0

Zaproszenia na weekend

Kraakowskie Przedmieście w kierunku Placu Zamkowego
Kraakowskie Przedmieście – w kierunku Placu Zamkowego
fot. MPawlik

Paczka zaproszeń i informacji o imprezach, piknikach i wieści o strzyżeniu psów.  No nie da się w Warszawie nudzić. Nie da się.

W PLENERZE

OCHOTA
29 lipca (sobota) o godz. 9.30 przy ul. Trzech Budrysów 32 zaczną się VIII Master Grooming Show – Mistrzostwa Polski w Strzyżeniu Psów organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Groomerów.

BIELANY
29 lipca (sobota) w godz. 11-17 w parku Kępa Potocka (niedaleko pętli autobusowej Gwiaździsta) odbędzie się piknik „Rękodzieło w Wielkim Mieście”. „Jeśli zawsze chcieliście nauczyć się robić na drutach, haftować, marzycie o zrobieniu własnych ozdób do domu to przyjdźcie. Dzieci razem z rodzicami będą miały okazję m.in. zrobić własne instrumenty, spróbować sił w kaligrafii na własnoręcznie przygotowanych narzędziach, zamotać kukiełki. Na dorosłych czekają warsztaty tworzenia haftowanej biżuterii, filcowania na sucho. Znajdzie się też kącik do kreatywnych działań dla maluchów” – informują organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
29 lipca (sobota) o godz. 12 na Bulwarze Flotylli Wiślanej zacznie się Festiwal Pierogów Świata. Będzie tam można spróbować m.in. tradycyjnych, domowych polskich pierogów z sezonowymi farszami, indyjskich samos, chińskich baobao, tybetańskich momo, włoskich calzone i gruzińskich chinkali. Strefa pierogów świata będzie uzupełniona strefą wystawców Smaku Nocy Letniej. Impreza potrwa do niedzieli w godz. 12-19, wstęp będzie bezpłatny.

ŚRÓDMIEŚCIE
29 lipca (sobota) o godz. 15 w Muzeum Łazienki Królewskie przy ul. Agrykoli 1 zacznie się Milonga „Tańczymy tango w Łazienkach”. „W programie wydarzenia zapraszamy na milongę, pokaz tanga argentyńskiego oraz lekcję tanga dla początkujących. Przygotowaliśmy także animację dla publiczności. Nie ma znaczenia czy jesteś zaawansowany czy początkujący – przyjdź w sobotnie popołudnie do Łazienek Królewskich i zatańcz z nami tango w jednym z najpiękniejszych miejsc Warszawy” – informują organizatorzy. Wstęp bezpłatny.

URSUS
30 lipca (niedziela) o godz. 11 w parku Achera odbędzie się rodzinny piknik w rytmie „Karuzeli”, „Warszawa da się lubić” i innych szlagierów przed- i powojennej stolicy. Będzie można przypomnieć sobie gry i zabawy podwórkowe naszych pradziadków albo zrobić sobie pamiątkowe retro-zdjęcie w strojach z przygotowanej garderoby. Impreza rozpocznie się przed południem przedstawieniem dla całej rodziny pt. „Krawiec Niteczka”. Po spektaklu organizatorzy zapraszą na pokaz cyrkowy i do wspólnej zabawy. Dla uczestników dostępna będzie wypożyczalnia instrumentów muzycznych, gier planszowych i książek. Wstęp wolny.

OCHOTA
30 lipca (niedziela) w godz. 12–19 w klubie Iskra na Polu Mokotowskim odbędzie się azjatycki piknik. Goście będą mieli okazję spróbować przekąski azjatyckiej kuchni takie jak zupa pho, springrolls czy wietnamskie bułeczki bao bao. Będą również sushi, pakora, samosa, owoce morza w temuprze, japońskie pierożki gyoza, pakistańskie przekąski. Wystawcy będą serwować dania kuchni chińskiej, wietnamskiej, libańskiej, koreańskiej, japońskiej, malezyjskiej, indonezyjskiej oraz syryjskiej. Nie zabraknie również tajskich deserów i lodów dla ochłody. Nie zabraknie też azjatyckich produktów spożywczych, nepalskiego rękodzieła i kosmetyków.

SPORT

WOLA
29 lipca (sobota) w godz. 10-18 na placu przy fontannie pod Wola Parkiem rozegrany zostanie turniej koszykówki 3×3. Zawody odbędą się w trzech kategoriach: men open, women open i junior (chłopcy U16). Dodatkowymi atrakcjami będą konkursy dla uczestników i publiczności. Imprezę poprowadzi Wujek Samo Zło.

ŚRÓDMIEŚCIE
29 lipca (sobota) o godz. 20.10 na ul. Konwiktorskiej rozpocznie się 27. Bieg Powstania Warszawskiego. W tym roku ponownie do wyboru będą dwa dystanse. Biegacze wystartują na 5 km o godz. 20.10, a na 10 km o godz. 21. Pobiegną ulicami walk powstańczych obok Starego Miasta, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wisłostradą. Meta znajduje się przy ul. Konwiktorskiej. Uroczysty nastrój na trasie będą tworzyć grupy rekonstrukcyjne oraz ustawione wzdłuż niej płonące znicze. Uczestnicy przemierzą stolicę w biało-czerwonych opaskach powstańczych, a z głośników usłyszymy odgłosy bombardowania. W sobotę rano ruszy także po raz czwarty Bieg Zdobycia PAST-y.

ŚRÓDMIEŚCIE
29 lipca (sobota) o godz. 20.30 Legia Warszawa podejmie na własnym stadionie drużynę Sandecja Nowy Sącz w ramach rozgrywek w sezonie 2017/2018.

WYCIECZKI

PRAGAPÓŁNOC
29 lipca (sobota) o godz. 15 przy ul. Skaryszewskiej 2 (róg ul. Targowej) zacznie się spacer pt. „Powstanie warszawskie na Pradze”. „Jedni mówią, że Powstania na Pradze nie było, inni że trwało tylko kilka godzin, podczas gdy prawda jest nieco inna. Tematem tym zajmuje się poważnie ledwie parę osób, a wiarygodnej literatury jest bardzo mało. Miejsca i dotykalne ślady najważniejszych walk, ich bohaterów, osiągnięcia i przyczyny niepowodzeń etc. poznają uczestnicy pieszej wycieczki śladami walk Rejonu piątego i częściowo czwartego, wchodzących w skład 6/XXVI Obwodu AK” – zapowiadają organizatorzy.

ŻOLIBORZ
29 lipca (sobota) o godz. 16 w parku Żeromskiego (wejście od strony pl. Wilsona) zacznie się spacer „Na esplanadzie Cytadeli, czyli rzecz o Żoliborzu Oficerskim”. „Poznamy historię jak pusty teren zwany esplanadą, zamienił się w zielone willowe osiedle. Spacer zakończy się w okolicach pl. Inwalidów” – informują organizatorzy. Bezpłatny wstęp, napiwki mile widziane.

ŚRÓDMIEŚCIE
29 lipca (sobota) o godz. 20 pod kolumną Zygmunta III Wazy zacznie się „Spacer z duchami. Stare Miasto„. „Zapraszam na wieczorny spacer w trakcie którego poznamy sekrety Starej Warszawy. Spróbujemy wyjaśnić też pochodzenie duchów snujących się na miejskim bruku” – informują organizatorzy. Bilety w cenie 14 zł/os dostępne na [LINK].

ŚRÓDMIEŚCIE
30 lipca (niedziela) o godz. 12 przed kościołem Paulinów pod wezwaniem Św. Ducha na ul. Nowomiejskiej 23 (obok Barbakanu) zacznie się Wesoły spacer po Nowym Mieście. „Nowe Miasto ma równie bogatą historię, co Starówka. Na spacerze dowiecie się wielu ciekawych i zaskakujących faktów dotyczących tej części Warszawy. Pokażemy Wam wiele zdjęć i obrazów, dzięki którym będziecie mogli zobaczyć, jak przez wieki rozwijało się i zmieniało Nowe Miasto. Jak zawsze będzie też sporo śmiech” – informują organizatorzy. Udział co łaska.

ŚRÓDMIEŚCIE
30 lipca (niedziela) o godz. 15 na pl. Bankowym 1 (róg ul. Marszałkowskiej i ul. Elektoralnej) zacznie się spacer „Co było za Żelazną Bramą?”. Gdzie Stefan Starzyński planował wytyczyć trasę N-S i W-Z? Kiedy w Hali Mirowskiej nocowały autobusy? Gdzie w czasach PRL-u można było obejrzeć filmy trójwymiarowe? Co ma wspólnego abp Leszek Sławoj-Głódź z Marianem Spychalskim? Gdzie miał pierwotnie powstać bułgarski cyrk? Co działo się w „czapskich budkach”? Jakie sekrety kryje ulica Grzybowska? Dlaczego po Mistrzostwach Europy w boksie w 1953 władze polskiego sportu wystosowały do swych sowieckich odpowiedników nieoficjalne przeprosiny, a polska prasa musiała zaklinać rzeczywistość? Jak wyglądały niezrealizowane projekty socrealistycznego Mirowa? – odpowiedzi na te pytania uzyskają uczestnicy spaceru.

KONCERTY

ŚRÓDMIEŚCIE
29 lipca (sobota) w godz. 10–20 w Muzeum Łazienki Królewskie (ul. Agrykola 1) odbędzie się dzień muzyki iberoamerykańskiej w ramach Festiwalu Strefa Ciszy. „Na pięciu scenach plenerowych wystąpią:Tango Puro, Formacja Tango Para Todos, Bydgostia Accordion Trio, Kwartet Szczepańska, Felgebel, Potasińki, Strahl. Zapraszamy na happening Tango – każdy będzie mógł nauczyć się tańczyć tanga z pomocą tancerzy i prowadzących Stowarzyszenia Akademia Tanga Argentyńskiego” – zapowiadają organizatorzy. Wstęp wolny.

WOLA
29 lipca (sobota) o godz. 19 przy ul. Chmielnej 122 odbędzie się koncert z serii „WarszeMuzik” – będzie można usłyszeć muzykę Władysława Szpilmana, Mieczysława Wajnberga i Aleksandra Tansmana.

WOLA
30 lipca (niedziela) przy ul. Chłodnej 20 odbędzie się koncert z serii „WarszeMuzik” – będzie można usłyszeć muzykę Władysława Szpilmana, Mieczysława Wajnberga i Aleksandra Tansmana.

KLUBY, PUBY I INNE

ŚRÓDMIEŚCIE
29 lipca (sobota) w godz. 12-20 w Beach Bar przy ul. Wioślarskiej 6 zacznie się Dzień Kultury Amerykańskiej. „Strefa chillout, amerykańskie zabawy, koncert z repertuarem ikon amerykańskiej sceny muzycznej, kuchnia wprost z USA i kultowy amerykański kabriolet na tle Wielkiego Kanionu (w którym każdy będzie mógł zasiąść za kierownicą) – wszystko to jest wpisane w program imprezy” – informują organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
29 lipca (sobota) w godz. 19–21 w Manufakturze Czekolady (ul. Marszałkowska 9/15) zacznie się „Czekoladowa randka dla singli”. „Zadbamy o przyjemną atmosferę i przestrzeń wypełnioną zapachem gorącej czekolady. Chcemy, żebyście poczuli się swobodnie i mogli poznać się bliżej. Przez trwający 90 minut warsztat będziecie wspólnie tworzyć tabliczki czekolady. Po warsztacie zapraszamy na antresolę osoby, które chciałyby się bliżej poznać przy filiżance gorącej czekolady” – zapowiadają organizatorzy. Koszt: 50 zł.

OCHOTA
29 lipca (sobota) o godz. 21 w klubie Proxima przy ul. Żwirki i Wigury 99a zacznie się „Ogólnopolska Impreza Chrześcijańskich Singli vol. 3„. „Ludzie z całej Polski spotykają się w Warszawie, aby wspólnie bawić się w doborowym towarzystwie, a do tego mieć okazję znaleźć swoją „drugą połówkę”. Jak zawsze będzie dużo świetnej zabawy przy tanecznych rytmach muzyki i wielu młodych ludzi, których łączą chrześcijańskie wartości!” – informują organizatorzy. Obowiązują zapisy

PRAGAPOŁUDNIE
30 lipca (niedziela) w godz. 14–17 w klubokawiarni Kicia Kocia (al. Stanów Zjednoczonych 68) odbędzie się „Bazar Książki”. Będzie to otwarty kiermasz domowych bibliotek i tanich wydawnictw. „Przynieście tytuły, których już nie potrzebujecie i sprzedajcie je innym czytelnikom. Kicia Kocia też wystawi swoje stoisko. Będą grochoviana i tania książka. Niesprzedane tytuły możecie podarować do społecznej Biblioteki Kici Koci, by służyły czytelnikom z Grochowa” – zachęca klubokawiarnia. Wstęp dla zwiedzających jest wolny.

MOKOTÓW
30 lipca (niedziela) o godz. 16.30 w Składzie Bananów przy ul. Postępu 5 zaczną się „Charytatywne warsztaty kuchni meksykańskiej„. „Cały zysk uzyskany ze szkolenia przekażemy osobom, które ucierpiały na skutek powodzi w Peru. Podczas imprezy oprócz naszych szkoleń zapraszamy na pozostałe atrakcje takie jak pokazy i warsztaty taneczne, muzykę na żywo, degustację peruwiańskich potraw oraz licytacje” – informują organizatorzy. Cena: 69 zł/os.

KINO I TEATR

ŚRÓDMIEŚCIE
29 lipca (sobota) o godz. 21 w Ogrodzie Krasińskich w ramach Warszawskiego Kina Niemego będzie można obejrzeć film „Nosferatu”. Podczas seansu będzie grał zespół Spontaneous Chamber Music. Seans poprzedzony będzie spotkaniem z Michałem Pieńkowskim, znawcą kina przedwojennego, który od ośmiu lat pracuje w Filmotece Narodowej, gdzie zajmuje się historycznym zbiorem filmowym i rekonstrukcją zabytków na taśmie celuloidowej.

ŚRÓDMIEŚCIE
30 lipca (niedziela) o godz. 16 w kinie Muranów (ul. Andersa 5) odbędzie się pokaz z cyklu „Wielkie malarstwo na ekranie Kina Muranów”. Zaprezentowany zostanie film „Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia” z Van Gogh Museum w Amsterdamie. „To niezwykła okazja do obejrzenia legendarnych dzieł van Gogha na dużym ekranie w towarzystwie wybitnych znawców i interpretatorów jego twórczości. Zgromadzone w Amsterdamie dzieła rudowłosego Vincenta zdradzą nam swoje tajemnice i otworzą nowe perspektywy spojrzenia na twórczość i życie artysty” – zachęcają pracownicy kina. Bilet kosztuje 25 zł.

SPOTKANIA

URSYNÓW
29 lipca (sobota) przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbędzie się zbiórka krwi zorganizowana przez klub Krewki Ursynów. Zbiórki krwii odbędą się także 26 sierpnia, 30 września, 28 października i 25 listopada.

BIAŁOŁĘKA
29 lipca (sobota) w godz. 11-19 przy ul. Światowida 49 lok. 37 odbędzie się otwarcie Skateshopa Streetwolf. Będzie tam można kupić m.in. hip-hopową odzież takich marek jak Stoprocent, Alkopoligamia, 360, Ganja Mafia itp.

WOLA
30 lipca (niedziela) zacznie się „I Zlot Harcerski w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego”. „Zlot odbędzie się w Warszawie – miejscu uświęconym krwią Polaków, w tym bohaterskich harcerzy z Szarych Szeregów. Potrwa cztery dni, od 30 lipca do 2 sierpnia. Udział w zlocie obejmie elementy służby podczas oficjalnych uroczystości, ale przede wszystkim umożliwi Wam spotkanie żołnierzy i harcerzy, którzy byli uczestnikami Powstania Warszawskiego. To ważne, żebyście poznali świadków historii i dzięki temu mogli przekazywać dalej tradycje kultywowane przez środowisko Powstańców” – napisali organizatorzy.

ŻOLIBORZ
30 lipca (niedziela) o godz. 15 w Tęczy od Kuchni (ul. Suzina 8) w ramach obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie z Tomaszem Karasińskim, który przygotuje swoistą „izbę pamięci”, czyli wystawę pamiątek powstańczych, m.in. mundurów, broni, oryginalnych zdjęć i listów żołnierzy oraz ludności cywilnej Państwa Podziemnego. O godz. 16 będzie można porozmawiać z varsavianistą Tomaszem Pawłowskim i zobaczyć zdjęcia ilustrujące najbardziej dramatyczne chwile sierpnia i września ’44 na Żoliborzu.

DLA DZIECI

WOLA
29 lipca (sobota) o godz. 9 w The Heart Warsaw na placu Europejskim 1 zaczną się darmowe warsztaty Robotyka i Drukowanie 3D z robotami Skriware. „W trakcie warsztatów dzieci wraz z mentorkami zgłębią tajniki projektowania robotów, poznają możliwości druku 3D oraz złożą własny model. Sprzęt zapewniamy na miejscu” – informują organizatorzy.

WAWER
29 lipca (sobota) w godz. 9–18 przy ul. Młodej 18/20 odbędzie się otwarcie „Konstruktor” – edukacyjnej sali budowy z Lego, która przenosi się z ul. ul. Zwoleńskiej. „Do nas możesz przyjść wypożyczyć zestaw i budować go na miejscu do woli” – zachęcają organizatorzy.

Warszawski Serwis Prasowy

28 lipca 2017 08:51
[fbcomments]