych pomysłów zawsze wzbudzają fale pozytywnych emocji. Mieszkańcy Krakowa mogą na przykład wrzucić datki do puszki pływającej na smoczej łodzi, a ksiądz z Elbląga całą zebraną na tacę kwotę, przekazał dziś na WOŚP.

Orkiestra to my

 • Restauracje
  Warszawskie restauracje Jeff’s, St Antonio, U Szwejka Podwale 25 Kompania Piwna, Der Elefant, Shupidei Berek i Otto Pompieri postanowiły przekazać na WOŚP jedną złotówkę od każdej pozycji z każdego rachunku wystawionego 12 stycznia. Zapraszają również wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami na kawę i herbatę, restauracja Der Elefant na cydr z goździkami, a restauracja St Antonio poczęstuje ich w niedzielę sznycelkiem z kurczaka i puree ziemniaczanym i surówką colesław.
 • Wola Park
  Licytacje, konkursy sportowe, quizy i inspirujące koncerty – te i wiele innych atrakcji zaplanowano z okazji zbliżającego się kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w centrum handlowym Wola Park. W tym dniu od godz. 10 do 20 na terenie centrum handlowego pojawią się wolontariusze, którzy będą kwestować na rzecz fundacji WOŚP. Zbiórce będą towarzyszyć koncerty i pokazy taneczne przygotowane przez dziecięce grupy taneczne i teatralne. Nie zabraknie także utalentowanych solistów oraz małych zespołów reprezentujących różne warszawskie domy kultury.
 • Autodrom
  12 stycznia (niedziela) o godz. 12 na Autodromie Bemowo rozpocznie się bemowska Moto Orkiestra. W programie m.in. licytacje przejazdów samochodami rajdowymi i wyścigowymi, drifftowymi, licytacje voucherów, wartościowych pamiątek oraz gadżetów przekazanych przez partnerów wydarzenia. Pojawią się takie gratki jak: voucher na przelot szybowcem, skok ze spadochronem, lot awionetką, samochody na weekend. Zeszłoroczny rekord zbiórki to ponad 293 tys. zł.
 • METRO
  Indywidualna wycieczka do niedostępnej na co dzień Stacji Techniczno Postojowej na Kabatach może być Twoja – proponuje Metro Warszawskie. „Zobaczysz gdzie zjeżdżają pociągi metra po zakończonym kursie, wejdziesz do centrum dowodzenia całym systemem metra w Warszawie oraz spróbujesz swoich sił za sterami symulatora pociągu metra” – zachęcają pracownicy metra. Zwycięzca aukcji będzie mógł zabrać ze sobą dwie osoby towarzyszące.
 • Stadion Narodowy
  W tym sezonie Zimowy Narodowy Stadion gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i zaprasza na finał akcji już w najbliższą niedzielę. Będzie można spotkać gwiazdy i wziąć udział w wyjątkowych atrakcjach, które startują już o godz. 9 i potrwają aż do światełka do nieba.
  Dla gości odwiedzających Zimowy Narodowy podczas 28. Finału Wielkiej Świątecznej Pomocy organizatorzy przygotowali liczne atrakcje
 • MZA I KMKM
  Można również przenieść się do lat 20-tych XX wieku i wylicytować niepowtarzalną wycieczkę ulicami Warszawy na pokładzie legendy przedwojennej komunikacji – odrestaurowanego 90-letniego autobusu Somua.
  Dodatkowo w dniu finału, 12 stycznia, o godz. 9.30, zapraszamy do zajezdni MZA przy ulicy Ostrobramskiej 38, gdzie kilkadziesiąt autobusów ustawiło się w kształt napisu SIEMA.
 • Zarząd Transportu Miejskiego
  Użytkowników Warszawskiego Transportu Publicznego z pewnością zainteresują licytacje czterech Warszawskich Kart Miejskich z okazjonalną grafiką. Jedna karta ma wgrany bilet 90-dniowy, a kolejne trzy – bilet 30-dniowy (licytacja nr 1, licytacja nr 2 i licytacja nr 3). Wszystkie są ważne w pierwszej i drugiej strefie biletowej. Zapraszamy również do licytacji Dnia z ZTM i poznania kulis pracy Warszawskiego Transportu Publicznego.
 • Wiceprezydent
  Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej przygotuje dla zwycięzców licytacji kolację inspirowaną kuchnią azjatycką.
 • Straż Miejska
  tradycyjnie wystawiła na licytację kursy samoobrony.
 • Legia
  Na kibiców futbolu z kolei czeka piłka z podpisami piłkarzy Legii Warszawa.
 • Paluch
  Na aukcji można również wylicytować Dzień w Schronisku „Na Paluchu” i zobaczyć, jak na co dzień wygląda opieka nad prawie 600 zwierzakami. Będzie można również zobaczyć miejsca niedostępne na co dzień dla zwiedzających.
 • Ursynów
  Do wylicytowania przygotowano m.in.
  Złote Zaproszenie Na Dni Ursynowa (wejście do strefy back-stage/VIP, zapowiedź ze sceny wybranego koncertu, możliwość pozyskania autografów i zdjęć z wybranym zespołem, zestaw gadżetów promocyjnych Urzędu Dzielnicy Ursynów).
  KARNET OPEN NA URSYNOWSKI KALEJDOSKOP TEATRALNY (podwójny karnet na wszystkie spektakle wystawiane w ramach cyklu).
  PARTIA KRĘGLI Z BURMISTRZEM ROBERTEM KEMPĄ (kręgielnia w Arenie Ursynów, czas trwania – ok. 2 godziny, voucher do wykorzystania do 31 marca 2020 roku).
  WYCIECZKA ROWEROWA Z BURMISTRZEM ROBERTEM KEMPĄ (wycieczka po Ursynowie, trasa będzie niespodzianką, czas trwania – ok. 2 godziny, voucher do wykorzystania do 31 maja 2020 roku).
 • Blue City
  wraz z Młodzieżowym Domem Kultury Ochota po raz kolejny organizuje finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sobotę 11 stycznia od godziny 10 do 19 na scenie w Blue City odbywać się będą licytacje na rzecz fundacji Jurka Owsiaka oraz koncerty i występy taneczne, czyli zabawa, jakiej można się spodziewać tylko na Finale WOŚP. W Blue City Wystąpią m.in. Majka Jeżowska, Ula Zubek i Piotr Zubek, Warm Heart Band Magdalena Kverneland, The Streeters, Szkoła stepowania Anuli Kołakowskiej, Szkołą tańca Riviera oraz zespoły dziecięce.

W całej Warszawie, w każdej z jej dzielnic mieszkańcy, organizacje pozarządowe, urzędy, instytucje i firmy grają z Orkiestrą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

12 stycznia 2020 13:56