0

Zaproszenia na weekend

Święto
Wisła
fot. MPawlik

Tego w weekend nie oblecisz. 40 imprez, a to i tak wybrane z przepastnego worka propozycji na sobotę i niedzielę.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 września (sobota) przez cały dzień odbywać się będzie Święto Wisły. Program obejmuje szereg wydarzeń na wodzie oraz na lądzie, a punktem kulminacyjnym będzie, tradycyjna już, wieczorna parada łodzi. Atrakcje czekać będą przez cały dzień, a rozpoczną się we wczesnych godzinach porannych od rejsów i spływów po Wiśle. W programie wydarzenia znalazły się m.in. rejsy drewnianymi łodziami, motorówkami oraz innymi jednostkami pływającymi, na co dzień po rzece, ale nie zabraknie również wiślanych animacji. Te odbywać się będą na bulwarze generała George’a Smitha Pattona i rozpoczną się o godz. 13.

WILANÓW
9 i 10 września (sobota i niedziela) odbywać się będą Dni Wilanowa. ”Podczas tegorocznych obchodów zaprosimy Was na fantastyczne koncerty polskich gwiazd: Sylwii Grzeszczak i zespołu Lady Pank. Zagra także DJ Adamus” – zapowiadają urzędnicy. Wśród atrakcji znalazły się: królewski festiwal biegowy, Wielka Parada Orkiestr Strażackich, wege targ oraz inscenizacja narady wojennej króla Jana III w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

ŚRÓDMIEŚCIE
9 września (sobota) w godz. 8–20 w szkole języka angielskiego u Metodystów przy pl. Zbawiciela odbędzie się I Warszawski Kiermasz Antyczny. „Kiermasz to nie tylko miejsce gdzie można kupić antyki, to miejsce gdzie ty i twoje dzieci mogą dotknąć historię. Na miejscu około 15 wystawców u których możecie państwo kupić: porcelanę, wyroby ze srebra, odznaczenia, medale, asortyment numizmatyczny, wyroby platerowane i wiele innych przedmiotów z duszą” – tłumaczą organizatorzy. Wstęp wolny.

8 września 2017 08:48