0

Zaproszenia na weekend

Plac Zbawiciela - centrum szpanu - Zbawix. Pod filarami słynne knajpy: Szarlota (Charlotte) i Plan B (gdy się nie powiedzie plan A).
Plac Zbawiciela – centrum szpanu - Zbawix. Pod filarami słynne knajpy: Szarlota (Charlotte) i Plan B (gdy się nie powiedzie plan A).
fot. MPawlik

Prawdziwe wakacje już za nami bo dzieci idą do szkoły. Zobaczcie gdzie się wybrać miedzy szkolnymi zakupami.

BEMOWO
2 września (sobota) w godz. 9–17 w Aeromodelklubie Artbem przy ul. Górczewskiej 201 odbędą się Dni Małego Lotnictwa. W programie m.in. Zawody Modeli Akrobacyjnych Latających na Uwięzi (konkurencja F2B) zaliczane do Pucharu Polski oraz Zawody Modeli do walki powietrznej ESA Aircombat (konkurencje WWI i WWII). „Oprócz zawodów przygotowujemy wiele atrakcji dodatkowych. Będą też warsztaty dla najmłodszych, tzn. „Fabryka Latawczyka” oraz «Smyki na Start»” – zapowiadają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
2 września (sobota) w godz. 10–16 w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 odbędą się targi Monety Expo Warsaw & Fila Expo Warsaw. Monety Expo Warsaw to targi numizmatyczne. Będzie tu możliwość kupienia (nowych oraz historycznych): monet, medali, banknotów, papierów wartościowych, literatury i katalogów oraz akcesoriów kolekcjonerskich. Fila Expo Warsaw to targi filatelistyczne. Podczas targów będzie możliwość kupienia (nowych oraz historycznych): znaczków, listów, kopert pierwszego dnia obiegu, literatury i katalogów oraz akcesoriów kolekcjonerskich. Jednodniowy bilet wstępu – 10 PLN. Bilet pierwszeństwa “early bird” (wstęp od godz. 8) – 100–140 zł.

WOLA
2 września (obota) w godz. 10–16 w centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędzie się 6. Spotkanie Blogerów Ogrodniczych. Uczestnikami SBO będą redaktorzy blogów o tematyce ogrodniczej, autorzy kanałów w mediach społecznościowych oraz twórcy tekstów, współpracujący z wiodącymi czasopismami ogrodniczymi. W spotkaniach udział biorą architekci krajobrazu, czynni zawodowo ogrodnicy oraz inni specjaliści z branży ogrodniczej. Tradycją spotkań jest przyznawanie przez ich uczestników Nagród Blogerów Ogrodniczych dla najlepszych stoisk wystawienniczych, obecnych na targach.

ŚRÓDMIEŚCIE
Od 1 do 3 września (piątek – niedziela) w godz. 12–18 (piątek 15 – 18) w okolicach mostu Świętokrzyskiego i Wybrzeża Szczecińskiego zacznie się „Teslaboards – Warsaw Test Day”. „W okolicy znajduje się pełno ciekawych miejsc, które możesz zwiedzić na naszych deskorolkach elektrycznych. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz zgłoszeniowy (http://tnij.at/171188) i zarezerwujesz deskorolkę elektryczną Teslaboards. Pierwsze 30 minut jest całkowicie za darmo” – zachęcają organizatorzy.

BRWINÓW
2 września (sobota) w godz. 7.30–17 w Brwinowie przy ul.Pszczelińskiej 99 odbędzie się pierwsza edycja Wrak Race czyli wyścigu wraków, urządzana przez klub Szpila Team. „Szykujcie swoje maszyny na wiele godzin ostrej jazdy – to będzie emocjonujący wyścig” – zachęcają organizatorzy.

WOLA
2 września (sobota) w godz. 10–17 w Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79 odbędzie się finał zbiórki dla Powstańców 2017. „Znowu wystąpię w roli przewodnika. Na wycieczkę zaproszę 50 osób z osobami towarzyszącymi. 25, które dokonały najwyższych wpłat i drugie 25 wybranych w drodze losowania. Tego dnia bilet wstępu do Muzeum to potwierdzenie przelewu na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a oprócz mnie spotkacie też innych znanych i lubianych ludzi, którzy doskonale rozumieją jak ważna jest pomoc bohaterom Warszawy i Polski” – zapowiada ambasador akcji Filip Chajzer.

BEMOWO
2 września (sobota) o godz. 10 w skateparku przy ul. Wrocławskiej 25 zacznie się Roll Up Skate Contest vol. 2. „Podczas tej edycji nie zabraknie zwariowanych konkurencji. Rywalizacje będą takie, że będzie trzeba wykazać się umiejętnościami, jak i takie gdzie wystarczy mieć zajawkę. W obu przypadkach nagrody będą eleganckie” – zapowiadają organizatorzy.

PRAGA-POŁUDNIE
2 września (sobota) w godz. 10–15 na Stadionie Narodowym odbędzie się piknik „Odważ się być zdrowym na PGE Narodowym”. „Przyjdź na rodzinny piknik na PGE Narodowy i spróbuj swoich w Olimpiadzie Sportowej! Wioślarstwo, łucznictwo, badminton, tenis stołowy, a także krav maga kids i futbol amerykański. Na zmęczonych Olimpiadą czekać będą pyszności ze Szkoła na widelcu, a także konsultacje ze specjalistami” – zachęcają organizatorzy. Wstęp wolny.

MILANÓWEK
2 września (sobota) w godz. 10–21 w Milan Dirt & Skatepark przy ul Turczynek w Milanówku odbędzie się XIII edycja Mistrzostw Polski MTBMX Milanówek. „Zawody odbędą się na torze ziemnym, który jak zwykle zaskoczy nie jednego zawodnika. Kolejną atrakcją będzie Freestyle Motocross Show reprezentowane przez Freestyle Family. Na podsumowanie dnia lecimy wszyscy na after party do Wake & Skate, będzie tam ognisko i dobra muza” – zapowiadają organizatorzy.

BIELANY
2 września (sobota) o godz. 11 w Lesie Bielańskim zacznie się 2. BiegamBoLubię Cross Bielański. Bieg ma charakter sztafety 5 x 2 km. W sztafecie biorą udział wyłącznie 5-osobowe drużyny. Aby drużyna została sklasyfikowana, każdy z zawodników musi pokonać dystans 2 km. W biegu może wziąć udział maksymalnie 70 pięcioosobowych sztafet.

WILANÓW
2 września (sobota) o godz. 11 w Cukierni Królewskiej przy ul. Kostki Potockiego 24 zacznie się gra miejska „Wehikułem przez wieki, czyli od Milanowa do Wilanowa”. Uczestnicy zapoznają się nie tylko z bogatą historią dzielnicy, ale odkryją również jej walory przyrodnicze oraz poznają najnowszą architekturę. Każda z grup wyposażona będzie w specjalnie przygotowane mapy. Zadaniem grupy będzie odnalezienie wskazanych miejsc i poznanie ich historii oraz wykonanie określonych zadań. Na trasie odnajdą wskazówki i spotkają doświadczonych przewodników Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

OCHOTA
2 września (sobota) w godz. 11–16 przy ul. Grzegorzewskiej 2 odbędzie się otwarcie nowej siedziby Rodzinnego Centrum Sportu Shodan. „Zaczniemy od podchodów, następnie będziemy bawić się w gry i zabawy podwórkowe, stworzymy chodnikową galerię dzieł rysowanych kredą i wyczarujemy wielki bańki mydlane” – zapowiadają organizatorzy. Łukasz Grotowski, osteopata i fizjoterapeuta, przez cały czas trwania imprezy będzie udzielał konsultacji w zakresie wad postawy u dzieci oraz diagnozował wady stóp za pomocą podoskopu.

WILANÓW
2 września (sobota) o godz. 12 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 odbędzie się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. „W naszej bibliotece wydarzenie to przybierze w tym roku wyjątkowy kształt. Uczestnicy spotkania wysłuchają fragmentów utworu siedząc w zupełnej ciemności, a w rolę czytających wcielą się osoby niewidome. Słuchacze będą mogli odebrać tekst w nowy sposób, zaś czytający podzielą się swoim doświadczeniem literatury i własną interpretacją tego szczególnego utworu” – zapowiadają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
2 września (sobota) o godz. 12 z ronda de Gaulle’a ruszy Ogólnopolska Parada Seniorów „Dojrzali Wspaniali”. Uczestnicy przejdą na teren Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego. Tam odbędzie się Piknik Pokoleń. Dla uczestników zagra zespół Tercet Egzotyczny, po koncercie odbędzie się największy międzypokoleniowy dancing w Polsce prowadzony przez DJ Wikę. Organizatorzy spodziewają się nawet 10 tys. gości.

ŚRÓDMIEŚCIE
2 września (sobota) w godz. 12–17 w kinie Luna przy ul. Marszałkowskiej 28 odbędzie się „Vintage Day w kinie Luna”. Tego dnia kolekcjonerzy vintage z całej Polski zaprezentują ponad pół wieku świata mody w jednym miejscu. „Nasze targi to okazja dla wszystkich pasjonatów mody vintage do zdobycia ciekawych i wyszukanych ubrań dodatków oraz butów. Rzeczy nowe i używane, zawsze oryginalne i wyjątkowe” – zapowiadają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
2 września (sobota) w godz. 12-19 na bulwarze Flotylli Wiślanej, między pomostem 511 a Cudem nad Wisłą odbędzie się kolejna edycja Wege Festiwalu. „Piknikowa atmosfera z muzyką i leżakami dedykowana będzie tym razem miłośnikom dań wegetariańskich i wegańskich. Wystawcy będą serwować różnorodne dania. Będzie można spróbować między innymi kuchni hinduskiej, libańskiej, wietnamskiej czy gruzińskiej. Nie zabraknie również wegetariańskich: pizzy, burgerów, zapiekanek i hot dogów-każdy znajdzie coś dla siebie. Na deser zjemy wegańskie lody, ciasta, ciasteczka i inne słodkie przekąski. Wszystko oczywiście w opcji na miejscu bądź na wynos” – zapowiadają organizatorzy. Wstęp wolny.

PRAGA-PÓŁNOC
2 września (sobota) o godz. 15 z hali przystanku kolejowego Warszawa Stadion ruszy wycieczka „Bazary Pragi”. „Pójdziemy śladami istniejących i historycznych praskich bazarów, albowiem Różyc, Ciuchy, bazar Pachulskiego i inne niegdysiejsze mekki handlu tyle potrafią powiedzieć o charakterze dzielnicy, ile nie powie żadna inna instytucja. Nie zabraknie historii śmiesznych i strasznych – o cinkciarzach, benklarzach, symbiozie handlarzy z milicją, czy też krwawych bitwach wśród współczesnych „naręczniaków”. Będzie o handlowych korzeniach prawobrzeżnej Warszawy, roli bazarów w czasach wojen i okupacji, o tym że tradycyjny bazar to coś na kształt fejsbuka, tyle że wymykającego się odgórnej kontroli” – zapowiadają organizatorzy.

PRAGA-PÓŁNOC
2 września (sobota) od godz. 16 w Praskim Ogródku Sąsiedzkim przy al. Solidarności 55 odbędzie się plener artystyczny pt. „Chodź na Pragie”. Będzie to impreza plenerowa dla każdego, kto chce poznać warszawską gwarę i charakter prawdziwych warszawiaków: niepokornych, często nieprzebierających w słowach, ale potrafiących wyjść z „fasonem” z każdej sytuacji. To spotkanie z Warszawą „od podwórka” – unikatową Pragą przyciągającą jak magnes turystów swoją historią, gwarą, artystami, przedwojenną architekturą, gdzie wciąż mówi się językiem starej Warszawy. W programie m.in. potańcówka z „Kapelą Praską” i zespołem „Konflikt”. W przerwie między koncertami będzie można sprawdzić swoją znajomość gwary praskiej.

ŚRÓDMIEŚCIE
2 września (sobota) w godz. 20–3 przy ul. Poznańskiej 16 odbędzie się otwarcie nowego lokalu – „Ula”. „Można tu jeść, można tu pić, można tańczyć i śpiewać. Można przyjść na kawę, na randkę z nieznajomym chłopakiem, można dać dziewczynie kwiaty, można się schować przed deszczem, przed policją, pożyczyć cukier, posiedzieć lub poleżeć. Kuchnia będzie otwarta codziennie do północy, a czasem nawet dłużej – zapowiadają właściciele.

ŚRÓDMIEŚCIE
2 września (sobota) w godz. 21–4 w BARdzo Bardzo przy ul. Nowogrodzkiej 11 wystąpi DJ Goldstar z Pragi. Goldstar jest aktywny na czeskiej scenie muzycznej jako DJ i promotor od końca ubiegłego wieku. Zaczynał od elektronicznych bitów, dziś miksuje głównie organiczną muzykę z winylowych płyt (funk, jazz, tropikalne rytmy, soul itp). W swoje sety wplata również sporo rodzimych (czeskich) akcentów. Wesprze go Tomek Sęk, DJ WtymSęk – poszukiwacz nagrań, które zawierają groove, a najlepiej, jeżeli te nagrania znajdują się na winylowych siódemkach.

TARGÓWEK
2 i 3 września (sobota i niedziela) w parku Bródnowskim odbędą się Dni Targówka. Pierwszego dnia imprezy zaplanowano Dzień Sportu dla dorosłych i dzieci na polanie obok boiska Syrenka, warsztaty bębniarskie oraz koncerty zespołów Podoba Mi Się, Kwartyrnik i Future Folk, w niedzielę natomiast będzie można usłyszeć koncert muzyki filmowej „Gwiezdne Wojny”.

OCHOTA
2 i 3 września (sobota i niedziela) w godz. 9–17 na Polu Mokotowskim odbędą się zawody „Latające psy Warszawa 2017”. W programie: freestyle – pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym, ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych, frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility, Dog Diving – konkurs w skoku do wody w dal dla psów i Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez wykonanie trzech złapanych rzutów (po jednym w każdej zaznaczonej strefie). Dodatkowo zaplanowano: pokazy zaganiania kaczek, bezpłatne porady dietetyka zwierzęcego, behawiorysty oraz lekarza weterynarii, a także sklep z produktami dla psów.

BIELANY
2 i 3 września (sobota i niedziela) w godz. 10–17 na terenie Akademi Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34 odbędą się: 50. i 51. Wystawa Kotów Rasowych. Podczas wystawy rozegrany zostanie konkurs „Super Hodowca”, a każda zwycięska hodowla otrzyma, poza tytułem, atrakcyjne prezenty. Organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Kotów „Jedynka”

ŚRÓDMIEŚCIE
2 i 3 września (sobota i niedziela) w godz. 11–17 w Centrum Nauki Kopernik przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 odbędzie się Akademia Duckie Deck. „Dwa dni pełne wspólnego doświadczania, twórczej zabawy i inspirujących technologii, pięć kreatywnych warsztatów, kilkadziesiąt gier i interaktywnych zabaw dla wszystkich, 782 metry kwadratowe przestrzeni do swobodnego odkrywania, nowych przeżyć i doświadczeń” – zapowiadają organizatorzy.

PRAGA-POŁUDNIE
3 września (niedziela) w godz. 10–12 przy ul. Cyrklowej 1 odbędzie się otwarty trening kobiecej drużyny futbolu amerykańskiego Warsaw Sirens. „Nasi trenerzy przygotowują specjalny program, dzięki któremu nowe osoby poznają podstawy ćwiczeń a stałe zawodniczki podszlifują swoją technikę. Nie znasz zasad gry? Nie wiesz, czy się nadajesz? To jest idealna okazja, by się wszystkiego dowiedzieć” – zachęcają organizatorzy.

PRAGA-POŁUDNIE 3 września (niedziela) w godz. 10–16 w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Siennickiej 40 odbędą się Warszawskie Targi Egzotyczne. Organizatorami są Polskie Targi Terrarystyczne oraz Akwarium iNFO. Bilet wstępu będzie kosztował 15 zł, a dla uczniów za okazaniem ważnej legitymacji – 10 zł. Dzieci poniżej szóstego roku życia będą mogły wejść za darmo.

ŚRÓDMIEŚCIE
3 września (niedziela) w godz. 11–13.30 na Bulwarach Wiślanych (obok pawilonu MSN) odbędą się otwarte zajęcia jogi. „Szukasz zdrowej i bezpiecznej formy ruchu? Chcesz nauczyć się oddychać, relaksować, zarządzać stresem? Masz siedzący tryb życia, czujesz się sztywny, często bolą cię plecy? Joga jest dla ciebie! Dzięki regularnej praktyce odnajdziesz źródło zdrowia, energii i spokoju, bez względu na wiek czy predyspozycje fizyczne” – zachęcają organizatorzy.

WILANÓW
3 września (niedziela) w godz. 11–17 przy ul. Vogla 44 odbędzie się XXI Dzień Otwarty Sadu Doświadczalnego SGGW. „Spędź z nami dzień na konstruktywnych dyskusjach, wymianie doświadczeń w przyjaznej atmosferze na terenie sadów doświadczalnych SGGW w Wilanowie. Będzie miło was gościć w naszym namiocie” – zachęcają organizatorzy.

OCHOTA
3 września (niedziela) w godz. 12–18 w parku Szczęśliwickim upamiętniona zostanie 186. rocznica obrony Reduty Ordona. Tegoroczne obchody to uroczystość patriotyczna pod pomnikiem na ul. Na Bateryjce, parada historyczna, III Bieg Ordona oraz Piknik Historyczny w Parku Szczęśliwickim. Podczas pikniku będzie można obejrzeć inscenizację bitewną rosyjskiego szturmu na Redutę 54.

WAWER
3 września (niedziela) w godz. 12–18 w Ośrodku Koparka przy ul. Strzygłowskiej 61 odbywać się będą pierwsze urodziny Koparki. „Karmienie, przytulanie i przebywanie z alpakami będzie możliwe pod okiem naszych opiekunów. Grupy liczące 7-8 osób będą zapraszane do specjalnie wydzielonej przestrzeni, by pobyć z alpakami” – zapowiadają organizatorzy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wejściówką są słodkie i słone przekąski na wspólny, urodzinowy stół. Mile widziane własne wypieki/sałatki. Zapisy: recepcja@osrodek-koparka.pl.

OCHOTA
3 września (niedziela) w godz. 12–19 w klubie Iskra przy ul. Wawelskiej 5 odbędzie się piknik międzykulturowy „Kuchnia imigrantów”. „Imigranci z różnych stron świata, którzy w Polsce zajmują się szerzeniem kultury swoich stron, poprzez gotowanie, przygotują tego dnia całą paletę barwnych potraw. Nie zabraknie kuchni wietnamskiej, indyjskiej, gruzińskiej, hiszpańskiej, libańskiej, szeroko pojętych smaków Azji, orientalnych przypraw i dodatków do jedzenia” – zapowiadają organizatorzy.

URSUS
3 września (niedziela) o godz. 12 w parku Czechowickim będzie można posłuchać bajki w plenerze. Będzie to ostatnia z cyklu bajek dla dzieci w tym miejscu. „Bajka «O smoku i królu leniuchu», która miała się odbyć 20 sierpnia, została przeniesiona na 3 września” – przypominają urzędnicy i tłumaczą, że 20 sierpnia pogoda uniemożliwiła wystawienie przedstawienia. Wstęp wolny.

BEMOWO
3 września (niedziela) w godz. 12–17 w Forcie Bema odbędzie się XIX Zlot Buldogów Francuskich. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy nie prowadzą zapisów. „Jeśli kochasz buldogi tak jak my, to po prostu dołącz do nas 3 września” – zachęcają. Wjazd od ul. Powązkowskiej.

WOLA
3 września (niedziela) w godz. 12–16 w dawnej Fabryce Norblina przy ul. Żelaznej 51/53 odbędzie się I Ogólnopolski Zlot Samochodów Marki Tatra. „Posiadasz Tatrę 613, a może 603? Ukrywasz przed światem swoją ulubioną Tatrę 87 lub Tatraplan? Wyjedź nimi wszystkimi z garażu i przyjedź do dawnej Fabryki Norblina na zlot” – zachęcają organizatorzy. Dodatkowe atrakcje: Classicauto Market – giełda dla pasjonatów klasycznej motoryzacji, zlot zabytkowych foodtrucków i zwiedzanie nieodkrytego Norblina z przewodnikiem.

PRAGA-POŁUDNIE
3 września (niedziela) w godz. 12–16 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 odbędzie się dzień otwarty. „Do Państwa dyspozycji będą instruktorzy zajęć plastycznych, komputerowych i językowych. Tego dnia będzie można zapisać się na zajęcia i porozmawiać z prowadzącymi” – zapowiadają władze CPK. Wstęp wolny.

ŚRÓDMIEŚCIE
3 września (niedziela) o godz. 13 przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu zacznie się akcja „Klatka po klatce”, która ma przybliżyć mieszkańcom miast współczesny proces hodowli świń. 18 osób trzymających plansze – klatki filmowe, będzie chciało zwrócić uwagę przechodniów na los zwierząt. „Każdego roku w Polsce zabija się ponad 20 milionów świń i większość z nich hoduje się w sposób przemysłowy. Zwierzęta przetrzymywane są w ścisku na betonowych, niewielkich wybiegach, w jałowym środowisku i zamknięciu. Nie mają dostępu do świeżego powietrza i promieni słonecznych. W halach jest duszno i panuje smród, a powietrze przesiąknięte jest amoniakiem, co odbija się na kondycji i zdrowiu zwierząt” – opisują organizatorzy.

URSYNÓW
3 września (niedziela) o godz. 13.30 na parkingu Centrum Onkologii w Warszawie (ul. Roentgena 5) zacznie się 10. Onkobieg „Razem po zdrowie”. Bieg będzie trwał 60 minut, a każdy uczestnik może pokonać dowolną liczbę okrążeń trasy. Uczestnicy Onkobiegu przybywają, aby wesprzeć najbardziej potrzebujące osoby chore onkologicznie i ich rodziny. Na hasło „Onkobieg” można skorzystać z darmowego miejsca parkingowego.

URSYNÓW
3 września (niedziela) w godz. 13.30–18 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się piknik szachowy. „Grywasz w szachy? Częściej online niż z realnym przeciwnikiem Brakuje Ci mocnego gracza do wspólnej rozgrywki? Spróbuj swoich sił już w niedzielę i ‘stań’ na Torze Służewiec do rywalizacji z arcymistrzami tej dyscypliny” – zachęcają organizatorzy.

MOKOTÓW
3 września (niedziela) w godz. 16–19 w Dorożkarni przy ul. Siekierkowskiej 28 odbędzie się dzień otwarty w Dorożkarni. „Będą warsztaty, animacje, filmy naszej produkcji, zajrzymy też do Zakątka Siekierkowskiego – naszego mikromuzeum, a tym, którzy u nas jeszcze nigdy nie byli, pokażemy Dorożkarnię od kulis. Na zakończenie sobotniego popołudnia wyruszymy w niezwykłą podróż z Alicją z Krainy Czarów” – zapowiadają pracownicy Dorożkarni.

ŚRÓDMIEŚCIE
3 września o godz. 16 przed Kamienicą pod Gigantami przy Al. Ujazdowskich 24 zacznie się trzeci spacer po Warszawie z cyklu „Niedzielne wyprawy szlakiem powstańczej Warszawy” – „Śródmieście Południowe: Głuchoniemi i niemiecki generał w powstańczych szeregach”. Ostatni spacer tego cyklu poświęcony będzie trwającym przez całe Powstanie walkom w Śródmieściu Południowym w okolicach Placu Trzech Krzyży. Przewidywany czas trwania: 2 – 3 h. Udział bezpłatny.

MOKOTÓW
3 września (niedziela) o godz. 17 w Nowym Teatrze przy ul. Madalińskiego 10/16 odbędzie się uroczysta gala, podczas której poznamy laureatów konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Uczestnicy gali zobaczą wybrane obiekty ze wszystkich kategorii. Galę uświetni wernisaż zdjęć najlepszych obiektów zielonych Warszawy autorstwa Julii Chodorowskiej, eksponowanych na płocie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Fotografie będzie można oglądać do 30 września.

ŚRÓDMIEŚCIE
3 września (niedziela) o godz. 19 w Resorcie przy ul. Bielańskiej 1 zacznie się wieczór duetów improwizowanych „Bez dwóch zdań”. „Duety to wyjątkowa forma w improwizacji. Pozwalają wejść głębiej w psychologię postaci, zwolnić, wziąć oddech. Zagrać prawdziwą, dobrą scenę, która rozwija się na oczach widzów i często dochodzi do najwyższych rejestrów absurdu. Od pewnego czasu działa kilka stałych improwizowanych duetów. Ale co się stanie, kiedy dwoje improwizatorów nieoczekiwanie otrzyma 20 minut na wspólny spektakl?” – pytają organizatorzy. Bilety: 20 zł.

Warszawski Serwis Prasowy

1 września 2017 15:09
[fbcomments]